Három otthon játszó csapat győzött nagy fölénnyel

© Fotó: HBN archív
Hajdú-Bihar – A megyei másodosztály déli csoportja az ötödik fordulót játszotta 12-én szombaton. A mérkőzések zömén a hazai csapatok voltak inkább eredményesek.

Konyár- Komádi 3-5 (1-3)
100 néző, vezette: Papp J. (Pál G., Kiss A.)
Konyár: Gurzó B.- Zanathy Gy. (Varga F.), Balogh J., Horváth Á., Bogdány I. (Mészáros N.), Varga Z., Nagy Sz., Varga D., Nagy A., Balogh I., Kiss Z. Edző: Kiss László
Komádi: Bujdosó D.- Abugdán A., Simon S., Kirimi P., Miczura Varga T., Holló J., Nagy I., Nagy J., Balogh S., Vass Á. (Fábián I.) Fésűs K. Edző: Szabó Sándor
Gól: Nagy A. (2), Varga D. illetve Balogh S. (2), Fésűs K., Nagy I., Nagy J. Jók: Nagy Sz., Nagy A., egész csapat illetve Kirimi P., Simon S., Nagy I. Kiállítva: Kiss Z. Ifi: 1-2
Kiss László:- Vesztes meccs után nem szokták megdicsérni a csapatot de én most azt szeretném. Igaz a nyolcadik percben 1-0-ás vezetésnél emberhátrányba kerültünk. Azonban így is volt tartása a csapatnak és végig partiban voltunk az ellenfél csapatával. Tíz emberrel is egész jó játékot produkáltunk. Ezúton szeretnék gratulálni a Komádinak a győzelemhez.
Szabó Sándor:- Négy hét múlva nyilatkozik.

Pocsaj- Földes 6-1 (3-1)
200 néző, vezette: Mészáros Cs. (László J., Nagy R.)
Pocsaj: Mezei J.- Sóvágó S. (Kun I.), Halász R. (Rézműves E.), Makula I., Trippon T., Trippon P., Lakatos R., Ócs S., Székely Zs., Rézműves A., Simon A. (Mezei M.) Edző: Sóvágó Sándor
Földes: Szabó Gy. (Horváth Zs.)- Dede I., Kalugyer K., Papp B. (Szörnyi T.), Sápy B., Vincze Cs., Mező B., Vincze N., Kállai A., Oláh Sz. (Gali M.), Karacs T. Edző: Karacs Tamás
Gól: Székely Zs.(4), Simon A., Lakatos R. illetve Oláh Sz. Jók: egész csapat illetve Sápy B., Vincze Cs.
Sóvágó Sándor:- Nem egyszerű megfelelni a pocsaji elvárásoknak. Úgy tűnik nekem nem is sikerül. Ideje lenne találni valakit aki alkalmasabb erre a nehéz feladatra.
Karacs Tamás:- Nagyon sok hiányzóval érkeztünk a mai meccsre. Egy félidőn keresztül tudtuk tartani az eredményt. A második félidő végén az egyenlítés reményében kinyíltunk, nyert a Pocsaj. Teljesen a maga javára tudta fordítani, s megérdemelten tudta otthon tartani a három pontot. Köszönöm azoknak a játékosoknak a hozzáállását akik megjelentek a mai meccsen.

Nagyrábé- Kismarja 2-0 (1-0)
100 néző, vezette: Csizmadia M. (Vasziliu T., Zámbó T.)
Nagyrábé: Németh E.- Kovács A., Szabó S. (Kiss G.), Máté I., Szilágyi T. (Kolompár R.), Faragó L., Sós P., Balogh M., Czirják Cs., Mező A. (Tiszai G), Kordás J. (Koszorús I.) Edző: Károlyi Zoltán
Kismarja: Kiss D.- Farkas I., Kocsis T., Papp Á., Tamási S., Magyar A., Tamási G., Csuka Zs., Bordás J., Gál S., Fekete Á. Edző: Tóth Károly
Gól: Balogh M. (2) Jók: Czirják Cs., Németh E., Balogh M. illetve senki Ifi: 4-5
Károlyi Zoltán:- Gratulálok az első félidő teljesítményéhez a csapatnak. Sajnos a második félidőben kicsit visszább vettünk, de itthon tudtunk tartani a három pontot. További sok sikert a Kismarja csapatának.
Tóth Károly:- Helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.

