Kecskeméten játszik az NYKK

Négy győzelemmel a háta mögött érkezett Kecskemétre a Marso-Vagép Nyíregyháza KK, az élvonalbeli férfi kosárlabdacsapat 18 órakor kezdődött mérkőzéséről online közvetítésben számoltunk be.

Összefoglaló a meccsről >>>

Jegyzőkönyv

Kecskemét–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 80–85 (19–20, 15–24, 23–18, 23–23)
Kecskemét, 1000 néző, v.: Pálla, Benczur, Gorka.

Kecskemét: Wittmann 17/9, Ross 14/3, Marculionis 23/9, I. Johnson 13/3, Bencze Z. 6. Csere: Tóth N. 3, Dénes 4, Williams. Edző: Sztojan Ivkovics.
NYKK: Gennie 16/6, Siska 3/3, Doyne 19/3, Sitku 16/6, Wiley 7. Csere: Henderson 18, Lekli, Szarvas 6/6. Edző: Ferenczi Tamás.

Kipontozódott: Szarvas (37. perc), Doyne (39.).

Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–7, 6.: 12–15, 9.: 17–20, 14.: 25–22, 18.: 29–40, 24.: 45–44, 27.: 57–52, 29.: 57–59, 31.: 57–64, 34.: 63–66, 37.: 66–76, 38.: 74–76, 39.: 78–82.

Sztojan Ivkovics: – A mai napon senki nem volt velünk… Gratulálok a Nyíregyházának, mi viszont ezzel a vereséggel nagyon megnehezítettük a dolgunkat.
Ferenczi Tamás: – Úgy érzem, hogy igazi csapatjátékkal arattunk nagyon fontos győzelmet. Megyünk tovább a megkezdett úton.

40. perc: Eladja a Kecskemét a bedobásnál. Sitkunak odaütnek, 3 másodperccel a vége előtt a két büntető: az első jó, a második kimarad, 80-85 a vége!!!

40. perc: Az időkérés után Ross ziccerezik, 80-82. Wittmann üt oda, Gennie-nek, két büntető 5 másodperccel a vége előtt: az első jó, a második is, 80-84, időkérés 4 másodperc van még hátra.

40. perc: Henderson zsákol egy méreteset, 78-82, kecskeméti időkérés, 21 szekundum van hátra.

40. perc: Gennie gyönyörű kosarával 78-80. Eladja a Kecskemét, 29 másodperc van hátra.

39. perc: Doyne kosara úgy kellett, mint egy falat kenyér, Sitku negyedik hibája után Marciulonis büntetői: az első jó, a második becsorog, 76-78. Lejár a nyíregyházi támadóidő, 1:25 van hátra. Doyne kipontozódik 1:14 perccel a vége előtt. Marciulonis büntetői: az első jó, a második is, 78-78.

38. perc: Az időkérés után Gennie adja el, Dénes megint zsákol, 74-76.

37. perc: Doyne hármasa után 66-76. Szarvas kipontozódott, Johnson büntetői: az első rossz, a második jó, 67-76. Doyne hármasa honnan jött ki, te atya ég!? Marciulonisé bezzeg bentvan, 70-76. Ennyi volt Pakson a vége, most nem lesz, mert Dénes zsákol, időkérés a vendégeknél, 72-76.

36. perc: Johnson eredményes, 66-71. Sitku büntetőzhet: az első jó, a második is, 66-73. Wittmann ront, de a Kecskemétnél marad. Wittmann hármasa kimaradt.

35. perc: Természetesen még 5:18 van vissza a meccsből (elnézést a tévedésért), az időkérés után Sitku hármasa nincs bent, 64-71.

35. perc: Szarvas is beüti a negyedik faultját, Johnson büntetői: az első jó, a második kimaradt, 64-69. Henderson újabb kosarával, 64-71. Kecskeméti időkérés, 2:18 perc van hátra a meccsből.

34. perc: Ross betalál, közben Doyne beüti a negyedik hibáját. A ráadás büntető: bentvan, 63-66. Sitku lépéshibája után jöhet a Kecskemét. Tóth ziccert ront. Sitku hármasával 63-69.

33. perc: Henderson hármasa lejön, Marciulonis ziccert ront. Doyne újabb hármast ront, marad a 60-66.

