Vasas vs. DVSC-TEVA - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga huszonnegyedik fordulójában a DVSC-TEVA a Vasas csapatához látogatott kedden 18.00-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

Vasas FC vs. DVSC-TEVA

0 – 0

HAON-LIVE – Vasas vs. DVSC-TEVA – 2016. 03. 08., 18.00
20:16 | live

Budapest, Debrecen - A Vasas vs. DVSC-TEVA (0-0) NB I-es mérkőzés után a két edző, Michael Oenning és Kondás Elemér értékelte a látottakat.

19:52 | live

Vége a mérkőzésnek. Nem esett gól a találkozón, Vasas-DVSC 0-0.

Szabadrúgást kap a Debrecen, a 16-osról jöhetnek kifelé.
19:51 | live

90+3' A végén még egy Vasas-támadás jöhet.

90+2' Ferenczi indította volna Kulcsárt, utóbbiról bedobásra vágódott a játékszer.
19:50 | live

90+1' Vargáról pattant ki a labda a hazai térfél közepén.
19:49 | live

3 perc hosszabbítás jön.

90' Cserél a Loki Horváth le, Ferenczi fel.
19:48 | live

88' Ismét egy ígéretes LokI-helyzet maradt ki. Jovanovic után Szakály volt a labda útja, majd a tizenegyesponton álló Kulcsárhoz került, aki azonban lövés helyett passzolt, pont olyan helyre, ahol nem volt csapattárs.
19:45 | live

87' Hangya lendületes támadását akasztotta meg Lázár egy szép szereléssel.
19:44 | live

86' Szakályt buktatták a kaputól 40 méterre, sárga Ristevskinek.
19:43 | live

85' Ignatidis lőtte 15 méterről fenékbe Vargát.

84' Vasas-akció végén Pavlov 16 méterről lőtt a kapu fölé. Senki sem zavarta.
19:42 | live

83' Sárga lap Hangyának, Lázárt vágta fel a félpályánál.
19:41 | live

82' Szakály kifejelte a labdát.
19:40 | live

81' Hazai szöglettel folytatódik a meccs.

79' Kulcsár két védőt lerázott, a bal oldalon érkező Horváth elé passzolt, aki 12 méterről a kifutó kapus fölött a kapu fölé rúgta a labdát. Hatalmas helyzet volt!
19:37 | live

78' Szakály lyukat rúgott a 16-oson, a keresztbeszálló labda Pavlovhoz került, aki 18 méterről pontosan Verpecz kezébe helyezett.
19:36 | live

77' Jovanovic ugratta ki Horváthot, aki nem akart lesre futni, kirúgás lett a vége.
19:34 | live

76' Beadásuk pontatlan, az alapvonalon túlra száll.

75' Gurigázik a Vasas a Loki-térfél közepén.
19:33 | live

A Vasas keretbe foglalja a Loki cseréit: Könyves a pályán, Remili jött le.
19:32 | live

73' Hangyát hosszan indította Vida, kirúgás.
19:31 | live

72' Cserél a Debrecen, Bódit Varga váltja.
19:28 | live

70' Loki-szöglet. Nagy Gergely könnyedén húzta le.

Bódi szabadrúgása jobb szélről, Korcsmár fejelte ki az ötösről.
19:27 | live

69' A kiállítás után megváltozott a játék képe, kijött a védekezéséből a Vasas, átadták a területet a Debrecennek.
19:26 | live

68' Vasas-szabadrúgás a jobb oldalról, 32 méterről.
19:25 | live

Cserél a Loki is: Tisza le, Kulcsár fel

66' Lesgólt lőtt Horváth.
19:24 | live

Változtat a Vasas: Preklet helyén Pavlov folytatja.

65' Előbb Remili lövését védte Verpecz, utána Hangya vágta fölé 20 méterről.
19:23 | live

64' Korcsmár vágta kapu fölé a labdát, előtte Verpecz Remili 20 méterről leadott lövését öklözte a mezőnybe.
19:22 | live

63' Remili elől Lázár tisztázott szögletre.
19:21 | live

62' Támad a Vasas, de nem tudnak eljutni a Loki 16-osáig.

