Megyei sikerek a floorball fináléban

Az I. korcsoportos leányok között a miskolci Szent Imre csapata nyert
Az I. korcsoportos leányok között a miskolci Szent Imre csapata nyert - © Fotó: Bujdos Tibor
Kazincbarcika – A fináléban hét miskolci és egy kazincbarcikai iskola tizenhárom alakulatáért szurkolhattak a nézők.

A rangos eseményt a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület rendezte, a két nap alatt 218 mérkőzést játszottak.

Az egyenként tízperces mérkőzéseken csapatonként egyszerre három-három játékos lehetett a pályán.

– A finálénak a Don Bosco Sportközpont csarnoka adott otthont – mondta Benőcs Dávid, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület titkára, majd hozzátette: – A helyszín, minden szempontból pozitív visszajelzésekből valamennyiünk számára egyértelművé vált, hogy magas színvonalú és nagyon sikeres rendezvényt hagytunk magunk mögött. Habot jelentett a tortára, hogy szűkebb pátriánk együttesei remekül szerepeltek, több kategóriában nyertek és az aranyérmek mellett értékes helyezéseket is begyűjtöttek.

A megyei helyezések

I. korcsoport, leányok: 1. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc (Bedő Larina, Kovács Dorka, Kovács Flóra Sára, Lévai Panna, Orliczki Noémi, testnevelő tanár: Varsányi Zsolt

I. korcsoport, fiúk: 1. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc (Pipoly Csongor, Kovács Krisztián, Kőrösi Kende, Schneider Máté, Fazekas Zsombor, Szak Levente Vince, testnevelő tanár: Bíró Ignác)

II. korcsoport, leányok: 3. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika (Bata Kiara, Csikász Panni, Hanász Vanda, Lőrincz Larina Kinga, Nagy Csenge Dominika, Varga Zsófia Panna, testnevelő tanárok: Máthé László, Tóthné Szepesi Éva)

II. korcsoport, fiúk: 1. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc (Besenyei Botond, Kojsza Kende, Kovács Benedek, Szacskó Gergő, Szőnyi-Paszternák Mirkó, Zsámbok Zalán, testnevelő tanár: Bíró Ignác)

III. korcsoport, leányok: 6. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika.

III. korcsoport, fiúk: 4. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, 5. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc

IV. korcsoport, fiúk: 2. Herman Ottó Gimnázium (Ban Ármin, Cseke Balázs, Farkas Olivér, Kocsis Botond Benedek, Vitelki Gergő, testnevelő tanár: Bobcsák Botond), … 4. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium

V. korcsoport, leányok: 3. Diósgyőri Gimnázium (Papp Dorina, Tőzsér Virág Tímea, Severnyák Anikó, Nagy Andrea, Tóth Anna, Gáspár Léda, testnevelő tanár: Pecsét Tibor)

V. korcsoport, fiúk: 2. Földes Ferenc Gimnázium (Czeczán Tamás, Kolláth Bence, Kovács Zsombor, Mattyasovszky Gergely, Seres Milán, Tóth Tamás, testnevelő tanár: Letek László)

VI. korcsoport, fiúk: 1. Herman Ottó Gimnázium (Illés Márton, Pecsét Bálint, Schupler Bendegúz, Szabó Ábel Örs, Szolnoki Szabolcs, testnevelő tanár: Bobcsák Krisztina), … 5. Miskolci Szakképző Centrum Berzeviczy Gergely Szakgimnáziuma

ÉM