2012.02.8 17:50; Frissítve: 2012.02.8 17:50


Kiugróan sok halálos cápatámadás történt tavaly

Kiugróan sok halálos cápatámadás történt tavaly
Washington, 2012. február 8., szerda (MTI) – Az utóbbi két évtizedben tavaly történt a legtöbb halállal végződő cápatámadás világszerte, összesen tizenkettő – adta hírül a LiveScience című ismeretterjesztő portál.

A 2011-es összesített adatokat kedden tette közzé a Floridai Egyetem cápatámadásokat regisztráló egysége.

Világszerte 75 cápatámadás történt tavaly, ezek 16 százaléka végződött halállal, ami kétszerese a megelőző, 2010-es év halálozási arányának. Az elmúlt évtizedben a halálozási arány átlagosan 7 százalék volt.

A cápatámadások közül 29 történt az Egyesült Államokban, 11 Ausztráliában, 5 Dél-Afrikában, 4 a Franciaországhoz tartozó Reunion szigeténél, 3-3 Mexikóban és Oroszországban és 2-2 Brazíliában és a Seychelle-szigeteken.

A megtámadott áldozatok 60 százaléka szörfözött, 35 százaléka úszott, 5 százaléka pedig búvárkodott a támadás előtt.

A 12 halállal végződő eset közül 3 Ausztráliában történt, 2-2 Reunion szigeténél, Dél-Afrikában, illetve a Seychelle-szigeteken, 1-1 pedig Costa Ricában, Kenyában és Új-Kaledóniában.

 

MTI


Cikk ajánlása

Hozzászólok
Mi a véleményed?
Hozzászólások szürése  | 
HOZZÁSZÓLÁS SZÜRÉSE  X opciók bezárása



LEGÚJABB HIREK Nagyvilág
Repedtre sípolta a telefonon reklámozó dobhártyáját
Bécs, 2012. május 26., szombat (MTI) - Síppal berepesztette egy telefonon keresztül reklámozó alkalmazott [...] tovább »
Kőkori sírkamrát takart a walesi menhir
London, 2012. május 26., szomba (MTI) - A Bristoli Egyetem régészei exhumálják és megvizsgálják azokat az emberi [...] tovább »
Szesztilalommal ünnepel egy orosz falu
Bécs, 2012. május 26., szombat (MTI) - Szesztilalommal ünnepli meg egy szibériai falu a 100. évfordulóját annak, [...] tovább »
Egy rendőr szennyese: betört a szomszédba mosni
London, 2012. május 26., szombat (MTI) - Betört a szomszédjához, hogy annak villanyszámlájára mossa ki [...] tovább »
A németek 79 százaléka elutasítja az euróövezeti kötvény ötletét
Berlin, 2012. május 25., péntek (MTI) - A német lakosság 79 százaléka elutasítja az euróövezeti közös [...] tovább »
Még több kategóriábol »

feedback

Belépés