Kiélezett derbin, idegenben nyert Újváros kézis csapata

© fotó: Derencsényi István
Balmazújváros – A hajrában sem ingott meg a Füzesi-gárda, mely megérdemelten zsebelte be a két pontot.

Orosházán tudott nyerni 25–23-ra a Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK az élvonalbeli férfi kézilabda–bajnokság 17. fordulójában szombaton este. Kiválóan kezdte az összecsapást a Balmaz, a 6. percben már 3–0-ra vezettek a vendégek. A folytatásban feljöttek az orosháziak, egalizáltak, majd előnybe lőtték magukat. Kiegyenlített játék jellemezte a szünet előtti időszakot, félidőben 11–11 állt az eredményjelzőn.

Térfélcsere után sem változott a játék képe, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, és mivel az újvárosiak jobban bírták a hajrát, meg is nyerték a találkozót.

A Balmazújváros a tabella hatodik helyéről várhatja a folytatást, szerdán 18 órától a harmadik Balatonfüredet látja vendégül Füzesi Ferenc alakulata.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 23–25 (11–11)
Orosháza, 350 néző. Vezette: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: Miklós – Komporály 4, Németh G., Buday D. 1, Mazics 1, Stranig J. 8, Tárkányi 1. Cs: Berta, Suhonjic 1, Cemas 4, Varsandán Á., Knezevics 3, Pásztor M., Szeitl. Edző: Vladan Jordovics
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 2, Morva Z. 1, Simovics, Balázs 1, Lazic 3, Kekezovics 4. Cs: Oláh, Hanták 2 (1), Vranac 3, Korsós Á. 1, Iistván 5, Temesvári 3, Tomics. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása: 6. perc: 0–3. 13. p.: 4–4. 20. p.: 8–6. 21. p.: 8–8. 25. p.: 10–9. 27. p.: 10–11. 37. p.: 15–13. 43. p.: 17–17. 47. p.: 19–18. 53. p.: 19–21
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1​