Így kell ezt csinálni! Újra megmutatta az Újváros

© Fotó: Matey István
Balmazújváros – Értékes pontot szereztek az újvárosiak az igen jó erőkből álló Csurgó elleni derbin.

A komoly játékerőt képviselő Csurgó együttesét fogadta a téli szünet utáni, idei első meccsén a Balmazújváros. Ősszel katasztrofálisan teljesített a hajdú-bihari gárda a Csurgó otthonában, de most alaposan felszívták magukat Füzesi Ferenc tanítványai, akik hatalmasat küzdve 23–23-ra végeztek Sótonyi László alakulata ellen.

Jobban kezdték a találkozót a vendégek, azonban az Újváros is kapkodta magát, a 12. percben 3–3 volt az állás. Igen kevés gól esett az első félidőben, a 20. minutumban még csak 4–4 állt az eredményjelzőn. A folytatásban vezetést szerzett a BKK (6–5), azonban a csurgóiak is váltani tudtak és elhúztak 9–6-ra. A szünet előtt csökkentették hátrányukat Korsósék, 10–8-ra mentek a Somogy megyeiek félidőben.

A második játékrészben kapaszkodott volna az Újváros, de a Sótonyi-gárda tartani tudta két-három gólos előnyét. A hajrára aztán utolsó tartalékaikat is mozgósították Temesváriék, két perccel a vége előtt 22–21-re a hazaiak vezettek. Roppant izgalmak következtek és végül 23–23-nál ért véget az összecsapás. Ezzel a Balmaz újabb nagyvadat ejtett el.
Hamarosan újra pályára lépnek Oláh Gáborék, kedden 18 órától, a K&H liga 21. fordulójában a tabella második helyén álló MOL-Pick Szegednél vizitálnak az újvárosiak.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–CSURGÓI KK 23–23 (8–10)

Balmazújváros, 750 néző. V: Hargitai, Markó
Balmazújváros: Paul – Balda, Morva, Korsós 4, Balázs S., Lazics 2, Kekezovics. Csere: Bagi, Pajkó (kapusok), Temesvári 3, Tomic 1, Oláh G. 2, Vranac 2, Hanták 5, Horváth D. 1, István 3. Edző: Füzesi FerencCsurgó: Székely M. – Gebhardt 1, Cavor 3, Mota 2, Hadziomerovic, Mikita 1, Nagy M. 1. Csere: Bartucz (kapus), Herbert, Faluvégi 3, Gazdag 5 (3), Pazin 1, Pordán 2, Hanusz, Dimitrievszki. Edző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–2. 12. p.: 3–3. 20. p.: 4–4. 24. p.: 6–5. 27. p.: 6–9. 35. p.: 10–11. 38. p.: 10–14. 45. p.: 13–16. 51. p.: 17-18. 58. p.: 22–21
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/3​