Kajak-kenu válogató – Kiss Tamás duplázott

Szeged – A kenus Kiss Tamás a délelőtti 500 méteres siker után vasárnap délután 5000 méteren is a leggyorsabbnak bizonyult a kajakosok és kenusok válogatóversenyén, Szegeden.

Ez volt az utolsó döntő a négynapos regattán, ezt megelőzően a kajakosoknál a maratoni világbajnok Solti László, illetve Bodonyi Dóra nyerte az aranyérmet 5000 méteren.

A viadal azokban a számokban, amelyek nem szerepelnek az olimpiai műsorban – így a leghosszabb távon is -, a két hét múlva sorra kerülő moszkvai Európa-bajnokságra válogatott.

A vasárnap délutáni dobogósok:

férfiak:

K-1 5000 m:
1. Solti László (UKSC) 20:27.398 p
2. Pauman Dániel (Vasas) 20:29.904
3. Kopasz Bálint (Algyő) 20:36.029

C-1 5000 m:
1. Kiss Tamás (Csepel) 23:46.988
2. Varga Dávid (Graboplast Győr) 24:06.801
3. Szabó Kristóf (UTE) 24:25.738

nők:

K-1 5000 m:
1. Bodonyi Dóra (Közgép SE) 22:55.927
2. Horváth Noémi (BHSE) 22:57.615
3. Mihalik Sára Anna (BKV) 23:02.658

korábban:

férfiak:

K-1 500 m:
1. Nádas Bence (EDF Démász Szeged) 1:39.203 p
2. Somorácz Tamás (ASE) 1:40.253
3. Bogár Gábor (Közgép SE) 1:41.072

K-2 500 m:
1. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (Vasas) 1:31.253
2. Dombi Rudolf, Bán Kristóf (UTE, FTC) 1:31.340
3. Kammerer Zoltán, Szalai Tamás (Graboplast Győr, Vasas) 1:31.522

C-1 500 m:
1. Kiss Tamás (Csepel) 1:52.315
2. Fekete Ádám (UTE) 1:53.434
3. Bodonyi András (EDF Démász Szeged) 1:54.434

C-2 500 m:
1. Mike Róbert, Korisánszky Dávid (KSI SE) 1:45.527
2. Sarudi Pál, Forgó Christopher(Közgép SE) 1:46.814
3. Petkó András, Fekete Ádám (VVSI-PRO, UTE) 1:46.889

nők:

K-1 1000 m:
1. Zur-Fazekas Krisztina (Graboplast Győr) 4:03.897
2. Takács Tamara (Vasas) 4:04.060
3. Bordács Blanka (Graboplast Győr) 4:09.466

K-2 1000 m:
1. Takács, Medveczky Erika (Vasas, Kis-Dunai SE) 3:43.942
2. Horváth Alexandra, Bodonyi Dóra (EDF Démász Szeged, Közgép SE) 3:45.092
3. Hagymási Réka, Sólyom Dóra (BHSE, MTK) 3:48.161

hétfő:

férfi C-1 1000 m szétlövés 10.00
férfi C-1 200 m szétlövés 10.20

– MTI –








hirdetés