Hazai pályán kapott ki Szabó Balázs bandája

© Illusztráció: HBN-archív
Hajdú-Bihar – Négy mérkőzést rendeztek a megye I. 14. fordulójában szombaton.

A Berettyóújfalu egy gól lőtt a Hajdúböszörmény ellen, és a Sárrétudvarinak is sikerült az utolsó perce bevarázsolni a labdát a hálóba. A Nagyhegyes győzelmet aratott a Püspökladány felett, illetve a Derecske is fölényesen verte a Hajdúdorogot.

Berettyóújfalu–Hajdúböszörmény 1–0 (1–0)

150 néző, vezette: Hajdú I. (László J., Juhász F.)

Berettyóújfalu: Mezei D.–Sándor SZ., Jancsó A., Harmati T., Mező L.(Kardos I.), Szabó G.(Szitkó R.)(Nemes I.), Nagy R., Ékes G., Nedeczky Á., Csordás J., Nagy Z. Edző: Szitkó Róbert.

Hajdúböszörmény: Tömöri A.-–Szabó M.(Fülöp G.), Fülöp A., Simonka R.(Sólyom M.), Lovas M., Szathmári Zs., Kállai G., Jeremiás G.(Kerek B.), Benke N.(Molnár T.), Nagy M., Szabó M. Edző: Kiss Antal.

Gól: Szabó G. Jók: Mindenki Kiállítva: Jancsó A. Ifi: 0–6

Szitkó Róbert: – Nagyon sokat dolgoztunk azért, hogy a papíron nálunk jobb Hajdúböszörményt legyőzzük, és ezt nagy erőfeszítések által sikerült megtennünk. Gratulálok a csapatnak, és örülök neki, hogy hittek abban, hogy mi ma nyerhetünk.

Kiss Antal: – Az akarat diadala volt. Gratulálok Berettyóújfalunak és gyógyulást kívánok Tóth Tamásnak.

Balmazújváros–Sárrétudvari 0–1 (0–0)

100 néző, vezette: Török Z.(Csizmadia M., Prezenszki M.)

Balmazújváros: Csobán I.– Vaszilkó A., Posta N., Istenes E., Vénig A.(Szabados M.), Kovács B.(Posta I.), Papp F., Szűcs Z., Vincze Cs.(Bozsányi T.), Szabó B., Abdulmaati I.(Radócz Sz.) Edző: Szabó Balázs.

Sárrétudvari: Eszenyi V.–Kiss T., Kiss Cs., Nagy T., Erős L., Hajzer L.(Kovács B.), Fegyverneki M., Kerti L.(Wass A.), Füleki B., Horváth Zs., Hutóczki A.(Balogh A.)(Vincze R.) Edző: Bodó Lajos.

Gól: Wass A. Jók: Mindenki, illetve egész csapat. Kiállítva: Posta N.

Szabó Balázs: – Nagyon fájó a mai vereség, mert a kiállítást követően is több helyzetünk volt, mint Sárrétudvarinak. De a futballt gólra játsszák, így hiába a mezőnyfölény, a jobb játék és a több helyzet, az utolsó percben kapott góllal elveszítettük a mérkőzést.

Bodó Lajos: – Tipikus egygólos mérkőzést sikerült megnyernünk az utolsó percben rúgott góllal. „Cerka” (Wass A.) ismét eldöntötte a mérkőzést. Gratulálok a csapatomnak, mert nagyot küzdöttek a szimpatikus Balmazújvárosiak ellen. Nagyon örülök, hogy ilyen kiélezett mérkőzésben az ificsapatunkból négy játékosnak is lehetőséget tudtam adni a szereplésre. Hajrá Udvari!

Püspökladány LE–Nagyhegyes 0–4 (0–2)

néző, vezette: Gálfi F. (Dobi Zs., Péter A.)

Püspökladány: Katona N.–Mogyorósi I., Baranyai L., Pálmai Cs., Szász L.(Nádházi S.), Horváth Á., Szabó B., Sass F., Horváth R., Danka L., Mogyorósi J. Edző: Károlyi Albert

Nagyhegyes: Ferenczi T.–Magyar A., Kasuba M.(Vámosi M.), Bodnár I., Kovács M.(Kovács I.), Bácsi Á.(Bernáth L.), Vig V., Illés D.(Mizsák R.), Szűrös B., Bagi T., Varga D.(Forgács G.) Edző: Posta Sándor

Gól: Bagi T. (3) Forgács G. Jók: Ifi:

Püspökladányi LE: – A tiszta püspökladányi fiatalokból álló csapatunk tisztességesen helyt állt, erre lehet alapozni a jövőben. Gratulálunk a Nagyhegyesnek.

Posta Sándor: – Sikerült mezőfölényben játszani és a fölényt gólra váltani.

Hajdúdorog–Derecske 1-4

100 néző, vezette: Gulyás L.(Kriston T., Tóth G.)

Hajdúdorog:

Derecske:

Gól: Jók: Senki, illetve mindenki, különösen Nagy N. Pénzes R. Tóth Sz. Csizmadia Cs. Ifi: 1–3

Gergely Péter: – A mai napon magunkhoz képest gyengén fociztunk, az ellenfelünkhöz képest még gyengébben. Azt hiszem, egy meccsen sem éreztem ilyet, hogy ennyire esélytelenek lennénk a győzelemre. Ez nem csoda, hiszen a megye I. egyik legdrágább csapata ellen játszottunk. Milliók szaladgáltak a pályán, mi pedig nem tudtuk őket követni. Úgy tudtam, hogy amatőr bajnokságra neveztünk be, de úgy néz ki, lassan csak mi vagyunk amatőrök. Derecskei mezbe öltözött akadémista csapat ellen játszottunk, úgy gondolom, hogy ennek a meccsnek így nem sok értelme volt. Ezeknek a fiataloknak nem itt kellene megmutatni, mit tudnak, hanem ott, ahová készítették őket. Bár lehet, hogy csak az elkeseredettség beszél belőlem, de lehet, hogy nem. Szerintem nem jó irányba halad a megyei foci, ha hagyjuk elrontani a bajnokságot akadémiáról kiszabaduló játékosokkal.

Magyar Balázs: – A második félidőben kijött a két csapat közötti tudásbeli és erőnléti különbség is.