Megvannak az év sportolói!

Hajdú-Bihar – Véget ért az
Év sportolója 2008 szavazás;
olvasóink döntöttek, kik kapják a
díjakat. Február 11-ig lehetett szavazni a
Hajdú Online-on, és ezt követően az
összesített szavazatokból kialakult a
végeredmény.


Nem volt könnyű dolguk a voksolóknak,
hiszen a sok tehetséges sportoló
és tréner között nehéz
volt választani. Ez azonban egyúttal azt
is jelenti, hogy Hajdú-Biharban számos
tehetség van…


A szavazáson összesen hét
kategóriában nevezhették meg
kedvenceiket a látogatók,
megmérettettek a felnőtt és
utánpótlás korú
versenyzők, a hölgyek, a férfiak
és a csapatok is.


A szerkesztőség által kiemelt
sportolók mellett az olvasók is
javasolhattak jelölteket, s így kialakultak
a 10-10 nevet tartalmazó
kategóriák, majd a győztesek
névsora. Több esetben igen szoros volt a
küzdelem, előfordult, hogy csak
egy-két szavazatnyi különbség
döntött a sportolók között.


Mindemellett szakmai zsűri is kifejtette
véleményét; olyan személyek
választottak, akik hosszú évek
óta figyelemmel kísérik a megye
sportéletét. Pajna
Zoltán
alpolgármester,
Komáromi Ákos
mesteredző, Nehéz Attila
sportújságíró, illetve
Orendi Mihály, a Debreceni
Sportcentrum Kht. ügyvezető igazgatója
mellett Jantyik Zsoltot, a megyei
önkormányzat kulturális, sport-
és civil kapcsolatok bizottságának
elnökét kértük fel, aki
Kovács Zoltánnal, a bizottság
tagjával közösen adta le
szavazatát.

A HAON és a Napló olvasói
szerint 2008-ban ők voltak a legjobbak:
Felnőtt férfi sportoló: 1.
Kathi Béla (testépítő,
Akítv Fitness), 2. Barna Bertalan
(röplabda, DEAC), 3. Krucsó Zsolt
(úszás, Debreceni Szenior
Úszóklub).

Felnőtt női sportoló: 1. Szűcs
Gabriella (kézilabda, Valcea), 2. Szabó
Beáta (ökölvívó,
DVSC-Derecske), 3. Nagy Tímea
(ökölvívás, DVSC).

Utánpótlás férfi
sportoló: 1. Tőzsér Sándor
(birkózó, DSC-SI), 2. Angyal Norbert
(labdarúgás, DVSC), 3. Vámosi
László (rali).

Utánpótlás női
sportoló: 1. Makrai Éva
(erőemelés, Eötvös DSK), 2.
Ferenczi Fruzsina (cselgáncs, DSC-SI), 3. Vona
Lilla (íjászat, Hajdú
Íjász Klub).

Felnőtt csapat: 1. DEAC (férfi
röplabda), 2. Mezei-Vill FC (futsal), 3.
DVSC-Aquaticum (kézilabda).

Utánpótlás csapat: 1.
Eötvös DSE (röplabda), 2. Tigerkids
(baseball), 3. DKSE ifi (kézilabda).

Edző: 1. Ungai János (Eötvös DSK,
erőemelés), 2. Ignéczi
László (Báthory SE, kick-box), 3.
Máté Attila (HISE,
ökölvívás).

A szakmai zsűri voksai alapján a
végeredmény a
következő:


Felnőtt férfi sportoló: 1. Varga
Miklós (ökölvívó,
Hajdúsámsoni Harangi SE), 2.
Sándor Tamás (labdarúgás,
DVSC-TEVA), 3. Kalucza Norbert
(ökölvívó, DVSC).

Felnőtt női sportoló: 1. Szabó
Zita (triatlonista, DSC-SI), 2. Lucia Uhraková
(kézilabdázó, DVSC-Aquaticum), 3.
Szűcs Gabriella, Sopronyi Anett
(kézilabdázó,
Tajtavill-Nyíradony).

Utánpótlás férfi
sportoló: 1. Tőzsér Sándor,
2. Ungvári István
(ökölvívó,
Hajdúsámsoni Harangi SE), 3. Koroknai
Tibor (atléta, DSC-SI), Tabaka József
(salakmotoros, Simon&Wolf).

Utánpótlás női
sportoló: 1. Hornyák Dóra
(kézilabdázó, DVSC-Aquaticum), 2.
Senánszky Petra (búvár- és
uszonyos úszó, Debreceni
Búvárklub), 3. Sipeki Rózsa
(aerobikos, FLEX-HD).

Felnőtt csapat: 1. DVSC-Aquaticum
(kézilabda), 2. DVSC-TEVA
(labdarúgás), Mezei-Vill FC (futsal), 3.
Harangi SE (ökölvívás),
Tajtavill-Nyíradony (kézilabda).

Utánpótlás csapat: 1. Flex-HD
(aerobik), 2. DSC-SI (atlétika), DKSE ifi
(kézilabda), 3. Debreceni
Búvárklub (búvár- és
uszonyos úszás).

