Majdnem 500-an értek célba az Oxigén Kupán

© Illusztráció: HBN-archív
Debrecen – Végül nem derült ki az ég, hol jobban, hol kevésbé, de végig esett. Így telt az Oxigén Kupa IX/1. fordulója október 17-én.

Már az meglepetés volt, hogy az Oximókusok milyen sokan voltak, de azt a többi korosztályosok is szépen gyülekeztek. Az 5 km-es távra a szokásos tömeg gyűlt össze, és a leghosszabb távon, a 10 km-en is voltak sokan. Összesen 494-en értek célba ebben a fordulóban, volt aki nagyon elfáradt, volt aki kevésbé, de a kinézete egyformán sáros volt mindenkinek.

Az Oxigén Kupa történetében ez volt az első chipes időmérésű verseny, és a rendszer jól vizsgázott, csakúgy, mint a futók, a számukra mostoha körülmények között is. A futók között senki nem panaszkodott az időjárásra, csupa vidám arcot lehetett látni.

A szervezők remélik, hogy a következő forduló hasonló frissítő élményt ad majd minden résztvevő számára!