Labdarúgó európai kupák – Az Eb árnyékában három magyar csapattal rajtol az idény

Budapest – Miközben még tart a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság, kedden megkezdődik a Bajnokok Ligája és az Európa Liga 2016/17-es idénye. A selejtező első fordulójában három magyar csapat, a Videoton, a Debrecen és az MTK érdekelt.

Mindhárom magyar együttes a második számú európai kupában szerepel, a sort az MTK kezdi, amely a kazah Aktobe vendége lesz 16 órától, majd a Videoton 18 órától fogadja a moldovai Zaria Baltit, végül a Debrecen 20.30 órától lép pályára a San Marinó-i La Fiorita otthonában.

Az M4 Sport a székesfehérváriak felcsúti összecsapását élőben közvetíti.

A magyar bajnok Ferencváros csak a második körben kapcsolódik a BL-selejtezőbe, ellenfele az albán Skenderbeu lesz.

BL-selejtező, 1. forduló:

kedd:

Flora (észt)-Lincoln Red Imps (gibraltári) 18.00
Valletta (máltai)-B36 Tórshavn (feröeri) 19.00
The New Saints (walesi)-Tre Penne (San Marinó-i) 20.00
Santa Coloma (andorrai)-Alaskert (örmény) 20.00

EL-selejtező, 1. forduló:

kedd:

Rabotnicki (macedón)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 18.00
Partizani Tirana (albán)-Slovan Bratislava (szlovák) 18.00
Käpäz (azeri)-Dacia (moldovai)
St. Patrick’s Athletic (ír)-Jeunesse d’Esch (luxemburgi) 20.45

csütörtök:

Aktobe (kazah)-MTK 16.00
VIDEOTON-Zaria Balti (moldovai) 18.00
La Fiorita (San Marinó-i)-DEBRECEN 20.30
Dila Gori (grúz)-Sirak (örmény) 16.00
Santa Coloma (andorrai)-Lokomotiva Zagreb (horvát) 17.00
Admira Wacker (osztrák)-Spartak Myjava (szlovák) 17.00
Ventspils (lett)-Víkingur Göta (feröeri) 17.00
Bokelj Kotor (montenegrói)-Vojvodina (szerb) 17.30
FK Trakai (litván)-Nömme Kalju (észt) 18.00
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Spartaks Jürmala (lett) 18.00
Sloboda Tuzla (bosnyák)-Beitar (izraeli) 18.00
Levadia Tallinn (észt)-HB Tórshavn (feröeri) 18.00
Atlantas Klaipeda (litván)-HJK (finn) 18.00
Bananc (örmény)-Omonia Nicosia (ciprusi) 18.00
Balzan (máltai)-Neftcsi (azeri) 18.00
Slavia Szófia (bolgár)-Zaglebie Lubin (lengyel) 18.30
IFK Göteborg (svéd)-Llandudno (walesi) 18.30
AIK (svéd)-Bala Town (walesi) 18.30
Europa FC (gibraltári)-Pjunyik (örmény) 18.30
Zimbru (moldovai)-Csihura Szacshere (grúz) 18.30
Kukesi (albán)-Rudar Pljevlja (montenegrói) 19.00
Siroki Brijeg (bosnyák)-Birkirkara (máltai) 19.00
AEK Larnaca (ciprusi)-Folgore (San Marinó-i) 19.00
Differdange (luxemburgi)-Cliftonville (északír) 19.00
Odd Grenland (norvég)-IFK Mariehamn (finn) 19.00
Midtjylland (dán)-Suduva (litván) 19.00
Vaduz (liechtensteini)-Szileksz (macedón) 19.00
Qäbälä (azeri)-Szamtredia (grúz) 19.00
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Nova Gorica (szlovén) 19.15
Beroe (bolgár)-Radnik Bijeljina (bosnyák) 19.30
NSI Runavík (feröeri)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 20.00
Domzale (szlovén)-Lusitanos (andorrai) 20.00
Teuta Durres (albán)-Kajrat Almati (kazah) 20.00
Spartak Trnava (szlovák)-Hibernians (máltai) 20.15
Connah’s Quay (walesi)-Stabaek (norvég) 20.15
Cukaricki (szerb)-Ordabaszi (kazah) 20.30
Aberdeen (skót)-Fola Esch (luxemburgi) 20.45
Linfield (északír)-Cork City (ír) 20.45
Hearts (skót)-Infonet (észt) 21.00
Shamrock Rovers (ír)-Rovaniemi (finn) 21.00
Skendija (macedón)-Cracovia (lengyel) 21.00
KR Reykjavík (izlandi)-Glenavon (északír) 21.15
Breidablik (izlandi)-FK Jelgava (lett) 21.15
Valur Reykjavík (izlandi)-Bröndby (dán) 23.00

– MTI –








hirdetés