Küldjön hírt! – Járási mesemondó verseny Konyáron

Küldjön hírt! – Járási mesemondó verseny Konyáron
© Fotó: Magánarchívum
Konyár – Április 19-én 14 település 15 általános iskolájának meserajongó tanulóit, felkészítő tanáraikat és kísérőiket láttuk vendégül Konyáron, az immár 14. alkalommal megrendezett “Égig érő fa” járási mesemondó versenyen.

A megmérettetésre – minden eddiginél népesebb létszámban – Konyárról a helyi iskolából, a környező településekről, sőt a járáson kívüli helységekből is érkeztek hozzánk mesélő kedvű diákok. Létavértesről, Hosszúpályiból, Sárándról, Pocsajból, Tépéről, Esztárról, Hajdúszoboszlóról, Mikepércsről, Monostorpályiból, Derecskéről, Berettyóújfaluból, Kabáról és Földesről gyűltek össze mesemondó gyerekek. A díjazottak a következők:

Alsó tagozat:

I. korcsoport:

I. Lakatos Liliána 2.o. ( Irinyi József Ált. Isk., Hosszúpályi ) – ‘A három leány’
II. Rézműves Szilvia 2.o. (Lorántffy Zsuzsanna Ált. Isk., Pocsaj) – ‘A fiatal pár és a kotlós’
III. Zsiros András 2.o. (Irinyi János Ált. Isk., Létavértes) – ‘Az állatok nyelvén tudó juhász’

Különdíj: Bördős Maja Hanna 1.o. ( II. Rákóczi Ferenc Bihari Alapfokú Művészeti Ált. Isk., Berettyóújfalu) – ‘Az egerecske’
Különdíj: Lázók Lili 2.o. (Derecskei Bocskai István Ált. Isk. Tagiskolája, Tépe) – ‘A kardos asszony meg a mulya ember’

II. korcsoport:

I. Sztraka Noémi 3.o. (Bocskai István Ált. Isk., Derecske) – ‘A bolond falu’
II. Ináncsy Rita 3.o. (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk., Hajdúszoboszló) – ‘Farkas koma kántorsága’
III. Fehér Sára 4.o. (Irinyi József Ált. Isk., Hosszúpályi) – ‘Mi dóga van egy asszonnak?’

Különdíj: Rézműves Tamás 3.o. (Derecskei Bocskai István Ált. Isk. Tagiskolája, Sáránd) – ‘Hazudós Jóska’
Különdíj: Szabó Bence 4.o. ( Karácsony Sándor Ált. Isk., Földes ) – ‘A rossz asszony elleni orvosság’
Különdíj: Tóth Vanda Virág 3.o. (Lorántffy Zsuzsanna Ált. Isk., Pocsaj) – ‘Péter és Pál’

Zsűri: Urbánné Lantos Éva, bábművészeti szakoktató, bábkészítő iparművész; Láposi Terka, a Vojtina Bábszínház művészeti vezetője, drámapedagógus; Lisovszki – Tóth Anita, könyvtáros,magyartanár

Felső tagozat:

III. korcsoport:

I. Kalmár Barbara 6.o. (Arany János Ált. Isk., Létavértes) – ‘A szegény ember lisztje’
II. Gali Máté 5.o. (Hunyadi János Ált. Isk., Mikepércs) – ‘A kelekótya legény’
III. Tóth Zsóka 5.o. (Irinyi János Ált. Isk., Létavértes) – ‘A paraszt meg az ördög’

IV. korcsoport:

I. Szabó Márton 7.o. ( Arany János Ált. Isk., Létavértes ) – ‘Jánoska’
II. Kiss Melinda 8.o. ( Bocskai István Ált. Isk., Derecske ) – ‘Mikor Szent Péter meg Jézus a földön járt’

Különdíj: Szilágyi Tibor 6.o. ( Lorántffy Zsuzsanna Ált. Isk., Pocsaj ) – ‘Benedek Elek: A csudaállatok’
Különdíj: Békési András Apor 6.o. (Derecskei Bocskai István Ált. Isk. Tagiskolája, Tépe ) – ‘Mészáros Gyuri’

Zsűri: Dr. Vajda Mária, néprajzkutató, a debreceni Déri Múzeum ny. főmuzeológusa; Sóvágó Csaba, Alföld Színpad – színpadvezető, a Csokonai Színház művésze; Kristóf Sándorné, ny. magyartanár

– Lisovszki-Tóth Anita –








hirdetés