“Köszönöm a srácoknak, hogy el tudtak jönni a meccsre, a többieknek üzenem, hogy gondolkozzanak el az egészen”

© Illusztráció: Derencsényi István, archív
Hajdú-Bihar – A labdarúgó megyei másodosztály északi csoportjának 19. fordulójában a hazai csapatok győztek szombaton.

Tiszacsegei VSE–Vámospércs Bocskai SE 3–0 (2-0)

80 néző. Vezette: Puskás Z. (Darányi A., Jóni T.)

Tiszacsege: Baranyi Cs. – Kovács A. (Fülöp D.), Nagy Á., Zsiga R., Ládi L., Monoki A., Balogh A., Fülöp V., Rézmüves G. (Bay B.), Simon Z. (Katona S.), Balogh R. (Domán P.) Edző: Lévai Albert.

Vámospércs: Kolompár J. – Zsupos J., Kovács Gy., Balogh S., Tóth G., Kiss I., Pólyik D., Nánási D., Kolompár R., Dávid A., Kolompár K. Edző: Oláh Sándor.

Gól: Simon Z., Balogh R., Fülöp V. Jók: Egész csapat, a mezőny legjobba Simon Z. Ifi: 4-3.

Lévai Albert: – Gratulálok a nagyon fiatal csapatomnak. Nagyot küzdve, értékes győzelmet arattunk egy kulturált, jó ellenfél ellen. Gratulálok az ificsapatomnak is a győzelemhez. Ebből a sikerből sokat kell tanulnunk és hitet merítenünk. Ugyanígy szeretnénk küzdeni tovább. Gratulálok az ellenfélnek is, és további sok sikert nekik. Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek.

Oláh Sándor: – A mai meccsen három pontot ajándékoztunk a Tiszacsegének. Az egyetlen pozitívum, hogy kisebb sérülésekkel megúsztuk a találkozót.

Görbeházi K.S.E.–Ebesi S.B.K.E. 4-0 (3-0)

50 néző. Vezette: Török Z. (Gáti Cs., Karasi M.)

Görbeháza: Nagy Cs. (Szilágyi K.) – Siket Gy., Besenyő P., Illyés Z., Kiss S. (Nagy T.), Tóth P. (Ronkovics T.), Molnár D., Fábián Sz., Pók D. (Tóth A.), Nyakas R. (Gyöngy I.), Hajdu R. Edző: Szolnoki Attila.

Ebes: Kovács I. – Antal A., Nagy R., Bőde Z., Harsányi P., Kiss N., Kovács T., Nagy Z., Oláh Cs., Mészáros T., Kiss L. Edző: Nagy Sándor.

Gól: Illyés Z., Pók D., Nyakas R., Ronkovics T. Jók: Egész csapat, illetve senki. Ifi: 3-1.

Szolnoki Attila: – Jól kezdtük a mérkőzést, már az első percben vezetést szereztünk, aztán a magabiztos, jó játékunknak köszönhetően a félidő végére már 3-0-s előnyre tettünk szert. Ettől kezdve eldőlt a mérkőzés, megérdemelt a sikerünk. Gratulálok az együttesnek a ragyogó teljesítményhez, valamint az ifjúsági csapatom újabb sikeréhez is.

Nagy Sándor: – Köszönöm a srácoknak, hogy el tudtak jönni a meccsre. A többieknek üzenem, hogy gondolkozzanak el az egészen. További sok sikert kívánok a Görbeházának.

Józsa SE–Létavértes SC’97 4–2 (0-1)

50 néző. Vezette: Szűcs A. (Nagy L., Szojka P.)

Józsa: Szász B. – Juhász B., Komáromi I., Novák Á., Szilágyi I. (Ilocki Á.), Kocsis A., Pál Péter, Zombor S. (Bőr I.), Papp R., Szabó M. (Bucskó I.), Rostás A. Edző: Szabó László.

Létavértes: Fekete S. – Tóth E. (Madarász A.), Papp Z., Bárány P., Somlyai L. (Boros G.), Mázló D., Papp S. (Kontor G.), Horváth Cs., Demján J., Bora Z. (Karászi F.), Máté F. Edző: Kontor Gábor.

Gól: Rostás A., Pál P., Papp R.(2), illetve Mázló D., Kontor G. Jók: Papp R., Juhász B., Rostás A., Kocsis A., illetve senki. Ifi: 3-1.

Szabó László: – Sajnos az első félidőben lagymatagon kezdtünk. A szünetben megbeszélteknek megfelelően mentünk ki a második játékrészre. A futball alapját képezve nagy akarattal és jó játékkal tartottuk otthon a három pontot.

Kontor Gábor: – A második félidei teljesítményünk miatt inkább később nyilatkozom.

Egyeki SBSE–DASE 1–0 (1-0)

100 néző. Vezette: Kertész F. (Mező N., Árva A.)

Egyek: Domonkos B. – Farkas L., Puruczki J., Farkas Z. (Illés J.), Kiss J., Kiss S., Zsólyomi D.,
Balogh M., Bóta N. (Kiss A.), Len Á., Len Sz. Edző: Farkas Zoltán.

DASE: Matkó Zs., Ráz N., Tornyai V., Szvára I., Csiszár I., Büdi B. (Dér I.), Lázár R., Varga V., Hegyesi P. (Kiss L.), Fodor J., Lengyel I. Edző: Pöszmet Tibor.

Gól: Bóta N. Jók: Egész csapat, a mezőny legjobbja Domonkos B., illetve Csiszár I., Szvára I,. Ifi: 0-8.

Farkas Zoltán: – Régóta vártunk már arra, hogy egy igazán nagy skalpot bezsebeljünk, ma ez összejött. Szenzációsan állt hozzá a csapatom a mérkőzéshez. Picit szerencsés a győzelmünk, de megérdemelt. Akaratban felülmúltuk a bajnokaspiránst. Mindenkinek gratulálok, mindenki hozzátette a magáét a mai sikerhez. A játékvezetőket is szeretném megdicsérni, nagyon korrekten vezették a találkozót.

Pöszmet Tibor: – A több hiányzó játékosunkat megéreztük, rettenetesen impotensen futballoztunk az első félidőben. Ilyen hozzáállással, akarattal és alázattal nagyon kevés mérkőzést lehet megnyerni. A második játékrészre jóval elszántabban sikerült kijönnünk, azonban hiába jutottunk lesgólig és kapufákig, sajnos nem tudtunk betalálni. Azt gondolom, a második félidei teljesítményünkkel legalább az egy pontra rászolgáltunk volna. Azonban, ha nem jön össze a gólszerzés, úgy nagyon nehéz pontot szerezni. Gratulálok az Egyek csapatának, további sok sikert kívánok nekik.