2018.09.16. 12:32

Triatlon-vb-sorozat - Luis nyerte a döntőt, Mola megvédte vb-címét

Budapest/Gold Coast - A férfiaknál a francia Vincent Luis győzött a triatlonosok világbajnoki sorozatát lezáró ausztráliai döntőben, míg a pontversenyben a spanyol Mario Mola megvédte vb-címét.

A viadal eredményközlő honlapjának tájékoztatása szerint a férfiak vasárnapi fináléjában 65-en indultak, közülük ötvenen fejezték be a versenyt. A két magyar résztvevő közül Faldum Gábor (1:48:38 óra) a 32., Tóth Tamás (1:49:00 ó) a 34. helyen ért célba.

A nyolc állomásból álló vb-sorozatban Mola meggyőző fölénnyel végzett az élen, és a 2013-as bronzérem, valamint a 2014-es és 2015-ös ezüstérem után sorozatban harmadik alkalommal végzett aranyérmesként. A pontversenyben a magyarok közül a legelőkelőbb helyen Bicsák Bence zárt, aki a 23. lett. Bicsák a Gold Coast-i fináléban nem indult el az elitben, ehelyett az U23-as korosztályban szerzett vb-bronzérmet pénteken. Faldum a 38., míg Tóth a 45. helyen végzett a vb-sorozatban.

Vasárnap rendezték az U23-as és a junior korosztály összevont vegyes váltóját, amelyben a Putnóczki Dorka, Lehmann Csongor, Sebők Klaudia, Bicsák összeállítású magyar négyes 1:23:35 órás eredménnyel a tizedik helyen végzett. A húsz csapatot felvonultató mezőnyben 13-an teljesítették a versenyt, a francia váltó 1:20:27 órával nyert.

A magyarok közül az ausztráliai vb-n még Lehmann végzett dobogós helyen, aki szombaton aranyérmes lett a junior fiúknál.

...34. Tóth Tamás 1:49:00

A vb-sorozat végeredménye: 1. Mola 6081 pont/6 verseny, 2. Luis 5060/6, 3. Jacob Birtwhistle (ausztrál) 4884/6, ...23. Bicsák Bence 1647/4, ...38. Faldum 833/5, ...45. Tóth 617/5