Az utóbbi történt, Takácsnak kezezés miatt kellett kiállnia.
19:19 | live

Takács kapott sárgát, és mivel ez volt második, így kiáll. Valószínűleg a kapust zavarta a szögletnél, vagy kezezett. Nem lehetett pontosan megállapítani.
19:18 | live

Nagy tett róla, hogy folytatódjon a szögletdömping.
19:17 | live

59' Bódi kornerét Lázár elől fejelték megint szögletre.

58' Egyre jobban nyom a Loki. Horváth a védők mögé tudott kerülni, beadásába belepiszkáltak.
19:15 | live

57' Takács elfutott a jobb oldalon, beadásába viszont beleléptek. Szöglet jön.
19:14 | live

56' Bódi löketét a kapus könnyedén hárította.

Horváthot vágták fel nem messze a hazai kaputól. Szabadrúgás.
19:13 | live

55' Takács egyéni akcióját 4 védő kísérte, végül be is érték a 16-os sarkánál, mert hosszan szöktette magát.
19:12 | live

54' Bódi lőtt 25 méterről körülbelül fél méterrel a kapu bal felső sarka mellé.

53' Szatmári futotta le Ignatidist, és 20 méterről hazapasszolt Verpecznek.
19:11 | live

52' Semmi nem történik a pályán, passzolgatnak a csapatok, a Vasas nem tud helyzetbe kerülni, a Loki pedig nem képes rá a védők miatt.
19:09 | live

50' Mintha kapkodna a Loki, sok pontatlan átadás jelzi ezt, továbbra sem tudják veszélyeztetni Nagy Gergely kapuját.
19:07 | live

49' Lázár indította volna Takácsot a felezővonalról, a hórihorgas csatárnak hosszú volt a labda.

48' Jovanovic és Lázár nem értette meg egymást: egy remek összjáték után utóbbi a védőknek passzolt a kapu elé.
19:06 | live

47' Remili lőtt egy szép beadás után 25 méterről laposan, pattogósan Verpecz ölébe.
19:05 | live

46' Bódit szerelték a jobb oldalon, még mielőtt be tudta volna adni a labdát.
19:04 | live

46' A Debrecen kezdte a második játékrészt.

A Vasas cserél: Novák le, Ignatidis fel.
19:02 | live

Érkeznek a csapatok a pályára.
18:49 | live

Vége az első félidőnek. Vasas-DVSC a szünetben 0-0.

45' Verpecz jó ütemben kifutva bedobásra rúgta a labdát Novák elől.
18:48 | live

44' Egy szabadrúgásból Tisza kapott pontos labdát a 16-oson belül, lövését szögletre mentették.
18:47 | live

43' Elfogy a Loki tudománya a 16-osnál, hiába jutnak el addig a fehér mezesek, helyzetet nem tudnak kialakítani.
18:45 | live

A beívelt labdát előbb Brkovics vágta a mezőnybe, majd a jó ütemben érkező Vida 25 méterről a kapu fölé bombázott.

41' Vasas-szabadrúgás 30 méterről. A bal oldalról száll majd be a labda.
18:44 | live

40' Korhut indította a bal szélen Horváthot, aki két védővel a nyakán, az alapvonalról kisodródva akart beadni, de a labda már kint volt.
18:41 | live

38' Müller szabadrúgását fejelték ki a Loki-védők a 16-osról.

37' Tisza pakolt oda Vidának a pálya közepén.
18:40 | live

Szatmári csúsztatta a kapu mellé Bódi szabadrúgását.
18:39 | live

Bódi a labda mögött.

36' Jovanovicot húzták vissza a kaputól 40 méterre.

