Jó pár év után megújul az Ubuntu arculata. Míg az elmúlt 5 esztendőben a barna szín volt az uralkodó, az új arculatban meghatározó szerepet kap az úgynevezett ”fény” megjelenítése.
Nézze meg videón mit tud az új Ubuntu 10.04LTS
Fényesedjék
Az új rendszer fehér, a szürkés, a narancsos és a lilás árnyalatokban tündököl majd. A fejlesztők a logot is újjá varázsolják. A háttéren kívül a rendszer sötétebb vonalon indult el.
A sebesség terén láthatjuk majd a legnagyobb változásokat, hiszen az ígéretek szerint a rendszer teljes betöltődését 10 másodperc alá(!) fogják szorítani.
Megváltozott design
A 10.04-es Ubuntuban a megújult kezelőfelület mellett a közösségi oldalak integrálása (Twitter- és Facebook) kapott nagy hangsúlyt. Emellett a korábbinál jobb támogatást kapnak az Apple hordozható eszközei, az iPodok, az iPhone, illetve az iPad.
Az új logo
A híradások szerint az Ubuntu 10.04 megjelenésével párhuzamosan U1 néve online zeneszolgáltatás is érkezik. Ehhez közvetlenül az asztali lejátszóprogramból lehet csatlakozni, hasonlóan az a Mac-ben megszokott iTunes-hoz. A letölthető dalok nem lesznek másolásvédettek, de a kínálatról még nem sokat tudni.