szon-sportoldal

2008.03.16. 19:55

Az Albacompot fogadja az NYKK

<p>A Falco KC-tól elszenvedett vereség után vasárnap 18 órától létfontosságú bajnokit játszik a Marso-Vagép Nyíregyházi KK NB I. A csoportos férfi kosárlabdacsapata, az Albacomp elleni találkozóról szokás szerint online közvetítésben számolunk be.</p>

19:36: Vége a mérkőzésnek, 82-71-re nyert az NYKK, megvan a 13. siker.

19:33: A vendégek edzője kapott technikai hibát, Buchanan bedobta mindkét büntetőt, 82-69 az állás, negyven másodperc van hátra a mérkőzésből.

19:30: Bradford triplájával 80-69, időt kért a vendégcsapat, 2:22 perc van hátra.

19:27: 78-64 az NYKK-nak, Savic kosarával 80-64 a 37. percben

19:25: Savic is beakasztott egy triplát, Soós ziccerével 75-62 a 35. percben.

19:22: 67-60 után a legjobbkor jött Savic duplája és Buchanan negyedik triplája, 34. perc: 72-60, fehérvári időkérés.

19:19: Bradford triplájával és Simon büntetőivel 10 ponton belül az Albacomp, 32. perc: 67-58.

19:15:Sitku mindhárom büntetőjét bedobta, majd Bencze kosarával alakult ki a harmadik negyed utáni állás, amely 67-53.

19:12: A 29. percben 64-48 a Nyíregyháza javára

19:05: Bencze és Radovics kosara után 54-42-nél Déri Csaba kért időt a 26. percben.

19:03: McClendon és Savic gólváltásával a 25. percben 54-38.

19:01: A fehérvári időkérés után Bradford kosarával 50-36 a 23. percben.

18:56: Megkezdődött a második félidő, az első kosár Helbiché volt, de a büntető kimaradt. Sitku negyedik hármasával 50-34 a 22. percben.

18:41: Vége az első félidőnek, Savic utolsó kosara a 45-34-es hazai vezetést jelenti.

18:39: Mouton hármasa csapatszinten már a nyolcadik, Bencze szépített, 20. perc: 43-34.

18:37: Sitku tripla és Buchanan tripla, 18. perc: 40-30.

18:33: McClendon ziccerére Helbich felelt, majd Simon is betalált, 16. perc: 33-26.

18:30: Buchanan ziccerénél lépéshibát láttak a bírók, majd ugyanő megszerezte saját maga második, a csapat hatodik tripláját, 15. perc: 31-22.

18:27: Sitku triplájára Boozer felelt, 13. perc: 26-22.

18:24: Mouton első pontjaival indult a második negyed, majd Savic triplázott, 12. perc: 23-17.

18:20: Radovics büntetőivel vezetett az Alba, de Helbich egyenlített, Buchanan hármasával 18-15, 10. perc.

18:17: A 9. percben 13-13 az állás és időt kért a Nyíregyháza

18:11: Az időkérés után az Albacomp szerzett kosarat, 10-5 az állás az ötödik percben.

18:08: Jól kezdett az NYKK, 10-3-nál a negyedik percben időt kért az Albacomp.

18:03: Elkezdődött a mérkőzés. Helbich ütötte el a labdát, az első támadást elrontotta az NYKK.

17:55: Három perc lesz végül a csúszás, a mérkőzésen a Földházi, Kóthay, Pozsonyi játékvezetői hármas fújja majd a sípot.

17:20: Mégsem lesz csúszás! A gyűrűt a vártnál hamarabb megszerelték, ráadásul az Albacomp felnőttcsapata ragaszkodik a 18 órás kezdéshez, így vállalva az U20-as találkozóval kapcsolatos valamennyi következményt, az utánpótláskorúak mérkőzését nem fejezik be. Amúgy a harmadik negyed vége előtt egy perccel 54-59 volt az állás. Szóval 18 órakor lesz kezdés!

17:00: Biztosra vehető, hogy késéssel indul majd a mérkőzés, mert az U20-as csapatok találkozóján a fehérvári Keller zsákolása következtében az egyik gyűrű leszakadt. A hiba elhárítása már folyamatban van, de még az utánpótlás meccsből is le kell játszani a hátralévő több, mint egy negyedet, majd jöhet a felnőttek bemelegítése és csak utána kezdődhet a derbi.

14:00: Mindkét gárda 12 győzelemmel és 9 vereséggel áll, így a ma esti győztes lépéselőnybe kerül a másikkal szemben. Az NYKK-nak van miért visszavágni, hiszen idegenben 55 pontos vereséget szenvedett a fehérváriaktól.

A múlt hétvégén játszott 21. fordulóból két mérkőzést halasztottak vasárnapra, a nyíregyházi mellett a Falco-Körmend vasi rangadót is március 16-án rendezik. Ide vonatkozó hír, hogy némileg módosult az NYKK bajnoki programja az április 5-re, majd március 22-re tervezett Körmend elleni találkozót végól március 21-én, pénteken 18 órától rendezik.

Jegyzőkönyv

Marso-Vagép NYKK–Albacomp 82-71 (18-17, 27-17, 22-19, 15-18)
Bujtosi csarnok, 1200 néző, v.: Földházi, Kóthay, Pozsonyi.
NYKK: Savic 20/6, Buchanan 20/12, Mouton 5/3, Sitku 15/12, Helbich 17/3. Csere: Krasznai, Trepák 5, Siska. Edző: Déri Csaba.
Albacomp: Simon B. 14/3, Bradford 12/6, Radovics 14/3, McClendon 12, Bencze 8. Csere: Boozer 2, Soós 9/3, Dávid G. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 10-3, 6.: 13-8, 9.: 13-15, 12.: 23-19, 14.: 28-22, 17.: 36-28, 22.: 50-34, 25.: 54-38, 26.: 54-42, 27.: 59-44, 30.: 64-51, 33.: 67-60, 34.: 72-60, 36.: 78-64, 38.: 80-69

Déri Csaba: - Ma egy igazi nagycsapatot győztünk le, de úgy gondolom, már mi sem vagyunk kiscsapat... Várjuk a közönséget pénteken a Körmend ellen is.

Peresztegi Nagy Ákos: - Későn kezdtünk el úgy védekezni és játszani, ahogy ezt egy ilyen rangadón kellett volna.