Képzelet Varázspálca rajzban és versben

Képzelet Varázspálca rajzban és versben
© Fotó: magánarchívum
Nagyrábé – Tizenharmadik alkalommal tartotta meg a Képzelet Varázspálca elnevezésű alsó tagozatos területi szavaló versenyét a nagyrábéi általános iskola a helyi művelődési házban.

Az előzetesen meghirdetett rajzversenyre 17 iskolábóla 211 rajz érkezett. A rendezők 37 díjazott tanulónak adták át ajándékaikat a szavalóversenyt megelőzően. Itt külön értékelték a más iskolákból, illetve a nagyrábéi oktatási intézményből érkezett rajzokat. Versmondásból 11 iskola 52 versmondója versenyzett.

Fotó: magánarchívum

Eredmények

A XIII. „Képzelet varázspálca” területi versmondó verseny helyezettjei:

1. osztály

  • 1. Kiss Zsombor (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI)
  • 2. Lakatos Sára Ramóna (Hosszúpályi Irinyi József Ált. Isk.)
  • 3. Varga Tiffani (Nagyrábéi Móricz Zs. Ált. Isk. Bihartordai Tagintézménye)
  • Különdíj: Bozsák Fanni Vanda (Hosszúpályi Irinyi József Ált. Isk.) és Vincze Hajnalka (Földesi Karácsony Sándor Ált. Isk. és AMI)

2. osztály

  • 1. Drimba Kitti (Berettyóújfalui József Attila Ált. Isk.) és Orosz Emma (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI)
  • 3. Szabó Attila (Földesi Karácsony Sándor Ált. Isk. és AMI)
  • Különdíj: Nagy Nóra (Nagyrábéi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)

3. osztály

  • 1. Alker Panna (Kövy Sándor Ált. Isk. és AMI Nádudvar)
  • 2. Éles Gyula (Nagyrábéi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)
  • 3. Kiss Lilla Antónia (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI)
  • Különdíj: Mező Evelin (Berekböszörményi Kossuth Lajos Ált. Isk.), Reszegi Fanni (Nagyrábéi Móricz Zs. Ált. Isk. Bihartordai Tagintézménye)

4. osztály

  • 1. Ádám Lili (Hosszúpályi Irinyi József Ált. Isk.)
  • 2. Lakatos Petra Hajnalka (Hosszúpályi Irinyi József Ált. Isk.), Őri Nóra (Kövy Sándor Ált. Isk. és AMI Nádudvar)
  • 3. Papp Adrienn (Csökmői Bocskai István Ált. Isk. és AMI)
  • Különdíj: Orbán Szilárd József (Esztár Irinyi Károly Ált. Isk. és AMI), Szabó Bence (Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Raffay Lajos Tagiskola Báránd)

Képzelet varázspálca rajzverseny eredménye:

Külsős rajzok

1. osztály:

  • 1. Párkányi Gréta (Debreceni Petőfi Sándor Általános Iskola)
  • 2. Monori Lili (Csökmői Bocskai István Általános Iskola és AMI)
  • 3. Török Diána (Bihar Román Nemzetiségi Kéttannyelvű Általános Iskola és Óvoda Körösszakál)
  • Különdíj: Kósa Kincső Emőke (Hosszúpályi Irinyi János Általános Iskola)

2. osztály

  • 1. Talpa Zoltán Ottó (Szerepi Kelem János Általános Iskola), Mohácsi József (Bihar Román Nemzetiségi Kéttannyelvű Általános Iskola és Óvoda Körösszakál)
  • 2. Boros Brigitta (Hunyadi Mátyás Tagiskola, Berettyóújfalu), Ádám Zsóka (Földesi Karácsony Sándor Általános Iskola és AMI)
  • 3. Zöld Patrícia (Kövy Sándor Általános Iskola és AMI, Nádudvar)
  • Különdíj: Győri Bettina Klaudia (Csökmői Bocskai István Általános Iskola és AMI), Varga Ramóna Zoé (Szerepi Kelem János Általános Iskola)

3. osztály

  • 1. Kiss Viktória Nóra (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Hajdúszoboszló)
  • 2. Szathmári Luca (Kövy Sándor Általános Iskola és AMI, Nádudvar)
  • 3. Fegyver Ivett Ágnes (Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI Raffay Lajos Tagiskola, Báránd), Zsurka Petra (Szerepi Kelem János Általános Iskola)
  • Különdíj: Bohutinsky Elizabet (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Hajdúszoboszló), Bíró Csenge (Földesi Karácsony Sándor Általános Iskola és AMI)

4. osztály

  • 1. Kaszonyi Nelli (Hosszúpályi Irinyi József Általános Iskola)
  • 2. Tóth Krisztina Fanni (Csökmői Bocskai István Általános Iskola és AMI)
  • 3. Halász András (Irinyi Károly Általános Iskola és AMI, Esztár)
  • Különdíj: Almási Ágnes Nikolett (Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, Kaba), Tóth Krisztina (Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, Kaba), Marczis Ádám (Hosszúpályi Irinyi József Általános Iskola)

Fotó: magánarchívum

Helyi rajzok:

1. osztály:

  • 1. Balogh Ágnes 1.a
  • 2. Varga Tifani 1.b
  • 3. Kollárik Luca 1.a

2. osztály

  • 1. Nagy Nóra Anna 2.a
  • 2. Dajka Dominik Antal 2.b
  • 3. Sziki Janka Eszter 2.a

3. osztály

  • 1. Horváth Letícia 3.b
  • 2. Boldis Vivien Tímea 3.a
  • 3. Duka Heléna 3.b
  • Különdíj: Dajka Petra 3.a

4. osztály

  • 1. Fekete Dominika 4.a
  • 2. Burai Elizabet Jázmin 4.b
  • 3. Gyöngyösi Alex István 4.a
  • Különdíj: Damu Lara 4.a