Megtartották vezető helyüket

Koroknai Máté gátfutásban is aranyérmes lett
Koroknai Máté gátfutásban is aranyérmes lett - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – A DSC-SI atlétái 18 érmet szereztek az utánpótlás és junior ob-n.

Ismét élettel telt meg a Debreceni Sportcentrum Gyulai István Atlétikai Stadionja, a legjobb magyar U23-as és junior atléták országos bajnokságát rendezték meg két napon át a nagyerdei pályán. A Debreceni Sportcentrum versenyzői jól szerepeltek a megmérettetésen, ezt bizonyítja az összesen megszerzett 18 érem.

Koroknai remeklése

Az utánpótlás korcsoport versenyzői között Koroknai Máté nagyszerű teljesítménnyel, egyéni aranyérmet szerzett a 400 m síkfutásban (47,33) és a 400 m gátfutásban (51,99). Kiválóan futott a csapatért is az Egyesült Államokban tanuló debreceni atléta, és nagyon izgalmas versenyben befutóként a férfi 4x 400 m DSC-DSI váltót is behozta az első helyre.

A lányok között Kerekes Gréta az első napon bajnokságot nyert 100 m síkfutásban (12,50), a 100 m gáton pedig nagyszerű versenyben, kiváló idővel a második helyet szerezte meg (13,77). Szarvas Dóra a 400 m gátfutásban (1:00,18) szerezte meg az aranyérmet, a nagy szél ellenére nagyon jó időeredménnyel, míg 100 m gátfutásban a harmadik helyen végzett az első napon. Magyar Zoltán távolugrásban ezüstérmet szerzett, 725 cm-es teljesítménnyel.

Sárkány Fanni a 400 m síkfutásban harmadik lett 56,47 mp-es idővel. Az első nap utolsó versenyszámában is debreceni siker született, az utánpótlás női 4×100 m váltó (Szarvas Dóra, Lesku Roberta, Kerekes Gréta, Sárkány Fanni) kiváló versenyzéssel bajnokságot nyert. A debreceni váltók bearanyozták a verseny zárását is, mind a női, mind a férfi 4×400 m DSC-DSI váltó megnyerte a korosztályos magyar bajnokságot. A debreceni női 4×400 m váltó tagjai: Szarvas Dóra, Lesku Roberta, Sárkány Fanni, Tóth Ildikó, míg a férfiaknál Pásti Ferenc, Szabó Márk, Pápai Gergő és Koroknai Máté alkották a csapatot.

A juniorok közül kimagaslott Kozák Luca teljesítménye, aki két arany- és egy ezüstérmet szerzett. Luca a 100 m síkfutásban (12,03) és a 200 m (25,38) síkfutásban első lett, míg a 100 m gáton (14,04) a második helyet szerezte meg. Boda Ákos első helyen végzett a 110 m gátfutásban, 14,30-as idővel. Juhász Balázs az első napon, a 3000 m akadályon (9:15,36) szerzett ezüstérme mellé a második napon bajnoki aranynak is örülhetett 5000 méteren (15:14,40). Zajácz Petra hármasugrásban 11,55 méteres teljesítménnyel a második helyet szerezte meg.

Összességében a DSC-SI atlétái 11 arany-, 5 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek a kétnapos országos bajnokságon, így elmondható, hogy Debrecen jelenleg is a magyar atlétika egyik meghatározó utánpótlásképző bázisa Magyarországon. A DSC-SI atlétáit Giczei Csaba, Donka László, Suba László, Szabó Róbert és K. Szabó Gábor készítette fel.