Debrecen hírei

2013.06.04. 14:56

Szoros meccseken van túl az ifjúsági olimpiai bajnok

Biczó Bence szerezte a legtöbb LEN pontot, ezzel ő lett a legeredményesebb úszó.

Úszás. Huszonkét egyesület 182 úszója vett részt a XXXVII. Hajós Alfréd Emlékversenyen, amelyen - a szponzoroknak köszönhetően - idén először pénzdíjakat is osztottak a szervezők. Az érmek tekintetében a házigazda Debreceni Sportcentrum – Sportiskola versenyzői teljesítettek a legjobban, miután 16 arany-, 23 ezüst- és 21 aranyéremmel, valamint négy különdíjjal gazdagodtak. Kiválóan szerepeltek a Jövő SC, és a CS Crisul Nagyvárad úszó palántái is, mindkét egyesület 10-10 aranyéremmel zárta a viadalt a Debreceni Sportuszodában.

Fontos állomás

A Debreceni Sportcentrum – Sportiskola kiválósága, Biczó Bence 100 m (0:54,98) és 200 m (1:58,52) pillangón is magabiztosan nyert az első magyar olimpiai bajnok emlékére rendezett versenyen.

– Nem volt olyan kézenfekvő, hogy ilyen jól teljesítek a hétvégén, hisz erős ellenfelekkel kellett felvennem a versenyt, szoros „meccseken” vagyok túl. Örülök, hogy én lettem a legeredményesebb úszó, fontos állomása volt ez a viadal a felkészülésemnek – árulta el a DSC-SI ifjúsági olimpiai bajnok magyar úszója, Biczó Bence, aki sűrű nyár elé néz.

– Többek között megmérettetem magam a kazanyi Universiádén, az országos bajnokságon, illetve a 2013-as úszó-világbajnokságon. Úgy érzem, jó ütemben haladok az alapozással, a célom az egyéni csúcsom megdöntése – mondta az ifjú sportoló.

A szervezők idén először díjazták az egy versenyszámban a legtöbb LEN pontot gyűjtő versenyzőt: itt Biczó Bence volt a legjobb, aki 200 m pillangón elért pontjával mindenkit megelőzött.

Brillíroztak

A hazai utánpótlás színe-java mellett úszósztárokat is láthatott a vizes létesítmény közönsége: a Vasas SC világbajnoka, Hosszú Katinka például hat számban - 100 m gyorson, háton és pillangón, illetve 200 m mellúszásban, pillangón és 200 m vegyesen - is legyőzhetetlen volt. Az 1200 méteres pénzdíjas, gyorsúszó emlékszámot a nők között 13:10,99-es idővel a BVSC-Zugló úszója, Kapás Boglárka nyerte. Ezüstérmes lett Hosszú Katinka (13:19,97), míg a bronzérmet Sibalin Flóra, a Szegedi Úszó Egylet versenyzője vehette át (13:26,09).

A férfiak versenyében Kis Gergő volt a leggyorsabb. A Rája ’94 Úszóklub Európa-bajnoka, vb bronzérmese 12:11,42 perces eredménnyel csapott célba. A dobogó második és harmadik fokára a Jövő SC Veolia egy-egy úszója állhatott. Zámbó Balázs 12:18,87, míg Papp Márk 12:41,42 perc alatt teljesítette az 1200 méteres távot.

A LEN pontszámok alapján az egyes utánpótlás korosztályok legjobbjai is értékes különdíjban részesültek. Itt is találhatunk szép számmal DSC-SI versenyzőt. 2004-es fiúk ranglista versenyén első lett Zombori-Szalontai Ferenc (200 m fiú vegyesúszás), míg a 2004-es lányok között Nagy Kamilla (100 m leány mellúszás) teljesített a legjobban. A 2005 és annál fiatalabb lányok versenyében Nagy Sára végzett az élen (100 m leány gyorsúszás).