Kiválóan szerepeltek a debreceni versenyzők a Diákolimpia Atlétika Döntőn

Debrecen, Székesfehérvár – Május 24-én kezdődtek a 2016/2017. tanévi Diákolimpia Atlétika országos döntői, amelynek idén Székesfehérvár ad otthont négy korcsoportban. Csütörtökön a IV. korcsoporos egyéni pályabajnokságot rendezték meg, melyen a debreceni versenyzők is kiválóan szerepeltek.

A Diákolimpia Atlétika pénteki döntőjében a 14-15 éves korosztály lelkes fiataljai versenyeztek és 9 versenyszámban – 100 m futás, 300 m futás, 1500 m futás, 4×100 m váltó, 4×1000 m, magasugrás, távolugrás, súlylökés, kislabdahajítás – hirdettek bajnokokat. A Székesfehérváron zajló döntőre az egész országból érkeztek a résztvevők.

Az atlétika a legnagyobb létszámot megmozgató sportág a Diákolimpián, hiszen több mint 110 ezer iskolás vesz részt benne. A verseny célja a sportág megszerettetésén és megismertetésén túl a szakág utánpótlás-bázisának szélesítése, minél több iskoláskorú versenyző bevonásával. A rendezvénysorozat és így a döntő is kiváló alkalmat biztosít a résztvevő oktatási intézmények közti kapcsolatok kiépítésére. Ezen felül a Diákolimpia® mozgalom lehetőséget biztosít a fair play szellemiség elmélyítésére is. A legjobbak számára pedig az országos versenyen való részvétel kiemelt lehetőséget teremt, hogy sikeresen képviseljék iskolájukat egy rangos diákversenyen.

A fantasztikus hangulatú székesfehérvári atlétika döntőn az alábbi végeredmény született:

Fiúk:

100 m fiú “A” döntő – IV. kcs.

1. Balogh Levente Kisvárda, Somogyi Rezső Általános Iskola
2. Rádl Botond Kőszeg, Bersek József Általános Iskola
3. Farkas Bence Dombóvár, Dombóvári József Attila Általános Iskola

100 m fiú “B” döntő – IV. kcs.

1. Bíró Máté Eger, Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola
2. Horváth Armand Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Mûvészeti Iskola
3. Kukla Soma Gyula Gyulai Dürer Albert Általános Iskola

100 m fiú 1. ief – IV. kcs.

1. Balogh Levente Kisvárda, Somogyi Rezső Általános Iskola
2. Farkas Bence Dombóvár, Dombóvári József Attila Általános Iskola
3. Kutor Gábor Marcali, Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola

100 m fiú 2. ief – IV. kcs.

1. Dékány Botond Szekszárd, Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola Valéria Dienes Grundschule
2. Bíró Máté Eger, Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola
3. Babóthi Benjamin Márió Mór, Móri Dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola

100 m fiú 3. ief – IV. kcs.

1. Rádl Botond Kőszeg, Bersek József Általános Iskola
2. Illés Balázs Győr Győri Fekete Általános Iskola
3. Szegi Marcell Márió Makó, Kálvin Téri Református Általános Iskola

300 m fiú. – IV. kcs.

1. Halász Kristóf Debrecen, Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
2. Bánóczy Árpád Nimród Pilisszántó, Szlovák Nemzetiségi Általános Iskola
3. Kiss Máté Győr, Gyõri Mûszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

1500 m fiú – IV. kcs.

1. Zsetnyai Ákos Veszprém, Rózsa Úti Általános Iskola
2. Sali Dávid Budaörs, Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium
3. Zsuppán Balázs Mosonmagyaróvár, Kossuth Lajos Gimnázium

4×100 m – IV. kcs.

1. Ócsai Halászy Károly Általános Iskola (Hrubos Dominik, Pintye József, Csóti Dániel, Nyikora László)
2. Gyulai Dürer Albert Általános Iskola (Kukla Soma, Szöllősi Benedek, Recski József, Kukla Áron)
3. Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola (Szele Kristóf, Bíró Máté, Perge Attila, Tóth Máté)

4×1000 m – IV. kcs.

1. Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye (Kurta Barnabás, Papp Máté, Kovács Máté, Molnár Balázs)
2. Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola (Bíró Marcell Zoltán, Farkas Alex, Tóth László, Kis- Czakó Máté)
3. Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Kollégium (Szabó Sámual, Sári Mátyás, Szegszárdy Bendegúz, Biros Benedek)

Magasugrás fiú – IV. kcs.

1. Török Gergely Miskolc, Avasi Gimnázium
2. Hodossy-Takács Sámuel Debrecen, Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma
3. Soos Levente Gödöllõ, Gödöllõi Erkel Ferenc Általános Iskola

Távolugrás fiú – IV. kcs.

1. Pintér Erik Miskolc, Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
2. Antal Bálint Budapest, VIII. Budapesti Fazekas Mihály Gyakoroló Általános Iskola és Gimnázium
3. Horváth Armand Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Mûvészeti Iskola

Súlylökés fiú – IV. kcs.

