Hullámvölgyben a DEAC

A nagy rivális MAFC együttesét fogadta a DEAC szerdán este az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – Újabb mérkőzést veszítettek el a debreceni kosarasok: Berényi Sándor alakulata szerdán este 87–71-re kapott ki a nagy rivális MAFC együttesétől hazai pályán. A cívisvárosiak ezzel hetedik találkozójukon is kikaptak.

Tizenhat pontos, 87–71-es vereséget szenvedett a közvetlen rivális MAFC ellen a DEAC hazai pályán szerdán este. Bár a fél­időben még négy egységnyivel vezettek a hajdúságiak, a fordulás után ritmust vesztettek, a taktikusan játszó fővárosiak pedig megfordították a mérkőzést, és magabiztos győzelmet arattak.

deac1

Fotó: Derencsényi István

Nagyobb előnyt egyik fél sem tudott kiépíteni az elején, így egypontos fővárosi fórral zárult az első játékrész. A hazai publikumnak nem lehetett oka a panaszra, színvonalas első félidő után 42–38-at mutatott az eredményjelző. Nagy iramban, de sok hibával indult a harmadik negyed, rengeteg üres dobás maradt ki. Az idő előrehaladtával egyre feszültebbé váltak a hazaiak, a műegyetemistáknál pedig mindig volt valaki, aki hozzá tudott tenni a játékhoz, a végjátékra gyakorlatilag esélye sem maradt a DEAC-nak.

DEAC–MAFC 71–87 (22–23, 20–15, 14–27, 15–22)

Debrecen, 1000 néző. V.: Győrffy, Tőzsér, Mészáros B.

DEAC: JONES 18/9, DeShields 9/3, Lilov 7/3, BOGNÁR K. 11, Armwood 11. Csere: Molnár A. 4, Velkey 5/3, Kósa T 6/3

MAFC: Hot 12/6, Misek 4, FODOR M. 28/18, MCCRAY 23/6 CVETKOVICS 17/6. Csere: Lakits, Peringer 3, Lakosa

Az eredmény alakulása: 5. p.: 13–10, 16.p.: 30–34, 19. p.: 40–36, 28. p.: 51–60, 37. p.: 65–79.

Kipontozódott: Jones (34.), Arm­wood (38.), Cvetkovics (39.)