Költészet napja a Debreceni József Attila Általános Iskolában

Akt.:
Költészet napja a Debreceni József Attila Általános Iskolában
Költészet napja a Debreceni József Attila Általános Iskolában - © Fotó: magánarchívum
Debrecen – A hagyományokhoz híven ebben az évben is megrendezésre került a Debreceni József Attila Általános Iskolában a költészet napja alkalmából hirdetett komplex verseny.

A megmérettetésen több mint 100 gyerek vett részt a város óvodáiból és általános iskoláiból. A rajzpályázatra szebbnél szebb pályaművek érkeztek, a szavalóversenyen pedig a magyar költészet gyöngyszemeiből válogattak a versenyzők. A zsűri tagjai között Vékony Anna színművésznőt is köszönthették a jelenlevők.


Fotó: magánarchívum Fotó: magánarchívum ©

Délután a rendezvénysorozat lezárásaként a József Attila Kupáért küzdhettek műfüves pályán az ifjú futballtehetségek.

Eredmények:

Rajzverseny:

Óvodások:

I. Szentesi Anna Boglárka /Szivárvány Óvoda/
II. Németh Máté /Sínay Miklós Óvoda/
III. Moravecz Zsófia /Sípos utcai Óvoda/

Iskolások:

1-2.o.

I. Szabó Nóra /Vörösmarty Általános Iskola/
II. Mátyus Tamás 1. b/ Benedek Elek Általános Iskola/
III. Boda Lili 1. a / Vörösmarty Általános Iskola/

Különdíj: Csősz Kamilla 1. o. /Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI/

3-4.o. I. Kozma Alexandra 3. b / Benedek Elek Általános Iskola/
II. Borsi Lili Réka 3. c /Petőfi Sándor Általános Iskola/
III. Varga Laura 4. a /Dózsa György Általános Iskola/

5-6.o.

I. Bódi Kevin 5. o. /Debrecen József Attila Általános Iskola/
II. Kovács Barbara 5. o. /Kazinczy ÁMK/
III. Karácsony Krisztián 5. o. /Debrecen József Attila Általános Iskola/

7-8.o.

I. Fórián Jázmin 8. o /Epreskerti Általános Iskola/
II. Deák Kíra 7. o /Debreceni József Attila Általános Iskola/
III. Mikó Szabrina 8. b / Debreceni József Attila Általános Iskola/

Szavalóverseny:

Óvodások:

I. Horváth Lili /Áchim utcai Óvoda/
II. Pénzes Dominik / Hétszínvirág Óvoda/
III. Horváth János /Simonyi Óvoda/

Különdíj: Pokrócz Petra /Szivárvány Óvoda/

Iskola:

1-2.o.

I. Kovács Angelika /Kazinczy ÁMK/
II. Magyar Odett /Bocskai István Általános Iskola/
III. Vilmán Pál /Vörösmarty Általános Iskola/

Különdíj: Scherfel Tamás /Fazekas Mihály Általános Iskola/

Különdíj: Kató Richárd /Epreskerti Általános Iskola/

3-4.o.

I. Szűcs Janka /Petőfi Sándor Általános Iskola/
Tóth Blanka /Arany János Általános Iskola/
II. Bagi Attila /Kazinczy ÁMK/
Böszörményi András /Epreskerti Általános Iskola/
Bartha Vivien / Vörösmarty Általános Iskola/
III. Molnár Kinga /Epreskerti Általános Iskola/
Pócsi Blanka /Kazinczy ÁMK/
Vígh Károly Levente /Fazekas Mihály Általános Iskola/

Különdíj: Balassa Kincső /Dózsa György Általános Iskola/

Felső

I. Kurely Mózes /Vénkerti Általános Iskola és AMI/
II. Susánszki Hanna /Huszár Gál Általános Iskola/
III. Benger Patrik /Fazekas Mihály Általános Iskola/

Különdíj: Csontos Máté /Vénkerti Általános Iskola és AMI/

József Attila foci kupa:

I. Debreceni József Attila Általános Iskola
II. Epreskerti Általános Iskola
III. Karácsony Sándor Általános Iskola
IV. Csapókerti Általános Iskola

– Barabásné Vályi Katalin –








hirdetés