2012.08.08. 15:19
Újra változik a DKV menetrendje
Debrecen - Új járat és új buszmegálló is lesz a harmincegy buszt (is) érintő módosítások mellett.
Debrecen - Új járat és új buszmegálló is lesz a harmincegy buszt (is) érintő módosítások mellett.A nyár folyamán (június-július) végzett utasszámlálások adatai, valamint az üzemeltetési tapasztalatok alapján a DKV augusztus 21-től a hétvégi, illetve a tanítási szünet, munkanapi villamos, trolibusz és autóbusz menetrendben módosításokat hajt végre – hangzott el a változásokról tartott szerdai sajtótájékoztatón. Nagy Attila, a vállalat vezérigazgatója arról is beszámolt, a menetrendváltozás során menetidő-korrekciót hajtanak végre, valamint változnak az egyes járatok indulási időpontjai is. – A beérkezett önkormányzati és lakossági kérések alapján az Epreskert és az ottani iskola megközelíthetőségének javítása érdekében 47Y-os jelzéssel új autóbusz indul. Továbbá lakossági kérésre a Kaskötő utcán, Puttony utca elnevezéssel új megállóhelyet is kialakítunk – tudatta a vezető, hangsúlyozva: a változtatásokat a költséghatékonyabb és gazdaságosabb működés érdekében hajtják végre. A változásokat részletesen bemutató táblázatunkat olvasóink lapunk 7. oldalán találhatják.
HBN
Menetrendi változások augusztus 21-től
1-es villamos
Tanszünetben csúcsidőben 6-8 percenként, 18.30-20.00 között 10 percenként, 20.00 és 21.00 között 10 percenként közlekedik.
2/2A jelzésű trolibusz
Tanszünetben, csúcsidőszakban 10 percenként, a reggeli és délutáni csúcsidőszak között, valamint 17.00 és 19.00 között 15 percenként közlekedik.
3/3A jelzésű trolibusz
Tanszünetben, csúcsidőszakban 10 percenként, reggeli és délutáni csúcsidőszak között, valamint 17.00 és 19.00 között 15 percenként közlekedik.
4-es trolibusz
Munkanapokon üzemkezdettől 06.00-ig és 21.00-tól üzemzárásig 20 percenként közlekedik.
12-es autóbusz
Szombaton 14.00 után, valamint vasárnap egész nap 40 percenként közlekedik.
13-as autóbusz
Tanszünetben, délután 13.00 és 16.00 között óránként közlekedik,
15/15Y-os autóbusz
A Kaskötő utcán új megállóhelyet alakítottak ki.
Tanítási időszakban reggel a két autóbusz összességében 10 percenként, szombaton 14.00 után és vasárnap egész nap 40 percenként közlekedik.
17/17A jelzésű autóbusz
Hétvégén a műszakváltásokhoz közlekedő 17A járatok a továbbiakban 17-es jelzéssel közlekednek, emiatt módosulnak a 17-es járatok hétvégi indulási időpontjai is.
18/18Y-os autóbusz
A Kaskötő utcán új megállóhelyet alakítottak ki, a járatok indulási időpontjai nem változnak.
21-es autóbusz
A továbbiakban hétvégén a Nagyállomásról 13.00-kor (vissza 14.20-kor) induló járatpár, továbbá tanítási időszak és tanszünet munkanap, valamint hétvégén a 21.15-kor (vissza 22.20) induló járatpár nem közlekedik.
22-es autóbusz
Tanszünetben munkanapokon a délutáni csúcsidőben 20 percenként közlekedik, minden nap az utolsó két járat összevonásra kerül, így az utolsó járat 22.40-kor indul.
22Y-os autóbusz
Tanszünetben a reggeli órákban 06.20-kor, 06.50-kor, 07.20-kor indulnak a járatok, délután pedig 16.05-kor indul autóbusz.
23Y-os autóbusz
Hétvégén a járatok kétóránként közlekednek, az első járat 08.10-kor, az utolsó 20.10-kor indul a Doberdó utcáról.
24-es autóbusz
Tanszünetben munkanapokon a délutáni csúcsidőszakban 20 percenként közlekedik. Tanítási időszak és tanszünet munkanap, valamint hétvégén a továbbiakban, az esti órákban 21.45-kor és 22.30-kor indul autóbusz.
24Y-os autóbusz
Tanszünetben 15.45 helyett 15.55-kor indul autóbusz.
25Y-os autóbusz
Munkanapokon a Vincellér utcáról 04.12 helyett 04.10-kor, a Veres Péter utcától 04.42 helyett 04.38-kor, illetve 23.07 helyett 23.05-kor indul autóbusz.
30-as autóbusz
Az első járat a Jégcsarnoktól minden nap 10 perccel korábban (03.55), Bánkról 12 perccel korábban (04.28) indul.
30A jelzésű autóbusz
A Jégcsarnoktól 04.20-kor, 20.45-kor és 21.45-kor (vissza 04.40, 21.42, 22.42) induló járatok tanítási időszak és tanszünet munkanap, valamint hétvégén a továbbiakban nem közlekednek.
33-as autóbusz
Tanszünetben Nagymacsról 5 perccel korábban 06.35-kor indul autóbusz.
33E jelzésű autóbusz
Tanszünetben a járatok nem közlekednek.
33Y-os autóbusz
Tanszünetben Nagymacsról 13.55-kor nem indul járat.
41-es autóbusz
Hétvégén a Vincellér utcától 05.45-kor (vissza 06.13-kor) induló járatpár nem közlekedik.
42/42Y-os autóbusz
Vasárnap délelőtt a 42-es járatok a továbbiakban nem közlekednek.
43-as autóbusz
Vasárnap délelőtt a járatok a továbbiakban a jelenlegi ünnepnapi menetrenddel megegyezően, óránként közlekednek.
45-ös autóbusz
Szombaton 14.00 után óránként közlekedik autóbusz.
46/46Y-os autóbusz
Hétvégén a Nagyállomástól 06.00 helyett 06.10-kor, 07.00 helyett 06.50-kor, a Határ úttól 07.25 helyett 07.15-kor indul autóbusz.
47/47Y-os autóbusz
Az Epreskerti Általános Iskola, illetve az Epreskert belső területének a megközelíthetőségének javítása érdekében 47Y-os jelzéssel új autóbusz indul, mely a Nagyállomás - Mikepércsi út - Somlyai utca - Epreskert utca - Gázvezeték utca - Balaton utca - Vadász utca útvonalon közlekedik. Emiatt változik a 47-es autóbuszok menetrendje is.
Ezen felül menetidő-korrekciót hajtanak végre a 25-ös, 41Y-os, 43-as, 46E és 46Y-os autóbuszok menetrendjében.