Diadalittas hetek állnak a debreceni kerékpárosok mögött

© Fotó: DKSI
Debrecen – Szép sikereket ért el az elmúlt hétvégéken a KONTENT-DKSI csapata.

Augusztus 19-én és 20-án a felvidéki Klastor pod Znievom, vagyis Znióváralja városban rendezett versenyen szerepelt az utánpótlás csapat. A legkiemelkedőbb eredményt Kiss Hunor érte el, aki kategóriájában bronzérmet szerzett. További helyezések: kadet korcsoportban Varga Bálint 15., Sánta Ármin 18., Kapcsa Ákos 19., Pető Dani 24., kategóriájában Árvai Kristóf 9. helyezett lett.

Augusztus 26-án az idei Margitta Kupa versenyen vettek részt a fiúk-lányok, ahol ragyogóan szerepelt a csapat. A lányok nyílt versenyében Nagy Gréta 1., Csefkó Helga 2., Sági Fanni 3. lett. A 10-14 éveseknél Árvai Kristóf győzött, ugyanebben a kategóriában 2. lett Kovács Judit. A 15-18 éves kategóriában 2. lett Sánta Ármin. Varga Bálint a 19-29 évesek közé nevezett, ahol meg is nyerte a futamot. Elitben 3. lett Kiss Hunor, a 40-49 évesek között 1. helyezett Nagy II. Zoltán. A helyezettek komoly pénzjutalmakban is részesültek.

Szeptember 2-án a Tamásiban rendezett pálya ob-n szerepelt a csapat, ahol különböző számokban az alábbi helyezések születtek: Nagy Gréta 1., Kovács Judit 3., míg Varga Bálint egy 1. és 2. hely, Sánta Ármin pedig egy 2. és 3. hely. Az időjárás sajnos több futamot meghiúsított.

Másnap, szeptember 3-án a Tisza-tó Maratonon sikerült sok szép helyezést gyűjteni. 65 kilométeren U23-as korcsoportban neveztek többen is a fiatalok közül, ahol az egyébként U17-es Sánta Ármin győzött, Pető Dani pedig 2. lett. Árvai Kristóf 6., Árvai Krisztián pedig 8. helyen érkezett. Női U23-ban 1. Csefkó Helga, 3. Sági Fanni Lili, 4. Kovács Judit. Kategóriájában senior korosztályban Korhán László 1. helyezett, masterek között Nagy II. Zoltán 2. lett. 130 kilométeren, U23-ban 1. Szöllősi Ferenc (egyben abszolút győztes), 2. Szarka Gergely, elitben 8. lett Hajdu Barna, 9. Baranyi Dániel.

Szeptember 9-én a Mátra Körön járt a csapat egy része. Kategóriájukban 2. illetve 3. helyet szereztek Varga Bálint és Pető Dani, 4. Sánta Ármin. Szöllősi Ferenc elitben 2. lett, ugyanitt 5. Vígh Zoltán, 7. Szarka Gergely, 12. Hajdu Barna.

Szeptember 10-én került sor a Kritérium OB-ra, melyre népes csapattal érkezett a KONTENT-DKSI: Sánta Ármin, Pető Dani, Árvai Krisztián, Fegyveres Máté, Varga Bálint, Sági Fanni, Csefkó Helga, Árvai Kristóf, Szarka Gergely, Kovács Judit, Árvai Krisztián, Nagy Gréta, Korhán László, Hajdu Barna, Kovács Petra, Szöllősi Ferenc, Stodulka András, és Páll Zsombor is részt vett.

A részletes eredményekre még várni kell, de annyi elmondható, hogy ismét egy bajnoki arannyal gyarapodott a termés, Kovács Judit révén.

A KONTENT-DKSI további versenyei ez évben többek között a szeptember 17-ei Hármascsapat OB, majd a Riczu Imre Emlékverseny, a Hegyi OB, és a saját rendezésű László Sándor Emlékverseny lesznek.

Továbbá a szeptember 16-án kezdődő norvégiai Országúti Kerékpáros Világbajnokságon a magyar válogatottban két debreceni csapattag is képviseli majd a hazai színeket: U19-ben Kiss Hunor, U23-ban pedig Peák Barnabás.