2012.02.3 17:50; Frissítve: 2012.02.3 17:50


Havazás Debrecenben: Reggel nyolcra lapátoljuk el

Havazás Debrecenben: Reggel nyolcra lapátoljuk el
Debrecen - Az elsődleges a tömegközlekedési és a gyűjtőutak hótól, síkosságtól való mentesítése.

Reggel 8 óráig el kell takarítaniuk a portájuk előtti járdáról az összefüggő hótakarót az ingatlanok tulajdonosainak, míg az azt követően hulló hó eltávolításáról tíz órán belül kell gondoskodniuk. Az önkormányzat vonatkozó rendelete értelmében a síkosság elleni védekezés szintén a tulaj kötelessége, de figyelnie kell arra, hogy kizárólag környezetkímélő anyagokat (homokot, hamut, környezetbarát vegyszereket) használhat. A havat tilos a víznyelőkre lapátolni!

A rendelet megsértőit a közterület-felügyelők megbírságolhatják, de feljelentést is tehetnek, amennyiben a tulajdonos nem ismeri el a szabálysértést.

Pál Csaba önkormányzati sajtóreferens elmondta: a kezelésükben lévő utak hótól, síkosságtól való mentesítését megrendelésükre az AKSD Kft. végzi, a gépi tisztítás menetrendje során az utak fontossága a fő szempont. Így a mintegy 80 kilométernyi lakótelepi szervizutak csak a 178 kilométernyi tömegközlekedési és a fő gyűjtőutak után következhetnek. S csak a szervizutakat követően térnek rá a kertvárosi és a forgalmukat tekintve kisebb utcákra.

Mínusz nyolcig

– A tömegközlekedési és a fő gyűjtőutak hótolási és síktalanítási munkálatainak elvégzése átlagos téli időjárási körülmények között mintegy 8 órát vesz igénybe. Az 1:5 arányú só-homok keverékből a só mínusz 7-8 Celsius fokig képes kifejteni olvasztó hatását, ez alatti hőmérsékleten már nem. A homok érdesíti a síkos felületet akkor, mikor a só már „nem tud dolgozni” – tájékoztatott Pál Csaba.

HBN


Cikk ajánlása

Hozzászólok
Mi a véleményed?
Hozzászólások szürése  | 
HOZZÁSZÓLÁS SZÜRÉSE  X opciók bezárása



LEGÚJABB HIREK Hajdú-Bihar
Az utolsó simításokat végzik a Vámospércsi Kistérségi járóbeteg-szakellátó központ építésénél
A végéhez közelednek az építési munkálatok Vámospércsen, ahol egy 8 ágyas nappali kórház várja hamarosan a [...] tovább »
Hajdú-Bihar Megyei Torna Szövetség tisztújító küldött közgyűlése
A Hajdú-Bihar Megyei Torna Szövetség tisztújító küldött közgyűlést tartott a Szövetségek Szövetsége [...] tovább »
Jelentős csúszást nem indokol a villamos-paraméterek visszahatása a szakember szerint
Debrecen - "Elvileg elképzelhető, hogy a villamosjárművek bizonyos paraméterei visszahatnak a pályaépítésre és [...] tovább »
Tájékoztatás vízhálózat tisztításáról
A Debreceni Vízmű ZRt. tájékoztatja a lakosságot, Tisztelt Fogyasztóit, hogy 2012. április 16. és május 25. [...] tovább »
Nézőpont: Minden megoldás érdekel
Ha bármilyen nyelvet beszélsz, menj külföldre, mert megbecsülnek és megfizetnek. Ha maradnál, akkor felejtsd el a [...] tovább »
Még több kategóriábol »

feedback

Belépés