Hiába vezettek végig az újvárosi kézisek

Balmazújváros – A Komló elleni döntetlennel zárták le az alapszakaszt Füzesi Ferenc tanítványai.

Véget ért a férfi kézilabda NB I. alapszakasza, az utolsó fordulóban a Balmazújváros 28–28-as döntetlent játszott hazai pályán a Komlóval. ​

Ugyan a meccs elején a vendégek vezettek, de az újvárosiak hamar magukhoz ragadták az irányítást és fordítottak. Egyre nőtt a Balmaz fórja, a 17. percben már 12–5 állt az eredményjelzőn. A félidőre ugyan valamelyest csökkenteni tudta hátrányát a Komló, de így is 16–12-es hazai előnynél fordulhattak az egyletek.

A szünet után is maradt a hajdú-bihari fölény, Paul remekül védett, illetve a támadások is rendre eredményesen zárultak, semmi sem utalt arra, hogy baj lehet. Pedig lett, nagyszerű hajrát vágott ki Ratko Djurkovics alakulata, mely végül pontot tudott menteni, 28–28-nál zárult az összecsapás.

A Balmazújváros 24 mérkőzéséből nyolcat megnyert, négyszer ikszelt, és tizenkétszer alulmaradt, 20 ponttal a tabella hetedik helyén zárta az alapszakaszt, így az alsóházban folytathatja majd a küzdelmeket.

Mestermérleg

Füzesi Ferenc: – Újabb hazai pontvesztés, nem örülök neki!

Ratko Djurkovics: – Olyan pontot szereztünk ma, amely sokat jelent nekünk a rájátszás előtt. Nekünk a mérkőzés eleje nem ment, a Balmazújvárosnak pedig a mérkőzés vége döcögött, így igazságos a döntetlen!

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–
SPORT36 KOMLÓ 28–28 (16–12)

Balmazújváros, 700 néző. V: Bócz, Viedemann

BALMAZÚJVÁROS: PAUL 1 – Balda 2, MORVA 3, Korsós , BALÁZS S. 5,LAZICS 4, Kekezovics 1. Csere: Pajkó (kapusok), Hanták 3, Vranac 2, Pérez, Temesvári, Tomic, OLÁH G. 4 (2), Horváth D., István 3. Edző: Füzesi Ferenc

KOMLÓ: Selymes – SZANAD 5, SZEMIKOV 4, Sunajko, Trkulja 2, JERKOVICS 4, MARKOVICS 9 (1). Csere: Granic (kapus), Szöllősi B. 3, Nagy Z., Szögi, Wéber, Marcsek, Laufer, Potics 1, Pethő. Edző: Ratko Djurkovics

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–2. 8. p.: 4–2. 13. p.: 8-4. 17. p.: 12–5. 24. p.: 14–10. 35. p.: 19–14. 43. p.: 24–18. 47. p.: 24–22. 55. p.: 27–25

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1