Edző: 1. Herczeg András
(labdarúgás, DVSC-TEVA), 2. Bakó
Botond (kézilabda, DVSC-Aquaticum), 3.
Szitkó Róbert (futsal, Mezei-Vill FC).


 


 


 

Az olvasók és a
szerkesztőség jelöltjei pedig a
következőek:

Felnőtt
férfi sportoló

Varga
Miklós

(ökölvívó,
Hajdúsámsoni Harangi
SE),

Kathi
Béla

(testépítő,
Aktív Fitness),

Rudolf
Gergely

(labdarúgó,
DVSC-TEVA),

Kalucza
Norbert

(ökölvívó,
DVSC),

Ferjan
Matej
(salakmotoros,
Simon&Wolf),

Barna
Bertalan
(röplabda,
DEAC),

Krucsó
Zsolt
(úszás,
Debreceni Szenior
Úszóklub),

Sándor
Tamás

(labdarúgás,
DVSC-TEVA),

Tihanyi
Sándor
(salakmotor,
Simon&Wolf),

Trencsényi
János
(futsal,
Mezei-Vill)

Felnőtt női
sportoló

Szabó
Zita
(triatlonista,
DSC-SI),

Lucia
Uhraková

(kézilabdázó,
DVSC-Aquaticum),

Sopronyi
Anett

(kézilabdázó,
Tajtavill-Nyíradony)

Szabó
Beáta

(ökölvívó,
DVSC-Derecske),

Pastrovics
Melinda

(kézilabdázó,
DVSC-Aquaticum),

Szűcs
Gabriella
(kézilabda,
Valcea),

Nagy
Tímea

(ökölvívás,
DVSC),

Gödény
Ráchel
(body fitness,
Corpus Fitness),

Szabó
Valéria

(kézilabda,
DVSC-Aquaticum),

Kudor
Kitti
(kézilabda,
Tajtavill-Nyíradony)

Utánpótlás
férfi sportoló

Ungvári
István

(ökölvívó,
Hajdúsámsoni Harangi
SE),

Tabaka
József

(salakmotoros,
Simon&Wolf),

Szabó
Ervin

(ökölvívó,
DVSC),

Tőzsér
Sándor

(birkózó, DSC-SI),

Tócsán
Tibor
(kick-boxoló,
Báthory SE),

Angyal
Norbert

(labdarúgás,
DVSC),

Madarász
Tamás

(Cselgáncs, DSC-SI),

Vámosi
László

(rali),

Koroknai
Tibor
(atléta,
DSC-SI),

Oláh
Gergő
(karate, Shogun
SE)

Utánpótlás
női sportoló

Hornyák
Dóra

(kézilabdázó,
DVSC-Aquaticum),

Senánszki
Petra
(búvár-
és uszonyos úszó,
Debreceni
Búvárklub),

Sipeki
Rózsa
(aerobikos,
FLEX-HD),

Mihály
Kata
(vívó,
DHSE-PMD VK),

Makrai
Éva

(erőemelés,
Eötvös DSK),

Kiss
Orsolya

(ökölvívás,
DVSC),

Rácz
Andrea
(cselgáncs,
DSC-SI),

Ferenczi
Fruzsina
(cselgáncs,
(DSC-SI),

Vona
Lilla
(íjászat,
Hajdú Íjász
Klub),

Kovács
Dóra
(atléta,
DSC-SI)

Felnőtt
csapat

DVSC-TEVA
(labdarúgás),

DVSC-Aquaticum
(kézilabda),

Mezei-Vill
FC
(futsal),

Simon&Wolf
(salakmotor),

Harangi
SE

(ökölvívás),

Báthory
SE
(kick-box),

DEAC
(férfi röplabda),

DVSC-DEAC
(labdarúgás),

Tajtavill-Nyíradony
(kézilabda),

Téglás
VSE

(súlyemelés)

Utánpótlás
csapat

FLEX-HD
(aerobik),

Eötvös
DSE
(röplabda),

DSC-SI
(atlétika),

Debreceni
Búvárklub

(búvár- és
uszonyos úszás),

DEKE U20
B
(kosárlabda),

DKSE
ifi
(kézilabda),

Tekergők
SE

(kerékpár),

Tigerkids
(baseball),

Hajdú
Íjász Klub

(íjászat),

DVSC
(ökölvívás)

Legjobb
edző

Herczeg
András (DVSC-TEVA,
labdarúgás)

Bakó
Botond (DVSC-Aquaticum, női
kézilabda)

Deél
István (DVSC,
ökölvívás)

Ungai
János (Eötvös
DSK,
erőemelés)
 

Máté
Attila (HISE,
ökölvívás)

Fodor Antal
(DEAC, röplabda)

Köstner
Vilmos (Tajtavill-Nyíradony,
kézilabda)

Szitkó
Róbert (Mezei- Vill,
futsal)

Ignéczi
László (Báthory
SE., kick-box)

Kovácsné
Laurinyec Júlia (Flex-HD,
aerobic)