Idén ők voltak a legjobbak a Kazinczy városi fordulóján

Akt.:
Idén ők voltak a legjobbak a Kazinczy városi fordulóján
© Fotó: DMK
Debrecen – A Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny városi és városkörnyéki fordulóját február 10-én rendezték meg a Debreceni Művelődési Központ Újkerti Közösségi Házában, amelyen 18 iskolából 32 diák mérette meg magát. A verseny sajátossága, hogy évtizedek óta az ifjúság anyanyelvi nevelését és a beszédkultúra javítását szolgálja.

A versenyt az 5-6. (11-12 éves korcsoport) és a 7-8. (13-14 éves korcsoport) osztályos tanulók számára külön-külön bonyolították le. A résztvevőknek egy – a forduló rendezői által – kijelölt kötelező és egy magukkal hozott szabadon választott 20-25 soros prózai szöveget kellett felolvasniuk.

Fotó: DMK Fotó: DMK ©

A szöveg csak eredeti, magyar 20-21. századi, közlő prózai stílusban megírt mű lehetett, amely nem tartalmazott párbeszédet, sem régies, sem tájnyelvi, sem kevéssé ismert szavakat. A zsűri tagjai: Csikos Sándor színész-rendező, Érdemes Művész, Jászai Mari és Kazinczy-díjas színművész, a zsűri elnöke; Várhalmi Ilona Csokonai-díjas, az Ady Endre Gimnázium művészeti vezetője; Vadon Lajosné szaktanácsadó, a Dózsa György Általános Iskola magyar tanára.

Fotó: DMK Fotó: DMK ©

A zsűri az alábbi szempontok szerint értékelte a tanulók teljesítményét: szövegértés, szöveghűség, hangvétel, hangképzés, hangsúlyozás, szünettartás, természetes beszéd.

Helyezettek:

5-6. osztály

I. hely: Kiss Boglárka – Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája 6. o. – felkészítő tanára: Nagy Mariann
II. hely: Sándor László – Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskolája 6. o. – felkészítő tanára: Sándor Zsuzsanna
III. hely: Szilágyi Ákos – Vénkerti Általános Iskola Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Óvoda 6. o. – felkészítő tanára: Orosz Angéla
IV. hely: Molnár Nikolett – Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI 6. o. – felkészítő tanára: Újné Pethő Andrea
V. hely: Varga Gréta- Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskola 6.o. – felkészítő tanára: Tömösvári Magdolna

Fotó: DMK Fotó: DMK ©

7-8. osztály

I. hely: Sinkó Zénó – Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI 8.o. – felkészítő tanára: Deczki Klára
Ő képviseli városunkat Kisújszálláson a 2015. április 10-12-ig a regionális döntőn.

II. hely: Sal Boglárka – Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola 7. o. –felkészítő tanára: Szalinszkyné Stief Klára
III. hely: Oláh Dániel – Debreceni Ady Endre Gimnázium 8. o. – felkészítő tanára: Pető Csabáné
IV. Szilágyi Borbála – Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája 8. o. – felkészítő tanára: Sápiné Bényei Rita
V. Berei Máté – Ibolya Utcai Általános Iskola 7. o. – felkészítő tanára: Dr. Kathyné Csikos Erzsébet
VI. Papp Linett – Petőfi Sándor Általános Iskola 8. o. – felkészítő tanára: Vadász Katalin

– DMK –








hirdetés