Kajak-kenu rangsoroló – Douchev-Janics egy harmadik hellyel tért vissza

Szeged – A K-2 500 méteren elért harmadik hellyel tért vissza a versenyzéshez a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa, aki győri klubtársával, Bordács Blankával ült egy hajóban a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.

A 35 éves kajakos a riói ötkarikás játékok óta nem versenyzett, de feltett szándéka, hogy ott legyen a 2020-as tokiói olimpián.

A számot a papírformának megfelelően a Vasas duója, Vad Ninetta és Takács Tamara nyerte, míg a második helyen a 200 méteren tavaly világbajnok Hagymási Réka, Szabó Ágnes kettős végzett.

Ötszáz méter egyesben a szolnoki Bodonyi Dóra ért elsőként a célba, míg C-2 500-on a favorit győri páros, Devecseriné Takács Kincső és Balla Virág győzött.

A férfi kajakosok legrövidebb egyes számában a csütörtökön, 400 méteren második Tótka Sándor volt a leggyorsabb, K-2 1000 méteren pedig a Somorácz Tamás, Mozgi Milán duó diadalmaskodott – utóbbi döntőben a háromszoros ötkarikás bajnok, 40 éves Kammerer Zoltán a nála 20 esztendővel fiatalabb győri klubtársával, Erdőssy Csabával harmadik lett. A kenu párosok egy kilométeres viadalát Némedi Konrád és Lelovics Dávid nyerte.

A szombatig tartó rangsoroló versenyen eldől, hogy kik lehetnek még tagjai a magyar válogatottnak a jövő hétvégi, szegedi világkupán. Nemzetenként ezúttal is két egység indulhat majd minden számban, a magyaroknál A-hajóként azok szerepelnek, akik tavaly az adott számban vb-résztvevők voltak, B-egységként pedig azok, akik elsőként, vagy az A-egység mögött másodikként végeznek a mostani viadalon.

A tájékoztató versenyen a szombati zárónapon további hat számban hirdetnek győztest.

– MTI –


Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján)

férfiak:

K-1 200 m:
1. Tótka Sándor (UTE) 34.492 mp
2. Birkás Balázs (NKM Szeged) 34.697
3. Dudás Miklós (FÉMALK BOMBA) 34.847
K-2 1000 m:
1. Somorácz Tamás, Mozgi Milán (ASE, Graboplast Győr) 3:08.412 p
2. Kugler Attila, Gacsal Ákos (Szolnok KKK, Graboplast Győr) 3:08.762
3. Kammerer Zoltán, Erdőssy Csaba (Graboplast Győr) 3:10.892
C-2 1000 m:
1. Némedi Konrád, Lelovics Dávid (KSI SE, UTE) 3:35.346
2. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (Dunaferr, UTE) 3:36.641
3. Szőke Attila, Slihoczki Ádám (Lágymányos, Dunaferr) 3:36.746

nők:

K-1 500 m:
1. Bodonyi Dóra (Szolnok KKK) 1:47.734 p
2. Kárász Anna (NKM Szeged) 1:48.499
3. Pupp Noémi (ASE) 1:49.119
K-2 500 m:
1. Vad Ninetta, Takács Tamara (Vasas) 1:39.410 p
2. Hagymási Réka, Szabó Ágnes (BHSE, KSI SE) 1:42.230
3. Douchev-Janics Natasa, Bordács Blanka (Graboplast Győr) 1:43.995
C-2 500 m:
1. Devecseriné Takács Kincső, Balla Virág (Graboplast Győr) 1:57.014 p
2. Bragato Giada, Kisbán Zsófia (Tiszaújvárosi KKSE, Lágymányos) 2:01.089
3. Nagy Bianka, Molnár Csenge (NKM Szeged) 2:02.414