Nádudvar- Biharkeresztes 6-1 (1-1)
150 néző, vezette: Kovács Á. (Butt T., Horváth G.)
Nádudvar: Nagy J. – Lajtos B., Kenéz N., Pál I. (Tóth T.), Szabó T., Varga T. Czidor R., Varga Zs., Hirzics L. (Dobi R.), Lőrinczi G. (Séra P.), Kiss A. Edző: Gere Csaba
Biharkeresztes: Buka Sz.- Mező R., Rinyu B., Kolozsvári G., Boros Á., Buka Á., Szotter B., Karmazsin Z., Mohácsi S., Szőke S., Madarász A. Edző: Csendes Károly
Gól: Kiss A. (5), Szabó T. illetve Madarász A. Jók: Kiss A. és az egész csapat illetve senki Ifi: 3-4
Gere Csaba:- A győzelmet nem kell megmagyarázni, azt mondják 🙂 DE: nem kell elfelejtenünk, hogy az első félidőben sorra kimaradtak a helyzeteink, az ellenfél csekély ellentámadásából ki is egyenlített közvetlenül a lefújás előtt. VISZONT: a másodikra kicsit összeszedtük magunkat, a pozitívum ebben a részben, hogy már gólokat is rúgtunk. Lehetett volna több is a végére, de ehhez kellett az is, hogy az ellenfél elfáradjon. S még egy költői kérdés: mikor lesz már végre egy olyan meccs, hogy ne kapjunk gólt!?
Madarász András: Újra tizenegy emberrel mentünk el idegenbe. Sajnos a kapusunk betegség miatt nem tudott eljönni. Így is egy fél ideig méltó ellenfelei voltunk Nádudvarnak. A második félidőben egy sérülés miatt tíz emberre fogyatkoztunk, s megérdemelten nyert Nádudvar. Gratulálok u19-es csapat győzelméhez, és külön gratulálni szeretnék az u13-as sikeres bajnoki kezdéséhez.

DEAC- Hajdúszovát 4-0 (2-0)
100 néző, vezette: Gálfi F. (Pallai Zs., Horváth M.)
DEAC: Fejér G.- Varga Á. (Nagy A), Demján B., Buzai G. (Soltész P.), Párducz T., Boda P. (Zombor S.), Magi L. (Dr. Köstner T), Lénárt P. (Katona L), Tar G. (Bíró R.), Ifj. Rácsai L. (Katona Z.), Dr. Valóczi J. Edző: Katona László
Hajdúszovát: Nagy D.- Nagy A. (Kökény A.), Kökény R., Gergely D., Bak Z., Mészáros I. (Horváth M.), Tóth B., Kaszás S. (Tóth J.), Rácz P. (Nagy Cs.), Kaszás Z. (Kádár A.), Serdült B. Edző: Budai János
Gól: Lénárt P., Ifj. Rácsai L. Boda P., Bíró R. Jók: Párducz T., Lénárt P., Ifj. Rácsai L., Demján B. Ifi:6-3
Katona László:- Elég körülményesen, lassan, nagyon rossz helyzetkihasználással játszottunk, de a magabiztos győzelem nem forgott veszélyben a fegyelmezett és lelkesen játszó vendégcsapat ellen.
Budai János:- lapzártáig nem értük el

Ebes- Szentpéterszeg 3-1 (2-0)
100 néző, vezette: Gréz B. (Grünwald R., Erdélyi T.)
Ebes: Kiss G.- Leiter B., Szabó G., Szabó Zs., Katona I. (Kovács B.), Kelemen L., Borúzs T. (Dávid G.), Nagy I., Mészáros T. (Dávid T.), Leiter K., Bencsik A. Edző: Bernáth Lajos
Szentpéterszeg: Nagy N.- Kecskés R. (Szabó Z.) Góz J., Okos T., Kecskés J., Szabó L., Kolompár Zs., Szűcs P., Flaskai Zs., Lakatos Cs. (Németh G.), Tamás L. (Balogh B.) Edző: Balogh Barna
Gól: Bencsik A (3), illetve Balogh B. Jók: Bencsik A., egész csapat illetve Nagy N., Szabó L., Okos T. Ifi: 4-0
Bernáth Lajos:-Jó mérkőzésen jó ellenféllel tudtunk nyerni. Örülök a győzelemnek és gratulálok a csapatnak.
Balogh Barna:- Úgy érzem mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltunk a hazai csapatnak. Amennyiben a végjátékban pontosabban passzolunk volna akár több lehetőségeink is lehetettek volna. Azonban az ellenfél magasabb emberei rögzített szituációban kihasználták magassági fölényüket és ezáltal megérdemelten győztek.

Báránd- Szerep 6-3 (4-1)
450 néző, vezette: Gyarmati I. (Darányi A., Juhász D.)
Báránd: Tóth S. (Kunkli Z.)- Makra S. (Török D.), Mester N., Bak B., Vass Á., Ispán R. (Taricska G.), Ertsey Zs., Jeney D. (Mester L.), Bakonyi J. (Katona Cs.), Juhász Cs., Bíró B. (Karácsony J.) Edző: Arany László
Szerep: Kiss N.- Zsíros S., Tarcsi T., Gulyás Gy. (Varró G.), Makai Á. (Bácsó B.), Szabó L., Mátyás A., Szabó G., Mile R., Gali P. (Fórián J.), Fegyverneki B. Edző: Szabó László
Gól: Jeney D. (2), Bíró B., Ertsey Zs., Juhász Cs., Ispán R. illetve Mátyás A. (3) Jók: mindenki illetve Mátyás A., Mile R., Fegyverneki B., Tarcsi T. Ifi: 6-2
Arany László:- Csapatunk támadó játéka nagyszerűen működött. Sok helyzetet alakítottunk ki. Védekezésünkön javítanunk kell, de amíg hat gólt tudunk szerezni nem lehetek elégedetlen.
Szabó László:- Jó iramú mérkőzésen az ellenfél megérdemelten győzött, a gólkülönbséget picit túlzónak találom. Úgy hiszem, hogy ebben az idényben most játszottunk a legjobban. Gratulálok és további sok sikert kívánok Báránd csapatának.