Keserédes döntetlen a címvédő otthonában

© Fotó: Kovács Péter
Debrecen – A lefújás előtt percekkel engedte ki a kezéből a három pontot a Loki.

A bajnoki címvédő MOL Vidihez látogatott a DVSC a magyar bajnokság negyedik fordulójában. Marko Nikolics a nemzetközi kupára tekintettel alaposan felforgatta együttesét, Herczeg András viszont „a győztes csapaton ne változtass” elv alapján a múlt heti kezdő tizenegynek szavazott bizalmat.

loki2Fotó: Kovács Péter

Finoman szólva sem ideális gyep fogadta a labdarúgókat, de szerencsére ez nem befolyásolta nagyon a játék minőségét. Nem ijedt meg a Debrecen, Bódi Ádám 10 perc alatt kétszer is próbálkozott lövéssel, mindkétszer hárított a hazai kapus. A 12. percben kényszerű cserét kellett, hogy végrehajtson a debreceni stáb: a meghúzódott Szécsi Márkot Bereczki Dániel váltotta. Ez nem zavarta meg a piros-fehéreket, két minutummal később ugyanis Varga Kevin 22 méterről pompás ballábas lövéssel púpozta ki a Vidi kapujának jobb oldalát (0–1). Egy csapásra feléledt a bajnok, és onnantól megváltozott a mérkőzés képe, a Fehérvár nyomott, a DVSC a térfelére visszahúzódva védekezett. Beszorult a Debrecen, Huszti Szabolcs kétszer is mattolhatta volna a Lokit, de elhibázta a lehetőségeket, így vendégvezetésnél mehettek pihenőre a csapatok.

Kár a végjátékért

A második játékrészre két cserével próbálta felrázni együttesét Marko Nikolics. A 70. percben Bódi is sérül és elhagyni kényszerült a pályát. Hősiesen védekezett a DVSC, majd Bereczki a 83. percben kihagyta a kihagyhatatlan, ami megbosszulta magát: Tamás bombázott védhetetlenül a debreceni kapuba, így döntetlen lett a vége (1–1).

MSz

OTP Bank Liga, 4. forduló

MOL Vidi FC – DVSC 1–1 (0–1)

Pancho Aréna, 1446 néző. Vezette: Kassai (Georgiou, Szécsényi)

Fehérvár: Kovácsik – Nego, Juhász R., Vinícius, Tamás K. – Varga J. (Nikolov 46.) – Pátkai (Lazovics 67.), Huszti – Kovács I. – M. Scsepovics, Sós (Hadzic 46)

DVSC: Nagy S. – Cikos, Kinyik, Szatmári, Barna – Tőzsér – Varga K. (Mészáros 83.), Haris, Bódi (Csősz 71.), Szécsi M. (Bereczki 13.) – Avdijaj

Gól: 0–1 Varga K. (14.), 1–1 Tamás K. (91.)

Sárga lap: Cikos (21.), Sós (34.), Barna (35.), Nagy S. (42.), Nikolov (52.), Bódi (57.), Csősz (80.)

loki3Fotó: Kovács Péter

Herczeg András: Úgy érzem, végig a kezünkben volt a mérkőzés, jó lett volna három ponttal távozni a Pancho Arénából.

Herczeg András
Debrecen, Felcsút - A MOL Vidi FC vs. DVSC (1-1) OTP Bank Liga-mérkőzés után a két edző, Marko Nikolics és Herczeg András értékelte a látottakat. Herczeg András: Győzelemre játszottunk a mérkőzésen. Az első félidőben végig jól teljesítettünk. Szécsi sérülése miatt volt egy kényszerű cserénk. Majd...