“Konyár kinyír” – A Szentpéterszeg erről tudna mit mesélni

© Illusztráció: Derencsényi István, archív
Hajdú-Bihar – A szombati játéknapon Komádi kivételével a hazai csapatok arattak győzelmet a labdarúgó megye II. déli csoportjában.

Pocsaj KSE–Biharkeresztesi VSE 7–1 (3–0)

200 néző Vezette: Mező S. (Katona D., Árva A.)

Pocsaj: Mezei J.– Leiter K. (Rézműves A.), Makula I. (Székely K.), Katona I., Vaszilkó A., Halász R., Szilágyi Cs. (Sóvágó S.), Leiter B., Murák K., Székely Zs., Nagy P. Edző: Sóvágó Sándor.

Biharkeresztes: Venyige I. (Bíró K.)– Ardeleán P., Buka Sz., Kiss T., Buka Á., Bordás G., Mohácsi S., Varga I., Szabó D., Rácz R., Madarász A. Edző: Madarász András.

Gól: Murák K.(3), Székely Zs.(2), Vaszilkó A., Katona I., illetve Buka Á. Jók: Senki, illetve Halász R., Murák K., Leiter B. Ifi: 2–2

Sóvágó Sándor: – Magabiztos, jó játékot nyújtott a mai mérkőzésen a csapat.

Madarász András: – A keresztesi játékosoknak ezzel a hozzáállással más eredményt remélniük sem szabad. Minden héten húsz igazolt játékos mellett tíz emberrel megyünk el meccsekre.

Konyári SE–Szentpéterszegi SC 4–1 (2–0)

80 néző Vezette: Pallai Zs. (Mező N., Kovács Z.)

Konyár: Nagy B.– Tamási G., Tamási S., Csuka Zs., Rézműves K., Varga Z., Nagy Sz., Horváth Á. (Varga F.), Kiss Z., Nagy A., Varga D. (Nagy L.) Edző: Kiss László.

Szentpéterszeg: Nagy N. (Kun Gy.)– Szűcs P., Kolompár Zs. (Kecskés R.), Flaskai Zs., Kovács Sz. (Németh G.), Okos T., Turzó J. (Vass G.), Góz J., Kecskés J., Lakatos Cs. (Ékes Z.), Szabó L. Edző: Balogh Barna.

Gól: Nagy A.(3), Tamási G., illetve Vass G. Jók: Nagy A., Nagy B.a mezőny legjobbjai és az egész csapat. Ifi: 14–0

Kiss László: – A mai napon ismét meggyőző játékkal szereztük meg a győzelmet, ami akár nagyobb arányú is lehetett volna. Ez köszönhető az okosan megválasztott játékunknak. A tavaszi mottónk úgy látszik az, hogy: „Konyár kinyír”.

Balogh Barna: – Később nyilatkozik.

Debreceni EAC–Kismarjai SE 4–0 (0–0)

50 néző Vezette: Papp J. (Gyugos B., Takács I.)

Debrecen: Fejér G.– Nagy A., Soltész P., Nyeste K., Varga Á., Szőke P., Papp G., Dede B., Dr. Köstner T., Dr. Rácsai L., Dr. Valóczki J. Edző: Katona László.

Kismarja: Jónás B. (Kiss D.)– Farkas I., Kocsis T., Varga T. (Kondor L.) (Budácsik D.), Alimán J., Tóth K. (Gál S.), Papp Á., Sánta P., Katona Cs., Simon L., Verebi L. Edző: Zákány Ferenc.

Gól: Jók: Mindenki. Ifi: 12–1

Katona László: – Később nyilatkozik.

Zákány Ferenc: – Dicséret illeti csapatomat a vereség ellenére is. Hatvan percig szervezetten, fegyelmezetten játszottunk. Az első kapott gól után már többet kellett kockáztatnunk, aminek a következménye az volt, hogy még kaptunk pát gólt. Helyzeteinket sajnos a mai napon nem sikerült értékesítenünk. Gratulálok a DEAC csapatának és köszönöm a korrekt játékvezetést.

Kabai Meteorit SE–Földes KSE 3–0 (0–0)

150 néző Vezette: Prezenszki M. (Török Cs., Hajdú I.)

Kaba: Biás P.(Kiss N.)– Németi M., Sarkadi A., Karika M., Szabó D. (Plókai R.), Kállai D. (Puskás R.), Jeges Z., Kozma L. (Plókai M.), Plókai G., Kovács M. (Kéri D.), Szabó B. (Szegi Zs.) Edző: Kiss Lajos.

Földes: Horváth Zs.– Dede I., Nagy S., Tóth Z. (Faragó Gy.), Vincze N., Hunyadi L., Papp B. (Király Á.), Mező B., Vincze A., Balogh M., Szabó J. Edző: Karacs Tamás.

Gól: Kovács M.(2), Plókai M. Jók: Karika M., Jeges Z., Plókai G., Szegi Zs., Kovács M., illetve mindenki. Ifi: 9–0

Kiss Lajos: – A megye egyik legrosszabb talajú pályáján az első félidőben még akadozott a játékunk, a második félidőben azonban, több gólhelyzetet is kialakítva, megérdemelt győzelmet arattunk, az egyébként roppant fegyelmezetten játszó Földes csapata ellen.

Karacs Tamás: – Nyolcvan percig sikerült megnehezíteni a bajnok esélyes csapat dolgát. Sajnos utána elfáradtunk, nem tudtunk gólt rúgni és kontrából még két gólt kaptunk. Erre a nyolcvan percnyi játékra lehet építeni, csak a helyzeteinket kellene berúgni. Gratulálok a Kabának, további sok sikert kívánok nekik.

Hajdúszováti SKE–Komádi SE 1–6 (0–2)

100 néző Vezette: Tóth T. (Tóth M., Péterfi D.)

Hajdúszovát: Edző: Budai János.

Komádi: Puskás Cs.– Simon S., Kirimi P., Miczura Varga T. (Fekete Zs.), Hajdu M. (Bujdosó M.), Trippon T. (Fábián I.), Nagy I., Nagy J., Balogh S., Varga L., Tóth L. Edző: Szabó Sándor.

Gól: Nagy I.(2), Balogh S., Hajdu M., Fábián S., Nagy J. Jók: Nagy I., Miczura Varga T., Tóth L. Ifi: 2–4

Budai János: – Később nyilatkozik.

Szabó Sándor: – Ezen a pályán (talajon) folyamatos játék nehezen tudott kialakulni, de a mai napon az volt a fontos, hogy hozzuk a kötelezőt és sérülés mentesen zajlott le a mérkőzés. Egy fiatal játékvezető vezette a mérkőzést, akinek a jövőre nézve sok sikert kívánunk.