“Kiszenvedtük, de ezért is három pont jár”

© Illusztráció: Derencsényi István, archív
Hajdú-Bihar – A Hajdú–Bihar megyei első osztály szombati napján minden mérkőzés a második 45 percben dőlt el, ide vagy oda.

Berettyóújfalui SE–Debreceni EAC 3–1 (1–1)

150 néző Vezette: Török Z. (Tóth G., Gulyás L.)

Berettyóújfalu: Mezei D.– Nagy R., Magyar Sz. (Tóth G.), Mező L. (Jakab Á.), Ékes G., Harmati T. (Szabó Z.), Kardos I., Szabó G. (Szabó P.), Jancsó A., Sándor Sz. (Garabuczi B.), Nagy Z. (Békési D.) Edző: Szitkó Róbert.

Debrecen: Tóth F.– Ozsváth J., Barabás Z., Csörgő K., Ménes M., Katona T., Varga M., Révai Z. (Horváth A.), Csák Zs., Molnár M., Balás V. (Fogarasi Á.) Edző: Sáfár László.

Gól: Szabó G.(2), Barabás Z.(ög.), illetve Ménes M. Jók: Szabó G., Sándor Sz., illetve senki. Ifi: 0–4

Szitkó Róbert: – Sajnos az első félidőben gyengébben játszottunk, és nem voltunk elég veszélyesek a kapura. A második félidőben egy másik találkozót láthatott a közönség, ahol rengeteg helyzetet tudtunk kialakítani és így megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Sáfár László: – Jól kezdtünk, de mivel senki nem tudott az átlagosnál jobbat nyújtani, így elvesztettük a mérkőzést.

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.–Monostorpályi SE 1–0 (0–0)

150 néző Vezette: Hajdú I. (László J., Török Cs.)

Hajdúsámson: Szalánczi Z.– Duró G. (Csurka Sz.), Kubán Z., Dorogi Gy., Papp M., Éder G., Molnár Á., Csala R. (Bacskai A.), Száraz Á., Mertin D., Iván R. (Gráma I.) Edző: Szalánczi Zoltán.

Monostorpályi: Szabó A.– Nyilas Sz., Patka J., Tapoti J., Rózsa N., Apagyi R., Kóródi D., Gellért M., Molnár N. (Sallai J.), Bodnár I., Bodnár L. Edző: Selyem Nándor.

Gól: Nyilas Sz.(ög.) Jók: Mindenki, illetve Patka J., Szabó A., Tapoti J. Ifi: 12–0

Szalánczi Zoltán: – Kiváló játékvezetés mellett, a küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen, úgy gondolom megérdemelten nyertünk, mivel összességében többet tettünk a győzelemért. Amennyiben a helyzeteinket értékesítjük, akkor nagyobb arányú győzelem is lehetett volna.

Selyem Nándor: – Két egyenlő képességű csapat küzdelméből az jött ki győztesen, aki az első gólt rúgta. Sajnos azok nem mi voltunk. Gratulálok a Hajdúsámsonnak.

Püspökladányi LE–Nyíradony VVTK 1–2 (1–1)

50 néző Vezette: Gálfi F. (Szűcs A., Buczkó B.)

Püspökladány: Kunkli Z.– Varga M. (Szabó P.), Horváth I., Szabó B. (Faragó B.), Mogyorósi Z., Mező A., Nádházi S., Balogh R., Kelemen L. (Kiss S.), Czidor R., Mogyorósi J. (Katona N.) Edző: Gulyás Gyula.

Nyíradony: Vajda T.– Tömöri L., Gyurina J., Mercs J., Bodnár P. (Takács A.), Furó Zs. (Szabó T.)(Orosz E.), Czibere B., Halász Z., Kerecsen J., Kiss G. (Bíró P.), Pataki E. Edző: Orosz János.

Gól: Mogyorósi J., illetve Mercs J., Kerecsen J. Jók: Mindenki. Ifi: 2–1

Gulyás Gyula: – Később nyilatkozik.

Orosz János: – Kiszenvedtük, de ezért is három pont jár.