Lehull a lepel: kiderült, kik lettek az év sportolói

Akt.:
Lehull a lepel: kiderült, kik lettek az év sportolói
© Illusztráció: Matey István, archív
Debrecen – A közönség és a szakmai zsűri is döntött, megszületett a végleges sorrend.

Véget ért a Hajdú-bihari Napló, a digitális Napló és a Hajdú Online Év Sportolója játéka: a több fordulón, és közel egy hónapon át tartó szavazás után kiderült, kik lettek a megye legnépszerűbb sportolói – olvasóink, látogatóink voksai alapján. Több ezer szavazat érkezett, egyes kategóriákban szoros, máshol magabiztos siker született.

Emellett pedig napilapunk sportrovatának tagjai is kiválasztották az általuk legjobbnak ítélt sportolókat. Külön említést érdemel, hogy a tavalyi győztesek közül az uszonyosúszó világbajnok Senánszky Petra és edzője, Kókai Dávid megvédte címét. Senánszky ráadásul ismét a legjobb és a legnépszerűbb kategóriában is elsőnek bizonyult.

A játék január 7-én lezárult, összesítettük a voksokat, s kiderült, kik vehetik át jutalmukat az e hónap 25-én, csütörtökön rendezendő ünnepségen.

HBN


A díjazottak

  • Az év felnőtt férfi sportolója: Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
  • Az év felnőtt női sportolója: Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
  • Az év utánpótlás férfi sportolója: Fekete Gergő (DVSE, vízilabda)
  • Az év női utánpótlás sportolója: Szabó Anita (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
  • Az év csapata: Flex-HD SE (aerobik)
  • Az év edzője: Kókai Dávid (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
  • Az év legnépszerűbb felnőtt férfi sportolója: Bojtor László (HRSE, siket atlétika)
  • Az év legnépszerűbb felnőtt női sportolója: Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
  • Az év legnépszerűbb utánpótlás férfi sportolója: Tóth Bence (DEAC, kosárlabda)
  • Az év legnépszerűbb utánpótlás női sportolója: Tóvizi Petra (DVSC-TVP, kézilabda)
  • Az év legnépszerűbb csapata: Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (labdarúgás)
  • Az év legnépszerűbb edzője: Herczeg András (DVSC, labdarúgás)

Az Év Sportolója szavazás végeredménye a Hajdú-bihari Napló, a Digitális Napló és a HAON olvasóinak szavazatai alapján

Az év felnőtt férfi sportolója

  • Bojtor László (HRSE, siket atlétika) 8, 283, 291
  • Sigér Dávid (Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, labdarúgás) 49, 198, 247
  • Holoda Péter (Árpád SE, úszás) 46, 98, 144
  • Molnár András (DEAC, kosárlabda) 4, 98, 102
  • Tabaka József (Debrecen Speedway SE, salakmotor) 18, 81, 99
  • Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 13, 82, 95
  • Lévai Márton (DVSE, vízilabda) 20, 40, 60
  • Kazi Tamás (DSC-SI, atlétika) 8, 48, 56
  • Trencsényi János (MVFC-Berettyóújfalu, futsal) 2, 33, 35
  • Juhász Balázs (DSC-SI, atlétika) 3, 27, 30

Az év felnőtt női sportolója

  • Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 72, 228, 300
  • Kozák Luca (DSC-SI, atlétika) 13, 159, 172
  • Hegyi Dóra (Flex-HD SE, aerobik) 17, 85, 102
  • Vojth Ildikó (DSZC-Eötvös DSE, röplabda) 13, 68, 81
  • Dr. Szentpéteri Diána (DSC-SI, triatlon) 5, 76, 81
  • Magyar Anna (Flex-HD SE, aerobik) 8, 70, 78
  • Torma Lilla (HTE, futsal) 4, 64, 68
  • Gulyás Vera (DSC-SI, atlétika) -, 56, 56
  • Kerekes Gréta (DSC-SI, atlétika) 8, 39, 47
  • Kácser Zita (DSC-SI, atlétika) -, 14, 14

Az év utánpótlás férfi sportolója

  • Tóth Bence (DEAC, kosárlabda) 31, 205, 236
  • Berki Lóránt (DTKKSE, karate) 57, 178, 235
  • Varga Kevin (DVSC, labdarúgás) 34, 181, 215
  • Arany Attila (DSC-SI, triatlon) 52, 102, 154
  • Dobi Bence (Balmazújváros Kézilabda Klub, kézilabda) 1, 145, 146
  • Fekete Gergő (DVSE, vízilabda) 69, 61, 130
  • Haris Attila (Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, labdarúgás) 32, 76, 108
  • Tóth Kristóf (DSC-SI, tollaslabda) -, 95, 95
  • Pázmányi Sándor (Debrebreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 6, 58, 64
  • Orosz Viktor (Letizia Sportclub, íjászat) 9, 40, 49

Az év utánpótlás női sportolója

  • Tóvizi Petra (DVSC-TVP, kézilabda) 32, 223, 255
  • Havasi Fanni (Árpád SE, úszás) 2, 173, 175
  • Békési Eszter (Árpád SE, úszás) 97, 66, 163
  • Balázs Panni (Shogun SE, karate) 24, 134, 158
  • Szabó Panna (DVSC-TVP, kézilabda) 30, 105, 135
  • Szabó Anita (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 18, 76, 94
  • Pintye Vivien (DVSC, labdarúgás) 5, 76, 81
  • Bökönyi Klaudia (Flex-HD, aerobik) 1, 77, 78
  • Battai Sugár (Békessy Béla Vívó Klub/TFSE, vívás) 12, 42, 54
  • Fekete Laura (Békessy Béla Vívó Klub, vívás) 18, 36, 54

Az év csapata

  • Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (labdarúgás) 19, 579, 598
  • Debreceni Búvárklub (búvárúszás) 24, 569, 593
  • Shogun SE (karate) 18, 369, 387
  • Flex-HD SE (aerobik) 3, 329, 332
  • DEAC (kosárlabda) 50, 151, 201
  • DVSC-TVP felnőtt csapata (kézilabda) 19, 94, 113
  • Andrea Silvestri-Váradi Martina (Valcer TS, versenytánc) – 94, 94
  • Rácz Kickboxing Team (kick-box) -, 88, 88
  • DSZC-Eötvös DSE NB II-es csapata (röplabda) 16, 56, 72
  • DVSC-TVP ifjúsági I. (kézilabda) 2, 43, 45

Az év edzője

  • Herczeg András (DVSC, labdarúgás) 55, 181, 236
  • Badacsonyi Attila (DTKK SE, kyokushin karate) 49, 132, 181
  • Rácz Csaba (Shogun SE, karate) 27, 125, 152
  • Horváth Ferenc (Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, labdarúgás) 31, 109, 140
  • Suba László (DSC-SI, atlétika) 41, 93, 134
  • Berényi Sándor (DEAC, kosárlabda) 8, 105, 113
  • Kókai Dávid (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 15, 90, 105
  • Kovácsné Laurinyecz Julianna (Flex-HD SE, aerobik) -, 90, 90
  • Salánki László (DVSC, ökölvívás) 2, 25, 27
  • Keresztesi Péter (Bushido Spartan Kempo, kempo) 1, 23, 24

(Megjegyzés: a sportolók neve után az első szám a naplós szelvényen érkezett szavazatok száma, a második az online voksok száma, a harmadik pedig az összesített eredmény.)








hirdetés