NBA

2021.12.05. 10:42

Győzött a San Antonio Spurs csapata a Golden State Warriors ellen

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján az eredmény 112-107 lett a San Antonio Spurs javára.

A San Antonio Spurs vendégként nyerte 112-107-re a Golden State Warriors elleni rangadót az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság, az NBA legutóbbi játéknapján.

Nagyszerűen kezdte a találkozót a Spurs, az első negyed után 15 ponttal vezetett 36-21-re. Az ekkor kovácsolt előnyéből szinte végig meg is tudott élni. A 4. felvonásban viszont nemcsak közelített, hanem a vezetést is átvette a Warriors, amely 2 perccel a vége előtt hárompontos előnyben volt 106-103.ra.

A San Antonio azonban megtörte a hazaiak lendületét, 9-1-es hajrával fordított és nyert.

A vendégeknél Derrick White 25 ponttal, Dejounte Murray 22 ponttal és 12 lepattanóval zárt, a hazaiak, illetve a mezőny legjobbjaként Stephen Curry 27 pontig jutott. A Warriors otthon 11 győzelem után kapott ki ismét, a szezonban 14. hazai találkozóján másodszor.

Terence Davis idénybeli legjobbjával, 28 ponttal járult hozzá a Sacramento győzelméhez, amely 104-99-re bizonyult jobbnak a Clippersnél. A Kings legutóbb 2013 március közepén győzte le otthon a Clipperst, amely azt követően vendégként sorozatban 15 győzelmet aratott. Utóbbi a liga történetének leghosszabb ilyen szériája egy riválissal szemben. A címvédő Milwaukee Bucks sérülés miatt hiányzó sztárját, Jannisz Antetokunmpot nélkülözve úgy kerekedett 124-102-re a vendég Miami Heat fölé, hogy az első három negyedben 30 pont felett termelt.

A Brooklyn Nets vendégeként 111-107-re győztes Chicago Bullsban Zach LaVine a mezőny legeredményesebb kosarasaként 31 pontot szerzett, a főszereplő mégis csapattársa, DeMar DeRozan lett, utóbbi ugyanis 29 pontjából 13-t a záró negyedre tartogatott. DeRozan 178 pontnál tart már a szezonban a negyedik negyedeket illetően, amellyel ebben a mutatóban ligaelső. Dennis Schröder és Jayson Tatum egyaránt 31-31 ponttal vette ki a részét a Boston Celtics 145-117-es győzelmből a Portland Trail Blazers vendégeként.