Az ünnepségsorozat jubileumi záróhetén, szeptember 24-29-ig az óvoda dolgozói tisztelegtek a múlt előtt. Fotókiállítás nyílt 50 év archívumából, a gyerekek régi idők játékait készítették el óvónőik segítségével, szüreti napot tartottak, és az 1955 óta valaha és ma is ott dolgozók találkoztak.
Óvodások mutatták be produkciójukat a Gálaműsor keretében, valamint az Ezüst-alkony népdalkör tagjai régi idők gyermekdalaival kedveskedtek a közönségnek. Ezen az estén mutatkozott be az amatőr színjátszó-kör is egy káprázatos előadással.
Jubileumi fát ültettek
A szombati zárónap délutánján a névadóval egybekötött jubileumi ünnepségen óvodai csoportok műsora színesítette a programot, amelyen részt vett Tasó László országgyűlési képviselő is.
Beszédet mondott Csobán József, Téglás polgármestere, aki bejelentette, hogy az óvoda új neve 2007. november 1-jétől hivatalosan Bárczay Anna Városi Óvoda. Ezt követte az óvoda logójának és új feliratának leleplezése.
A logót Papp Károly tervezte, a kivitelező pedig Tacsi Erika volt. Végül pedig Csobán József polgármester és Lőrinc János, Téglás egykori vezetője elültették a jubileumi fát.