Megdőlt a női 10 kilométeres pályacsúcs az Oxigén Kupán

Debrecen – A rossz idő miatt az eredetileg kiírt időponthoz képest két héttel képest, múlt szombaton rendezték meg az Oxigén Kupa negyedik, idei első fordulóját.

A kupa történetében most volt a leghidegebb, -14 fokos hideg volt, mikor gyülekeztek a futók. A legkisebbeknek jutott a leghidegebb, ők -12 fokban futottak, a 10 km-es nyílt kategóriában indulók már -2 fokban értek célba, összesen egyébként 354-en teljesítették a különböző távokat.

Érdekesség, hogy a 10 km-es női pályacsúcsot, 34 perc 19 másodperccel immáron egy angol hegyi futó tartja, és valószínű, hogy elég sokáig. Collinge Emmie a tavalyi világbajnokságon második volt.
A következő fordulót február 13-án tartják.