Három pontot értek a komádi “ólomlábak”

© Illusztráció: HBN-archív
Hajdú-Bihar – Minden, ami a labdarúgó megyei másodosztály déli csoportjának vasárnapi meccsein történt.

Báránd–DEAC 2–5 (0–3)

300 néző, vezette: Eszterhai B. (Kriston T., Zsurka R.)

Báránd: Békési B.– Kocsis L., Nagy Z., Lakatos Sz., Szűcs L., Pásztor D., Csóka G., Papp L., Kádár Zs., Nádházi T., Ispán Z. Edző: Kalas János

DEAC: Jónás B.– Katona P., Daku Z. (Spolarics J.), Dobi N., Neuwirt B. (Hacsi F.), Bács Z., Hagymási J., Lukács L., Vida M. (Merzc M.), Lévai Á. (Havasi M.), Bakó N. Edző: Katona László

Gól: Nádházi T., Nagy Z., illetve Vida M. (2), Bács Z. (2), Lévai Á. B Jók: senki, illetve mindenki Kiállítva: Párducz T. Ifi: 2–5

Arany László:– Gratulálok a DEAC csapatának.

Katona László: – Így, hogy győztünk, úgy gondolom, élvezetes meccset játszottunk egy szerintem megye I-szintű ellenféllel. Ritkán adatik meg, hogy az három helyzetünket kihasználjuk, és kilenc perc alatt 3–0–ra vezessünk. Most ez történt, de visszajött a meccsbe a Báránd. Úgy különösen értékes a győzelem, hogy a harmincadik perctől emberhátrányban voltunk. Nagyon kellett a negyedik gól, de Dr. Köstner T. megoldotta ezt is!

Szerep–Kaba 0–9 (0–4)

100 néző, vezette: Hajdú I. (Juhász J., Prezenszki M.)

Szerep: Nagy K. (Rostás M.)– Zsíros S., Jenei R., Makai Á., Mile R., Varró G., Szabó J., Fegyverneki B., Szabó G., Gali P. (Bácsó B.), Edző: Szabó László

Kaba: Biás P.– Jeges Z. (Plókai R.), Szörnyi R., Sarkadi A., Kovács M., Kozma L., Szabó D. (Németi M.), Kállai D. (Plókai G.), Szegi Zs. (Szabó B.), Almási Z., Kuhajda Cs. Edző: Kiss Lajos

Gól: Sarkadi A. (Plókai M.), Kállai D., Szabó B., Kovács M., Kuhajda Cs. (2), Kozma L. (3) Jók: senki, illetve egész csapat, Jeges Z. mezőny legjobbja Kiállítva: Kovács M. Ifi: 1–6

Szabó László: – Egy nagy sóhaj. A csapatunk ma nem úgy játszott, mint ahogy az elvárható lenne. Megértem én azt, hogy edzünk, de a legszörnyűbb az, hogy valahogy fejben is feladtuk. Nem tudom, hogy mi lesz ennek a vége. Sajnos gondolok itt a szerepi csapatra. További sok sikert kívánok Kaba együttesének.

Kiss Lajos: – A mai mérkőzésen teljes koncentrációval és nagy odaadással játszottunk. Majdnem tökéletes meccset zártunk, de roppant bosszantó egy ilyen sima mérkőzésen egy ilyen kiállítás. Ebben én is hibás vagyok, s tanultam belőle. Hasonló a jövőben biztosan nem fog előfordulni. Ma még ünneplünk, holnaptól azonban készülünk az előttünk álló rangadóra.

Szentpéterszeg–Komádi 0–1 (0–0)

150 néző, vezette: Vasziliu T. (Krizbai Zs., Árva A.)

Szentpéterszeg: Nagy N.– Kecskés J., Szűcs P., Szabó L., Varga Zs., Kolompár Zs., Turzó J., Flaskai zs., kecskés R. (Rusnyák A.), Sándor I. (Szabó Z.), Lakatos Cs. Edző: Balogh Barna

Komádi: Bokor Cs.– Simon S., Tóth L., Kirimi P., Miczura Varga T. (fésűs K.), Miczura Varga K., Nagy I., Vass Á., Holló J., Balogh S., Nagy J. Edző: Szabó Sándor

Gól: Fésűs K. Jók: Nagy n., Turzó J., Kecskés J., illetve Bokor Cs., Kirimi P., Fésűs K. Ifi: 0–2

Balogh Barna: – Egy tipikus egygólos mérkőzésen főképp a küzdelem dominált. A második félidőben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek de sajnos ezekből a helyzetekből a vendégcsapat értékesített egyet. Talán a döntetlen reálisabb lett volna, viszont gratulálok az ellenfélnek, mert egy férfias, de sportszerű mérkőzésen szerezte meg a győzelmet.

Szabó Sándor: – A hazai csapat rutinos, kissé öregedő játékosai igencsak megnehezítették a dolgunkat. Mi is elég ólomlábakon jártunk, de végül egy szép támadás révén sikerült gólt szereznünk. Ezen előnyt a mérkőzés végéig tartani tudtuk.