HTE: már nem az Astránál van az előny

Ezúttal a helyzetkihasználás is jól ment Pádár Anitáéknak
Ezúttal a helyzetkihasználás is jól ment Pádár Anitáéknak - © Fotó: Derencsényi István, archív
Hajdúböszörmény – Másodszor is összecsapott az Astra és a Hajdúböszörmény a női futsal NB I. döntőjében, a csapatok az egyik fél harmadik sikeréig küzdenek, a tét a bajnoki arany.

Vasárnap este Kiskunfélegyházán mérkőztek meg az együttesek, a találkozót 4–2-re nyerte meg Quirikó Vivien alakulata.

Kota Gabriella már az első percben előnybe lőtte a vendégeket. Az első találat után sokáig kellett várni a másodikra, a hazaiaktól Szabó Boglárka egalizált a 30. minutumban. Rögtön utána Kota ismét villant, majd Pádár Anita révén újra a HTE-nél volt a fór. A hajrában még mindkét oldalon esett egy-egy gól, 4–2 lett a vége. Sikerének hála egálra hozta az állást a Böszi, az első derbit ugyanis az Astra nyerte meg 2–1-re. A harmadik mérkőzésre szombaton 15 órától kerül sor Hajdúböszörményben.

Astra–Hajdúböszörményi TE 2–4 (0–1)

Kiskunfélegyháza, vezette: Márkus A.

Astra: Farkas K. – Krascsenics P., Gál T., Szabó B., Gelb M. Csere: Rozmis G., Godvár K., Krascsenics Cs., Nagy A., Balázs E., Urbán A., Dikanová D., Halászi K., Mészáros D.

HTE: Torma L. – Tel Zs., Szekér A., Pádár A., Kota G. Csere: Vígh R., Nagy A., Bokor A., Mogyorósi Zs., Kovács A. Vezetőedző: Quirikó Vivien.

Gól: Szabó B. (30., 38.), illetve Kota G. (1., 31.), Pádár A. (36., 39.)

Sárga lap: Kota G. (10.), Tell Zs. (28.)

Piros lap: Bokor A. (24.)