Megvan a Rióba utazó magyar sportolók listája

A szoboszlói Holoda Péter a váltó tagjaként indul harcba
A szoboszlói Holoda Péter a váltó tagjaként indul harcba - © Fotó: Derencsényi István
Hajdúszoboszló – Egyedül Holoda Péter képviseli megyénket a riói olimpián.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) 158 (157+1 tartalék) sportoló nevezését küldte el a riói ötkarikás játékok szervezőinek. A MOB honlapjának beszámolója szerint 21 sportágban 93 férfi és 65 női sportoló képviseli a magyar színeket. A sportszakemberekkel – sportági csapatvezetés, edzők, orvosok, masszőrök, technikai személyzet, a delegáció vezetése és a csapatiroda tagjai – együtt ez a szám a háromszázat is meghaladja.

A magyarok 21 sportágban, asztaliteniszben, atlétikában, birkózásban, evezésben, cselgáncsban, kajak-kenuban, hegyikerékpárban, műugrásban, ökölvívásban, öttusában, súlyemelésben, sportlövészetben, teniszben, tornában, tollaslabdában, triatlonban, úszásban (medencés és nyílt vízi), vitorlázásban, szörfben, vízilabdában és vívásban versengenek majd. Hajdú-Bihar megyét egyetlen sportoló képviseli, a Hajdúszoboszlói Árpád SE kiválósága, Holoda Péter, aki a 4×100 méteres gyors tagjaként indul. (Megjegyzendő, a sportolók esetében az számít, melyik klub színeiben harcolta ki a kvalifikációt, nem pedig az, hol született, hol versenyzett korábban, ezért számít csak Holoda megyénkbeli indulónak.)

A csapatvezetés és a csapatiroda néhány tagja már a hétvégén elutazik Rióba, hogy előkészítse a delegációk fogadását, szállását. A csapat jelentős része július 30-án indul közvetlen chartergéppel.

HBN


A riói magyar csapat

Asztalitenisz (3):

Pattantyús Ádám; Lovas Petra, Póta Georgina

Atlétika (19):

férfiak: Baji Balázs (110 m gát), Csere Gáspár (maratoni futás), Hellebrandt Máté (20 km-es gyaloglás), Józsa Gábor (maratoni futás), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés), Pars Krisztián (kalapácsvetés), Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás), Srp Miklós (50 km-es gyaloglás), Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

nők: Erdélyi Zsófia (maratoni futás), Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás), Krizsán Xénia (hétpróba), Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás), Márton Anita (súlylökés), Papp Krisztina (maratoni futás), Récsei Rita (20 km-es gyaloglás), Szabó Barbara (magasugrás), Szabó Tünde (maratoni futás), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

(Maratoni futásban Staicu Simona és Gyurkó Fanni is teljesítette az A-szintet, ám országonként csak a legjobb három idővel rendelkező indulhat.)

Birkózás (8):

férfiak: Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg), Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg), Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg), Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg), Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg), Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

nők: Németh Zsanett (75 kg), Sastin Marianna (63 kg)

Cselgáncs (8):

férfiak: Bor Barna (+100 kg), Cirjenics Miklós (100 kg), Csoknyai László (81 kg), Tóth Krisztián (90 kg), Ungvári Miklós (73 kg)

nők: Csernoviczki Éva (48 kg), Joó Abigél (78 kg), Karakas Hedvig (57 kg)

Evezés (3):

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár), Simon Béla, Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

Hegyikerékpár (1):

Parti András

Kajak-kenu (15):

férfiak: Ceiner Benjámin (K–2 1000 m, K–4 1000 m), Hajdu Jonatán (C–1 200 m), Horváth Bence (K–1 200 m, K–2 200 m), Hufnágel Tibor (K–2 1000 m, K–4 1000 m), Kopasz Bálint (K–1 1000 m), Kugler Attila (K–4 1000 m), Mike Róbert (C–2 1000 m), Somorácz Tamás (K–4 1000 m), Szomolányi Máté (K–2 200 m), Vasbányai Henrik (C–1 1000 m, C–2 1000 m)

nők: Douchev-Janics Natasa (K–1 200 m), Csipes Tamara (K–4 500 m), Fazekas-Zur Krisztina (K–4 500 m), Kozák Danuta (K–1 500 m, K–2 500 m, K–4 500 m), Szabó Gabriella (K–2 500 m, K–4 500 m)

Tartalékok – Birkás Balázs (férfi kajak), Kiss Tamás (férfi kenu), Kárász Anna (női kajak)

Műugrás (1):

Kormos Villő (toronyugrás)

Ökölvívás (2):

Bacskai Balázs (69 kg), Harcsa Zoltán (75 kg)

Öttusa (4):

Marosi Ádám, Demeter Bence; Kovács Sarolta, Földházi Zsófia

(Kvótát szerzett Kasza Róbert is, de a szövetség döntése értelmében ő a tartalék. Egy országból nemenként két versenyző indítható.)