32. perc: Eladja a labdát Marciulonis. Henderson fantasztikus, ziccerével 58-66. Sitku harmadik hibája. Johnson ziccerezik, 60-66.

31. perc: Henderson szerez labdát és dob ziccert, 57-64. Doyne üti be a harmadik hibáját, Bencze büntetői: az első kimaradt, a második bentvan, 58-64. Doyne kihagyja, Henderson faultol.

A harmadik negyed után

Kecskemét–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 57–62 (19–20, 15–24, 23–18)

Kecskemét: Wittmann 17/9, Ross 9/3, Marculionis 16/6, I. Johnson 7/3, Bencze Z. 5. Csere: Tóth N. 3, Dénes, Williams.
NYKK: Gennie 12/6, Siska 3/3, Doyne 14, Sitku 10/3, Wiley 7. Csere: Henderson 10, Lekli, Szarvas 6/6.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–7, 6.: 12–15, 9.: 17–20, 14.: 25–22, 18.: 29–40, 24.: 45–44, 27.: 57–52, 29.: 57–59.

30. perc: Tóth büntetőzik: az első kimaradt, a második is, Sitkué a pattanó. Szarvas hármasa bentvan, 57-62. Ez a harmadik negyed vége.

29. perc: Tóth hármasa kimaradt, jöhet az NYKK. Gennie hármassal egyenlít, 57-57. Henderson ziccerével 57-59.

28. perc: Az időkérés után Gennie eredményes, 57-54.

28. perc: Johnson ziccerével 57-52, vendég időkérés 2:24 perccel a negyed vége előtt.

27. perc: Wiley triplája nincs bent, Ross veszti el, Doyne ellen faultolnak. A büntetők: az első jó, a második is, 53-52. Marciulonis találatával 55-52.

26. perc: Sitku ellen a személyi hiba. Marciulonis triplájával 50-48. Wiley ziccerrel egyenlít, 50-50. Marciulonis újabb hármasával 53-50.

25. perc: Bencze ment ziccerben egyedül a nyíregyházi gyűrűre, de elhagyta a labdát. Továbbra sincs nyíregyházi kosár a második félidőben. Doyne töri meg a jeget, 45-46. Ross is eredményes, Wiley zsákol, 47-48.

24. perc: Sitku kimaradt hármasa után Ross talált be távolról, 43-44. Gennie hármasa sincs bent, Marciulonis kosarával 45-44.

23. perc: Az időkérés után Sitku újra a pályán, és nála látnak lépéshibát. Megint jöhet a Kecskemét.

23. perc: Bencze ziccerezik, 40-44-nél Ferenczi Tamás kért időt.

22. perc: Doyne faultol, Ross büntetőzhet: az első jó, a második kimaradt. Bencze üt oda Wiley-nak. Wiley triplája kimaradt. Doyne ront, marad a 38-44.

21. perc: Az NYKK-é a második félidő első támadása. Wiley dobása rövid. Szarvas is begyűjti harmadik személyi hibáját. Johnson triplájával 37-44. Szarvas hármasa kimaradt.

A nagyszünetben

Kecskemét–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 34–44 (19–20, 15–24)

Kecskemét: Wittmann 17/9, Ross 3, Marculionis 6, I. Johnson 2, Bencze Z. 3. Csere: Tóth N. 3, Dénes, Williams.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–7, 6.: 12–15, 9.: 17–20, 14.: 25–22, 18.: 29–40.

20. perc: Marciulonis ront távolról, Henderson pöcizi vissza, 32-44. Johnson állítja be az első félidő végeredményét, 34-44.

19. perc: Wittmann vetett véget a 13-0-ás vendégrohamnak egy triplával, 32-40. Wiley eredményes, 32-42.

18. perc: Wiley oszt ki egy sapkát. Henderson büntetőzhet: az első becsorog, a második bentvan, 29-37. Újabb hazai labdaeladás, Szarvas dudára dob triplát, 29-40.

17. perc: Az időkérés után eladja a Kecskemét a labdát. Sitku balos ziccerével 29-35.

17. perc: A kivédekezett támadás után Henderson dob palánkos kettest, hazai időkérés, 29-33.

16. perc: Sitku hármasa bentvan, 28-27. Bencze büntetői: az első jó, a második kimaradt, 29-27. Most Sitku dob a vonalról: az első a helyén, a második is, 29-29. Henderson is feliratkozott, 29-31.

