2014.11.09. 11:23

Nem borult a papírforma

Balmazújváros - Kilenc góllal, 30-21-re nyert az Orosháza a Balmazújváros otthonában.

A szerdai PLER elleni meccshez hasonlóan a hétvégén, az Orosházával szemben megvívandó derbin sem maradt üres szék Balmazújvárosban, a Kőnig Rendezvénycsarnokban. Ebben a bajnokságban, a szezonnyitón már találkozott egymással az újonc Újváros és az EHF-kupa résztvevő Orosháza, akkor 32-23-ra nyert a Békés megyei együttes. A forgatókönyv ezúttal is hasonló volt, kijött a két csapat közti különbség, és a papírformának megfelelően az orosiak kilenc góllal, 30-21-re győzedelmeskedtek.

Nem kapták el a fonalat a hajdúságiak az összecsapás elején, nem úgy a vendégek, akik a 10. percben már 7-3-ra vezettek. Az előny egyre csak nőtt, a hazaiak az elkövetkezendő öt percben képtelenek voltak betalálni (11-3). A hajrában kapaszkodtak Istvánék, csökkent is a különbség, 14-10-et mutatott az eredményjelző szünetben Vladan Jordovics tanítványainak.

Jól indult a második félidő, kétgólosra faragták a hátrányukat az újvárosiak (15-13), akik a folytatásban is tartani tudták a lépést, a játékrész felénél csak hárommal ment a rutinosabb ellenfél (20-17). A végjáték azonban nem alakult ilyen jól, megrázta magát az Orosháza, mely végül esélyeshez méltón magabiztosan, 30-21-re megnyerte a találkozót.

Az öt ponttal a tabella 10. helyén álló Balmazújváros legközelebb pénteken 18 órától a Gyöngyös otthonában vendégszerepel. HBN

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 21–30 (10–14)

Balmazújváros, 600 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.

BALMAZÚJVÁROS: Oláh Z. – Nagy N., Oláh T., Mekaru 5 (3), István 5, Bali 1, Minegász. Csere: Knezevics, Pajkó (kapusok), Füleki 2, Balázs, Dioris 3, Kovacech, Horvácki 2, Hajdú 2, Horváth D. 1. Edző: Füzesi Ferenc

OROSHÁZA: Hernyeczki – Benis 4, Milovics 4, Berta, Buday 8 (3), Cemas 1, Németh L.2. Csere: Ivanisevics (kapus), Mazics 7, Benminud, Stranigg, Morva 3, Németh G., Tárkányi 1. Edző: Vladan Jordovics

Az eredmény alakulása: 10. perc: 3–7. 15. p.: 3–11. 20. p.: 5–12. 25. p.: 8–14. 35. p.: 13–15. 40. p.: 14–17. 45. p.: 17–20. 50. p.: 19–22

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3