Megyénk tornászai az országos elődöntőben

Megyénk tornászai az országos elődöntőben
© Fotó: magánarchívum
Debrecen – A közelmúltban rendezték meg Debrecen és Hajdú-Bihar megye 2015-2016. tanévi Torna Diákolimpiáját.

A megyei torna diákolimpián nemrégiben eldőlt az általános iskolák korosztályában, hogy az országos elődöntőre kik szereztek továbbjutási jogosultságot. A lányoknál a Református Kollégium Általános Iskolája, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, a Debreceni Bocskai István Általános Iskola, a Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda, a Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, a fiúknál pedig a Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és a Debreceni Árpád Vezér Általános tornászai vívták ki maguknak az országos elődöntőn való részvételüket.


Fotó: magánarchívum Fotó: magánarchívum ©

A versenyzők már nagyon sok kiváló gyakorlatokat mutattak be a megyei versenyen, a következő megméretésre azonban még tovább lehet javulni, ugyanis még elég sok idő áll rendelkezésre. Az országos elődöntőt a cívisvárosban rendezik meg a Vénkerti Iskolában 2016. március 13-án.

A középiskolások számára a megyei verseny egy felkészülési lehetőség volt az országos elődöntőn való részvételre, a Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola és a Berettyóújfalui SZC Veres Péter Gimnáziuma és Szakképző Iskolája Balmazújváros tornászlányai szerepeltek legjobban. Felkészítő tanárok Papp Szílvia, Antal Mária, Bándiné Gacsó Judit, Papp László, Diószeghy Márta, Labodáné Fésüs Mónika, Lugosi Zoltán, Lakatos István, Ladányi Zoltán voltak.

HBN

A lányok eredményei

„B” kategória

I. korcsoport

1. Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
A csapat tagjai: Kovács Emese, Kéri Eszter, Ambrus Hédi, Molnár Lili, Dandé Sára Zita,

2. Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája
A csapat tagjai: Matkó-Terhes Gabriella, Nagy Zsanett Flóra, Földing Orsolya Mária, Szigethy Dóra, Molnár Eszter, Bulátkó Noémi Tünde

3. Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A csapat tagjai: Káposztás Lili, Kókai Jázmin, Marozsán Csenge, Varga Virág, Nagy Hanna, Nagy Lili,
Felkészítő tanár: Lakatos István
Egyéni: 1. Dandé Sára Zita 2. Ambrus Hédi 3-4. Kéri Eszter és Molnár Lili

II. korcsoport

1. Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
A csapat tagjai: Csanálosi Jázmin, Szabó Csenge, Holczel Adél, Rácz Eszter, Rácz Zsófia, Dandé Csenge

2. Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda;
A csapat tagjai: Györfi Boglárka, Abdulmaati Zsanna, Gavallér Panna, Juhász Hanna, Nagy Boglárka
Egyéni: 1. Dandé Csenge 2-3. Rácz Eszter, Rácz Zsófia

III.-IV. korcsoport

1. Debreceni Bocskai István Általános Iskola „A” csapat
A csapat tagjai: Pincés Gréta, Tarányi Zsófia, Mátrai Anita, Gergely Amanda, Szűcs Regina

2. Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
A csapat tagjai: Pongor Lívia, Marsi Sára, Süle Luca, Cseh Lilla, Bába Eszter, Balogh Ágnes

3. Bocskai István Általános Iskola „B” csapat
A csapat tagjai: Karancs Alma, Kiss Alexa, Udvarhelyi Veronika, Mátrai Andrea, Harangi Krisztina

Egyéni: 1. Balogh Ágnes 2. Szűcs Regina 3. Mátrai Anita

V-VI. korcsoport

Kezdő kategória

1. Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola
A csapat tagjai: Fekete Laura, Albert Angéla, Rusznyák Orsolya, Vachter Adrienn

2. Megyesi Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközép Iskola
A csapat tagjai: Menyhárt Vivien, Horváth Rita, Tenován Nikolett, Andikó Bernadett

3. Debreceni SZC Vegyipari Szakközépiskola
A csapat tagjai: Gyimes Ivett, Mályi Kitti, Bálint Zsófia, Fehér Virág Judit, Matkó Vivien

Egyéni: 1. Vachter Adrienn, 2. Matkó Vivien, 3. Rusznyák Orsolya

Haladó kategória

1. Berettyóújfalui SZC Veres Péter Gimnáziuma és Szakképző Iskolája Balmazújváros
A csapat tagjai: Iszák Réka, Nagy Dóra, Koroknai Krisztina, Süveges Roberta, Radócz Anett

Egyéni: 1. Radócz Anett, 2. Nagy Dóra 3. Koroknai Krisztina

„A” kategória

II. korcsoport

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája
A csapat tagjai: Bíró Eszter, Nagy Blanka, Kappelmayer Dorka, Kőrösi Dalma

A fiúk eredményei

„B” kategória

I. korcsoport

1. Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „A” csapat
A csapat tagjai: Kertész Bence, Bernáth Máté, Tóth Dávid, Kiss Ákos, Bernáth Bence

2. Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „B” csapat
A csapat tagjai: Hartyányi Noel, Nagy Kristóf, Hoczka Bence, Godó Áron

Egyéni: 1. Bernáth Bence 2. Kiss Ákos, 3. Tóth Dávid

II. korcsoport

1. Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A csapat tagjai: Bodnár Gergő, Fábián Bence, Csige Mátyás, Széles Dániel, Barbócz Bence

Egyéni: 1. Barbócz Bence 2. Széles Dániel, 2. Bernáth Bence 3. Fábián Bence

III.-IV. korcsoport

1. Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „A” csapat
A csapat tagjai: Bodó Dániel, Csige József, Mozga Csaba, Dezső Norbert

2. Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „B” csapat
A csapat tagjai: Balogh Tamás, Prágai Nándor, Horváth Erik, Kiss Szabolcs

3. Debreceni Árpád Vezér Általános
A csapat tagjai: Modrovics Ákos, Póta Zoltán, Parácsi Áron

Egyéni: 1. Dezső Norbert, 2-3. Mozga Csaba és Bodó Dániel,

V-VI. korcsoport

Kezdő kategória

1. Debreceni SZC Vegyipari Szakközépiskola
A csapat tagjai: Demeter Ádám, Bereczki Dávid, Páll Krisztián, Bakk Dávid, Szender Márton, Oláh Ádám

Egyéni: 1. Oláh Ádám 2. Szender Márton, 3. Bakk Dávid

„A” kategória

II. korcsoport

1. Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A csapat tagjai: Jenei Bence, Szécsi Zoltán, Zsákai Máté








hirdetés