Kajak-kenu ob – Ismét a Hufnágel vezette négyes nyerte az olimpiai válogatót

Szolnok – A Hufnágel Tibor, Somorácz Tamás, Ceiner Benjámin, Kugler Attila összeállítású egység nyerte a férfi kajaknégyesek csütörtöki versenyét, egyben olimpiai válogatóját a kajak-kenu országos bajnokságon, Szolnokon.

Az ebben a számban kiírt első ötkarikás válogatón is ez a hajó győzött júniusban azzal a különbséggel, hogy akkor Somorácz helyén még Dombvári Bence ült. Később ez a kvartett csupán a hetedik helyen végzett a moszkvai Európa-bajnokságon, ezért döntött úgy a szövetség szakvezetése, hogy új válogatót ír ki Rióra. Időközben kiderült, hogy Dombvári június 9-én, azaz éppen az első válogató napján pozitív doppingmintát szolgáltatott – a szervezetében a stanazolol nevű anabolikus szteroidra bukkantak -, így immár nélküle állt fel, s nyert ismét az egység.

A második helyen ezúttal is a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán vezette hajó végzett – ebben a négyesben is volt egy változás, nevezetesen az, hogy Tóth Dávid helyére Szalai Tamás került.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség korábbi közlése szerint a férfi kajak szakág végleges olimpiai csapatának összetételére Storcz Botond vezetőedző a mostani négyes válogató eredményei alapján fog javaslatot tenni. A javaslattal kapcsolatban az MKKSZ elnöksége hétfőn hozza meg végleges döntését.

Az ob első napján a férfiaknál leginkább a fiataloké volt a főszerep, a nőknél pedig az olimpiára készülő egységek győztek. A kajakos Kozák Danuta triplázott, miután egyesben, Szabó Gabriellával párosban és végül a négyes tagjaként is a dobogó tetejére állhatott.

Az országos bajnokság szombatig tart Szolnokon, pénteken kilenc, a zárónapon pedig 13 döntőt rendeznek.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:

500 m:

K-1:
1. Noé Milán (BHSE) 1:40.982 p
2. Csontos Csaba (BHSE) 1:41.155
3. Németh Viktor (EDF Démász Szeged) 1:42.335

K-2:
1. Szeiler Máté, Varga Márk (FÉMALK BOMBA) 1:31.190
2. Majercsik Szabolcs, Györgyjakab Máté (UTE) 1:31.370
3. Máthé Krisztián, Vidákovich Antal (UTE) 1:33.610

K-4:
1. Fodróczi Vilmos, Szeiler, Hájos Bálint, Varga (Pécs, FÉMALK BOMBA) 1:22.786
2. Majercsik, Piller Kristóf, Vidákovich, Györgyjakab (UTE) 1:23.406
3. Varga Buda, Rónai Tamás, Kalivoda Imre, Drevenka Marcell (UTE) 1:26.293

C-1:
1. Kiss Tamás (Csepel) 1:49.514
2. Fekete Ádám (UTE) 1:50.060
3. Vajda Attila (EDF Démász Szeged) 1:51.374

C-2:
1. Korisánszky Dávid, Ballér Tamás (KSI SE) 1:43.969
2. Lantos Ádám, Varga Patrik (Graboplast Győr) 1:46.743
3. Schmidt Richárd, Duró József (UTE) 1:46.863

C-4:
1. Kiss, Dóczé Ádám, Androkity Marcell, Jakus Zoltán (Csepel) 1:34.814
2. Nagy Péter, Vörös Balázs, Korisánszky D., Ballér (Graboplast Győr, KSI SE) 1:34.901
3. Schmidt, Dóri Bence, Duró, Lelovics Dávid (UTE) 1:37.828

1000 m:

K-4 – olimpiai válogató:
1. Hufnágel Tibor, Somorácz Tamás, Ceiner Benjámin, Kugler Attila (BHSE, ASE, BHSE, Vasas) 2:54.186
2. Kammerer Zoltán, Szalai Tamás, Pauman Dániel, Kulifai Tamás (Graboplast Győr, Vasas) 2:55.546
3. Ilyés Róbert, Noé Bálint, Nádas Bence, Koleszár Mátyás (BHSE, EDF Démász Szeged) 2:56.599

nők:

500 m:

K-1:
1. Kozák Danuta (UTE) 1:47.788 p
2. Lucz Dóra (UTE) 1:50.808
3. Takács Tamara (Vasas) 1:51.521

K-2:
1. Szabó Gabriella, Kozák (BHSE, UTE) 1:40.116
2. Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter (UTE) 1:43.383
3. Hagymási Réka, Takács (BHSE, Vasas) 1:44.083

K-4:
1. Szabó G., Kozák, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina (BHSE, UTE, Graboplast Győr) 1:29.353
2. Katrinecz, Szilágyi Anett, Malcsiner, Szabó Ágnes (UTE, KSI SE) 1:32.579
3. Szilvásy Nóra, Lucz D., Horváth Alexandra, Kárász Anna (UTE, EDF Démász Szeged) 1:36.246

C-1:
1. Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 2:08.177
2. Balla Virág (Graboplast Győr) 2:10.030
3. Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 2:15.003

C-2:
1. Devecseriné, Balla 2:03.999
2. Molnár Rebeka, Bonyai Regina (Lágymányos, Bajai Vizisport) 2:10.406
3. Sztolyka Rita, Baló Gabriella (KSI SE) 2:29.053

– MTI –



Sporthírek






hirdetés