Sportlövészet (8):

férfiak: Péni István (puska), Sidi Péter (puska), Szabián Norbert (puska), Tátrai Miklós (pisztoly)

nők: Csonka Zsófia (pisztoly), Egri Viktória (pisztoly), Miskolczi Julianna (puska), Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

Súlyemelés (1):

Nagy Péter (+105 kg)

Tenisz (2):

Babos Tímea (egyes, páros), Jani Réka-Luca (páros)

Tollaslabda (1):

Sárosi Laura

Torna (2):

Hidvégi Vid; Kovács Zsófia

(Kardos Botond és Makra Noémi is kvótát szerzett, ám a szabályok szerint nemenként csak egy magyar indulhat, a szövetség pedig Hidvégi és Kovács szerepelése mellett döntött.)

Triatlon (4):

Ifj. Faldum Gábor, Tóth Tamás; Kovács Zsófia, Vanek Margit

Úszás (35):

férfiak: Balog Gábor (100 m hát, 4×100 m vegyes), Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors, 4×200 m gyors), Bohus Richárd (100 m gyors, 4×100 m vegyes), Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó, 4×100 m vegyes), Földházi Dávid (200 m hát), Grátz Benjamin (4×200 m gyors), Gyárfás Bence (4×100 m gyors), Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell, 4×100 vegyes), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (4×200 m gyors), Holoda Péter (4×100 m gyors), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Kis Gergő (400 m gyors, 4×200 m gyors), Kozma Dominik (100 m gyors, 200 m gyors, 4×200 m gyors, 4×100 vegyes), Papp Márk (4×200 m), Pulai Bence (100 m pillangó), Pulai Vince (4×100 m gyors), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors), Reményi Ármin (4×100 m gyors), Szabó Norbert (4×200 m gyors), Takács Krisztián (50 m gyors), Telegdy Ádám (200 m hát, 4×100 m, 4×200 m), Verrasztó Dávid (200 m vegyes, 400 m vegyes)

nők: György Réka (200 m hát), Hosszú Katinka (100 m gyors, 200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes, 4×200 m gyors – Hosszú öt egyéni számban indul, ezeket később hozzák nyilvánosságra), Jakabos Zsuzsanna (200 m vegyes, 400 m vegyes, 4×200 m gyors), Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 4×200 m gyors), Késely Ajna (200 m gyors, 400 m gyors, 4×200 m gyors), Molnár Flóra (50 m gyors), Risztov Éva (800 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m mell), Szilágyi Liliána (100 m pillangó, 200 m pillangó), Sztankovics Anna (200 m mell), Verrasztó Evelyn (200 m gyors, 4×200 m gyors)

Nyílt vízi úszás:

Papp Márk (10 km), Risztov Éva (10 km)

(Burián Kata (200 m hát), Juhász Adél (800 m gyors), Biczó Bence (200 m pillangó) és Zámbó Balázs (200 m hát) teljesítette az A-szintet, ám a többi magyar jobb időeredménye miatt nem utazhatnak az olimpiára.)

Vitorlázás (5):

Berecz Zsombor (Finndingi), Gádorfalvi Áron (szörf), Vadnai Benjámin (Laser Standard); Cholnoky Sára (szörf), Érdi Mária (Laser Radial)

Vívás (9+1):

férfiak: Boczkó Gábor (párbajtőr), Decsi Tamás (kard), Imre Géza (párbajtőr), Rédli András (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard)

nők: Knapek Edina (tőr), Márton Anna (kard), Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr)

(Tartalék – Somfai Péter (párbajtőrcsapat. A magyar szövetség férfi párbajtőrben négy fővel számol – akárcsak a MOB –, mivel a csapatversenybe két meccs között, illetve sérülés esetén becserélhető a negyedik – amúgy tartalék – tag. Ha a csapat dobogós és a tartalék is vívott, ő is kap érmet, egyébként nem.)

Vízilabda (26):

férfiválogatott: Decker Attila, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Manhercz Krisztián, Nagy Viktor, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő

női válogatott: Antal Dóra, Bujka Barbara, Czigány Dóra, Csabai Dóra, Gangl Edina, Garda Krisztina, Illés Anna, Kasó Orsolya, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó









hirdetés