2018.03.02. 09:03

Jégkorong Erste Liga - Elutasították az Újpest fellebbezését

Budapest - A Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) illetékes testülete elutasította az Újpest fellebbezését, amely a Corona Brasov elleni negyeddöntős Erste Liga-párharc negyedik mérkőzésének újrajátszását kérte - tájékoztatta az MJSZ az MTI-t.

A lila-fehérek a hétfői, 5-3-as hazai sikerrel zárult brassói találkozó kapcsán éltek beadvánnyal szerdán. A mérkőzés 39. percének 25. másodpercében a Brassó megszerezte negyedik találatát. A gólt megelőzően az Újpest kapusa védést mutatott be, a gólt videóbírózást követően ítélték meg a játékvezetők. Az Újpest álláspontja szerint a bírók tévesen döntöttek a játékhelyzet megítélése során, hangsúlyozva, hogy az eset 3-2-es állásnál döntően befolyásolta a találkozó kimenetelét, ezért a kérték a mérkőzés újrajátszását.

Ezt azonban elutasították, a párharc állása így 2-2 maradt, a következő találkozót csütörtökön (ma) 18 órától játsszák Újpesten.