“Lefagyott” az Újváros, nagy zakó lett a vége

Balmazújváros – A szünet után 21 perc alatt mindössze két gólt dobtak az újvárosiak.

A K&H férfi kézilabda liga 25. fordulójának szerdai játéknapján a balmazújvárosi kézilabdacsapat Egerbe látogatott. A mérkőzés esélyese a Hajdú-Bihar megyei gárda volt, de amint az kiderült, csak papíron. Ahogy pénteken hazai környezetben, úgy most is az élvonal aktuális sereghajtóját kellett volna legyőznie a BKK-nak, és ez most sem sikerült. A hajdúsági meccsen legalább az egy pont meglett (Balmazújváros–Mezőkövesd 24–24), most az sem.

Hova lett az első félidei tudás?

Füzesi Ferenc, az újvárosiak trénere a mérkőzés után azt mondta, hogy amit tudtak az első félidőben, azt elfelejtették a másodikra. Ezt bizony az eredmény jól tükrözi: az első harminc perc kiegyenlített csatát hozott, gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak az együttesek, és a félidő végén 12–12 állt az eredményjelzőn. És ezután jött az egri parádé – főként a 7 találatig jutó Padla József révén. A második játékrészben 10 percig képtelen volt bárki is gólt dobni a balmazújvárosiaktól, sőt a szünet utáni második hajdúsági találatra egészen az 51. percig kellett várni. A vendéglátók ekkorra 7 gólnál jártak, majd az 57. percben már 24–16-os eredményt konstatálhattak a drukkerek. A vége sem lett jobb, 26–18-ra nyertek a hazaiak. Külön említést érdemel, hogy az Eger ilyen különbséggel, azaz 8 góllal még senkit sem tudott elpáholni ebben a bajnoki kiírásban.

Összességében rendkívül csalódottan és letörten vette tudomásul a körülbelül 100 főt számláló balmazújvárosi szurkolótábor, hogy a vereség miatt feltehetőleg elszálltak a felsőházi remények, álmok!

HBN-PI

Egri SBS Eszterházy – Kőnig-Trade Balmazújváros 26–18 (12– 12)

Eger, 800 néző, V: Andorka, Hucker

Eger: Radulescu – Vancsics 1, PADLA 7, Radcenko 2, PETRO 4, DOBÓ 3, Antl 1 Csere: Kovács J. (kapus), Szűcs B., Kiss G., Iváncsik Á. 1, Szabó P. 1, Lezák 2, Bajorhegyi, Kocsis, TAKÁCS B. 4 (1). Edző: Tóth Edmond

Balmazújváros: Paul – BALDA 2, Morva 2, Balázs 2, Vranac 2, István 1, Temesvári 1 Csere: Pajkó (kapus), Lazics 1, Pérez 1, Tomic 1, Hanták, Korsós 1, OLÁH G. 3 (3), Morva 1, Horváth D. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2. 10. p.: 3–5. 19. p.: 8-8. 25. p.:10–10. 38. p.: 15–12. 46.p.:19-13. 54.p.: 21-15. 58. p.: 24-17

Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3

Tóth Edmond: – Ismét kiválóan küzdöttünk, rászolgáltunk a győzelemre. A védekezés ezúttal is remek volt, s a támadójátékban is sikerült előre lépni. Jó úton járunk.

Füzesi Ferenc: – Harminc percig tudtuk, hogy mit kell csinálni, aztán a második félidőre ezt elfelejtettük. A szünet után gyakorlatilag nem találtuk el a kaput.