Kiesett a Balmazújváros, a Loki ötödik lett

Az Újpest-Loki (b) hazai sikert, a Balmaz-Fradi döntetlent hozott
Az Újpest-Loki (b) hazai sikert, a Balmaz-Fradi döntetlent hozott - © Fotók: Kovács Péter, Derencsényi István
Balmazújváros, Debrecen – Nem mindennapi izgalmakat tartogatott az OTP Bank Liga záró, 33. fordulója. A szombati játéknap előtt öt együttest is a kiesés réme fenyegetett, így nagy csata zajlott a bennmaradó helyekért. A tabella felső részét is érdemes volt figyelni, hiszen kérdéses volt, ki végez a harmadik pozícióban, valamint a Videoton, a Ferencváros és a kupagyőztes Újpest mellett melyik csapat indulhat még a nemzetközi porodon a következő szezonban.

Az újonc Balmazújváros a Ferencvárossal mérkőzött meg hazai pályán, Horváth Ferenc tanítványai a tagságuk meghosszabbításáért küzdöttek. Igen balszerencsés volt a Balmaz, mely két öngólt is szerzett. Félidőben 3–2-re vezetett a Fradi, azonban a hajrában Tamás egyenlített. Győzni nem tudott az Újváros, maradt a 3–3. És mivel a DVTK 2–1-re legyőzte a Videotont, így beérte a hajdú-bihariakat, akik így kiestek, ahogyan a Vasas is.

ba1Fotó: Derencsényi István

A Loki a bronzért volt csatában, az Újpest vendégeként zárták a bajnokságot Herczeg Andrásék. Már 2–0-ra vezettek a lilák, mikor Takács a 70. percben szépített, a vége 2–1 lett. A DVSC ezzel a vereséggel az ötödik lett 44 ponttal.

Az Újpest ünnepelhette a bronzérmet, a negyedik helyre a Honvéd futott be.

Balmazújváros vs. FTC
Balmazújváros/Budapest/Debrecen/Mezőkövesd/Miskolc - A labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 33. (utolsó) fordulójában eldőlt, hogy a Vasas FC és az újonc Balmazújváros esik ki, az Újpest FC megszerezte a bronzérmet, a Budapest Honvéd pedig a negyedik helyet, így a kispestiek is indulhatnak az Európa Li...