15. perc: Gennie most már dobhat kettőt: az első jó, a második is, 25-24.Wittmann duplájával 27-24. Sitku dobja át a gyűrűt, majd Szarvas üt oda Rossnak, a büntetők: az első kimaradt, a második bentvan, 28-24.

14. perc: Marciulonis ziccerezett, 25-22. Dénes üt oda Gennie-nek.

13. perc: Az időkérés után Doyne triplája bentről jött ki, marad a 23-22.

13. perc: Johnson ziccere kimarad, Szarvasé a pattanó. Doyne kap sapkát, Wittmann dobása becsorog, Ferenczi Tamás időt kér, 7:24 perc van még hátra az első félidőből.

12. perc: Sitku hármasa lejön, Szarvasé a lepattanó, Gennie kimaradt hármasa után is marad a labda az NYKK-nál. Doyne ziccert ront. Wittmann hármasa sincs bent, Wiley megkapja harmadik személyijét. Marad a 21-22.

11. perc: A Kecskemét kezdi a második negyedet. Marciulionis talált be, 21-20. Sitku veszi vissza a vezetést, 21-22. Ross triplája rossz, Wittmann állítja meg Gennie-t.

Az első negyed után

Kecskemét–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 19–20

Kecskemét: Wittmann 10/6, Ross 2, Marculionis 2, I. Johnson, Bencze Z. 2. Csere: Tóth N. 3, Dénes, Williams.
NYKK: Gennie 5/3, Siska 3/3, Doyne 10, Sitku 1, Wiley 1. Csere: Henderson, Lekli.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–7, 6.: 12–15, 9.: 17–20.

10. perc: Marciulonis triplája homály, Doyne ziccert ront. Labdaszerzés, Gennie dobása rossz, Wittmann ziccerezik, 19-20, ez az első negyed vége.

9. perc: Sitku szerez védőlepattanót, Doyne középtávolról eredményes, 17-18. Labdaszerzés, Doyne-nak üt oda Dénes, a büntetők: az első jó, a második is, 17-20. Jön Lekli.

8. perc: Bosszantó labdaeladás a vendégeknél. Tóth kosara jó, és még Henderson oda is üt, a pluszbüntető: bentvan, 17-15. Gennie nagy alakítása után kihagyja a ziccert, a lepattanó Sitkué, aki ellen faultolnak, a büntetők: az első rossz, a második jó, 17-16.

7. perc: Egy-egy elrontott támadás után Wittmann szerzett kosarat, 14-15. Támadóhiba Doyne ellen. Johnson egymás után két ziccert rontott, majd Tóth üt oda Gennie-nek.

6. perc: Williams labdaeladással kezd, jöhet a Nyíregyháza. Gennie dob hármast, 12-15.

5. perc: Siska triplájával először vezet az NYKK, 9-10. Wittmann is beakaszt egy triplát, amire Doyne felel duplával, 12-12.

4. perc: Johnson triplája rossz, az ellentámadásnál Wiley ellen fújnak támadóhibát. Marad a 9-7.

3. perc: Wiley büntetőzhet: az első kimaradt, a második bentvan, 7-5. Marciulonis ziccerezett, 9-5. Doyne középtávolija a helyén, 9-7. Sitku hármasa kimaradt.

2. perc: Wiley faultolta Benczét, a büntetők: az első jó, a második is, 5-2. Doyne betörés után eredményes, 5-4. Ross másolta le az akciót, 7-4.

1. perc: Az NYKK-é volt az első támadás, Wiley triplája kimaradt, Wittmanné nem, 3-0. Gennie is beköszönt, 3-2.

A kezdőcsapatok

Kecskemét: Wittmann, Ross, Marculionis, I. Johnson, Bencze Z.
NYKK: Gennie, Siska, Doyne, Sitku, Wiley.

17:30: Reggel hóesésben kelt útra a nyíregyházi csapat, amelyet Kecskeméten már napsütés fogadott. A játékosok egy panzióban töltötték pihenőjüket. A csarnokba érkezve Lekli Józsefnek sok ismerőse akadt, hiszen a center lehúzott két évet a hírös városban. Ezúttal nem volt felvezetőmérkőzés, hiszen az U20-as csapatok mérkőzését elhalasztották.