A direktor számba vette a bemutatókat, s az évad legjelentősebb színházi eseményeit, köszöntőjéből kiderült: a nyíregyházi társulatot mindenhová hívják, mindenhol szívesen fogadják, s hogy az ország bármely nagy városában, így Budapesten is nagy eseménynek számít a Móricz Zsigmond Színház vendégjátéka. A mögöttünk hagyott évad számos nagyszerű előadással ajándékozta meg a közönséget: volt, melyet egyértelmű siker övezett, míg volt, mely megosztotta a színházba járókat.
Díjak |
Megyei Önkormányzat Nívó-díjai: Kuthy Patrícia, Olt Tamás |
Ez utóbbi a Fotel sajátja volt: Bodó Viktor darabját a nézők egy része rajongva szerette s szereti ma is, míg mások elutasítják. – Elértük, hogy a munkahelyen az emberek nem az előző napi szappanoperáról, hanem a Móricz Zsigmond Színházról beszéltek, ennél többet pedig nem kívánhatunk – fogalmazott Tasnádi Csaba.
Az Ágacska című darabot a fővárosban is többször játszották, mint ahogyan a Valahol Európában sikere is megkérdőjelezhetetlen. A Peer Gynt kapcsán elhangzott: nagy dolog, hogy a színház bele mert vágni a drámairodalom egyik legnehezebb darabjába, melyből egy szép és ismereterjesztő előadás született. A Száz év magányt a fővárosból is sokan jöttek el megnézni, a Veszedelmes viszonyok fantasztikus alakításokat hoztak, a My fair Lady-ről pedig mindent elmond az estéről-estére állva tapsoló közönség.
A színház az előadások mellett is gondolt a közönségre: szervezett táncfarsangot, farsangi focitornát, rajz- és fotópályázatot, helyet adott vendégelőadásoknak és számos színházban vendégszerepelt, de nem feledkezett meg arról sem, hogy a fiatalokhoz közelebb hozza Thalia templomát, a színházat.
Az évadzáró ülésen elismerések is gazdára találtak, a Kelet színésze idén Balogh Gábor lett, akinek a díjat lapunk főszerkesztő-helyettese, Zajácz D. Zoltán adta át.
A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .