Kozák Luca ezüstérmes a junior Eb-n

© Fotó: magánarchívum
Debrecen, Eskilstuna – Óriási sikert ért el a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétája Kozák Luca.

A 19 éves kiválóság a svédországi junior Európa-bajnokságon a legjobb idővel jutott döntőbe 100 gáton, ahol végül kiváló versenyzéssel az ezüstérmet szerezte meg (13.20 mp), egy századdal megelőzve a francia Laura Valettet (13.21). Az aranyérmet a fehérorosz Elvira Herman nyakába akasztották (13.15). A finálé nyolcas mezőnyében egy másik magyar, Répási Petra is érdekelt volt, aki végül a negyedik helyen ért célba (13.24).

Vasárnap az Eb zárónapján a DSC-SI másik atlétájáért, Juhász Balázsért izgulhatunk, aki új egyéni csúccsal (8:59.53), futamgyőztesként került a 3000 m akadályfutás döntőjébe, melyet 17.20-tól rendeznek, és összesen 15-en állnak rajthoz.