1. Gábor Levente Algyõ, Algyõi Fehér Ignác Általános Iskola
2. Széchenyi Ádám Kiskunfélegyháza, Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola
3. Tóth Patrik Kiskunfélegyháza, Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola

Kislabdahajítás fiú – IV. kcs.

1. Varga László Viktor Lajosmizse, Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Általános Iskola
2. Makrai Kornél Szombathely, Gothard Jenõ Általános Iskola
3. Tóber Alexander Eger, Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola

Leányok:

100 m leány A döntő – IV. kcs.

1. Rácz Vivien Debrecen, Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola
2. Kerekes Dominika Debrecen, Ibolya Utcai Általános Iskola
3. Gimesi Kata Székesfehérvár, István Király Általános Iskola

100 m leány B döntő – IV. kcs.

1. Baranyai Luca Kozármisleny, Kozármislenyi Janikovszky Éva Általános Iskola
2. Szabó Laura Keszthely, Zalaegerszegi SZC Keszhelyi Asbóth Sándor Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
3. Pelyhe Martina Törökszentmiklós, Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

100 m leány 1. ief – IV. kcs.

1. Kerekes Dominika Debrecen, Ibolya Utcai Általános Iskola
2. Gimesi Kata Székesfehérvár, István Király Általános Iskola
3. Baranyai Luca Kozármisleny, Kozármislenyi Janikovszky Éva Általános Iskola

100 m leány 2. ief – IV. kcs.

1. Bognár Anna Budapest IV. Homoktövis Általános Iskola
2. Skriván Bíbor Pécs, Mecsekaljai Általános Iskola
3. Dobi Beatrix Nagyhegyes, Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola

100 m leány 3. ief – IV. kcs.

1. Tóth Anna Kazincbarcika, Pollack Mihály Általános Iskola
2. Ivancsó Adrienn Mónika Budapest XXI. Kölcsey Ferenc Általános Iskola
3. Szilágyi Zsófia Nyíregyháza, Szent Miklós Görög Katolikus Óvoda és Általános Iskola

100 m leány 4. ief – IV. kcs.

1. Rácz Vivien Debrecen, Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola
2. Szalai Réka Patrícia Mosonmagyaróvár, Kossuth Lajos Gimnázium
3. Pelyhe Martina Törökszentmiklós, Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

300 m lány IV. kcs.

1. Simon Virág Győr, Gyõri Mûszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
2. Mohai Regina Székesfehérvár, Tóvárosi Általános Iskola
3. K. Szabó Gabriella Debrecen, Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma

1500 m lány – IV. kcs.

1. Horváth Karolina Budapest XXI. Jedlik Ányos Gimnázium 04:38,08 új DO csúcs
A Bajnok testnevelője: Fórizs Krisztina, edzője: Jakab Ágnes
2. Urbán Zita Budapest V. Eötvös József Gimnázium
3. Tegzes Kata Rebeka Harkány, Kitaibel Pál Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola

4×100 m – IV. kcs.

1. Mecsekaljai Általános Iskola, Pécs (Fodor Eugénia, Skriván Bíbor, Stabó Eszter, Garamvölgyi Petra)
2. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika (Blága Lili, Tóth Anna, Imre Eszter, Papp Dorina)
3. Tóvárosi Általános Iskola, Székesfehérvár (Bikki Viki, Kovács Helga, Pribék Adrienn, Mohai Regina)

4×600 m – IV. kcs.

1. Kaposvári Általános Iskola (Auman Viktória, Vatulik Réka, Szerencsés Mimi, Kishanti Petra)
2. Gödöllõi Erkel Ferenc Általános Iskola (Butor Dóra, Németh Nóra, Gódor Fanni, Hrapan Júlia)
3. Bólyi Általános Iskola (Werner Zita, Horbach Valerie, Kemény Hanna, Morvai Laura)

Magasugrás leány – IV. kcs.

1. Goschi Anna Budapest XIX. Pannónia Általános Iskola
2. Borhy Anna Pécs, Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium
3. Bihari Emese Szolnok, Szolnoki Széchenyi István Gimnázium

Távolugrás leány – IV. kcs.

1. Szűcs Szabina Kecskemét Bolyai János Gimnázium
2. Kónya Enikő Budapest XIV. Horvát Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
3. Szabó Laura Zalaegerszegi SZC Keszhelyi Asbóth Sándor Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Súlylökés leány – IV. kcs.

1. Kling Réka Hőgyész Hunyadi János Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola
2. Garai Viktória Békéscsaba, Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium
3. Losonczi Blanka Szeged, Alsóvárosi Általános Iskola

Kislabdahajítás leány – IV. kcs.

1. Eszenyi Napsugár Gödöllõ, Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola
2. Bárdy Noémi Budapest XV. Dózsa György Gimnázium, Táncmuvészeti Szakközépiskola
3. Csalai-Kégl Patrícia Törökbálint, Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola








hirdetés