35' Takács és Tisza egyelőre tehetetlen elöl, minimum 5 védő veszi körül őket, hiába jobb a Loki a középpályán.
18:37 | live

33' Tisza beadását kivágják Takács elől a jól tömörülő hazai védők.
18:35 | live

32' Mindkét oldalon sok a pontatlanság és az apróbb szabálytalanság, a két 16-os közt folyik a játék.
18:34 | live

30' Horváthot szerelték a 16-os sarkán, 3 védő volt körülötte.
18:33 | live

29' A Loki egyelőre nem találja a 6-7 védővel felálló Vasas játékának ellenszerét.
18:32 | live

28' Olvadóban az eddigi Loki-fölény, bátrabban, ötletesebben játszik a Vasas.
18:30 | live

27' Jovanovicot sodorták el a térfele közepén.
18:29 | live

25' Ismét hatalmas Vasas-helyzet: Brkovics és Szatmári kísérte az egyik hazai játékost, Verpecz kifutott a kapuból, jól zárta a szöget, így Novák a kapu mellé lőtt laposan.
18:28 | live

24' A lágyan betett labdát Takács fejelte ki a 16-osról Vida elé, aki 25 méterről lőtt és bravúrra késztette Verpeczet.
18:27 | live

Lázár buktatta az egyik hazai játékost a kaputól 35 méterre.
18:26 | live

23' Tisza próbálkozott lövéssel 17 méterről, fél méterrel a kapu mellett húzott el a bombája.

22' Korhut-Horváth-Tisza a labda útja, mielőtt Tisza kapura lőtt volna, elpöckölték előle a labdát.
18:25 | live

A pályán kívül most le is száltak a madarak.
18:24 | live

Közben vadkacsák húztak el a pálya felett.

21' Lázár beadását szögletre kotorták.

Közben szinte teljesen megtelt a vendégszektor, és a molinók is felkerültek a kerítésre.
18:23 | live

20' Kapu elé ívelését kifejelték.

19' Szakály indította Horváthot 25 méteres passzal, Horváth azonban gyorsabb volt a labdánál. Az első szöglet következik a mérkőzésen, Korhut a labda mögött.
18:21 | live

17' Horváth passza a játékvezetőben akadt el a hazai 16-os előtt, ebből építkezhet a Vasas.
18:20 | live

16' Lázár tálalt Tisza elé, aki 15 méterről gyengén, a hosszú sarok mellett lőtte el a labdát.
18:18 | live

15' A Vasas nagyobb lendületre kapcsolt a gólhelyzete óta, a Loki többpasszos játékkal fékezi meg a lendületüket.
18:17 | live

12' Hatalmas Vasas-helyzet. A Brkoviccsal szemben lépéselőnyben lévő Ádám a 16-oson belülre vezette a labdát, Verpecz kijött a kapujából, a labda Novák elé került, aki 13 méterről az üres kapu felé lőtt.
18:15 | live

11' Egy nagyon szép Loki-támadás végén Lázárt szerelték a 16-os sarkán, még mielőtt kapu elé tudott volna ívelni.
18:14 | live

10' Keresztlabda Horváthnak, a beadását Tisza elől vágják ki.
18:13 | live

9' Sárga lap Takácsnak is. Korcsmárnak lépett oda a felezővonal mellett.
18:12 | live

8' Szatmárival nem bírnak a Vasas-támadók, most Ádám elől mentett a fiatal Loki-védő a kaputól nagyjából 15 méterre.

8' Lázár Pál buktatta az egyik hazai játékost a térfelük közepén.
18:11 | live

7' Novák sárga lapot kapott műesésért. Szatmárival futott versenyt a labdáért, Szatmári a kapu előtt elrúgta a labdát, mire a Vasas-játékos összeesett.
18:10 | live

6' Horváthot Preklet buktatta az oldalvonal mentén.
18:09 | live

5' Korhut indította jó 40 méteres passzal Horváthot, akit Preklet szerelt a 16-os sarkán.
18:08 | live

4' Szatmári lépett be jó ütemben Novák elé a Loki térfél első harmadában.
18:07 | live

3' Jobb oldali beadásokkal araszolgat előre Loki, de egyelőre a sorfalként felálló kék-pirosak hatásosan védik Nagy Gergely territóriumát.
18:06 | live

2' Próbálkozik a Vasas, de már a félpálya körül vagy szerelik őket, vagy passzolási hibából jöhet előre a Debrecen.
18:05 | live

1' Novák elől tisztázott Szatmári és Brkovics a vendég térfél közepén.
18:03 | live

1' A Vasas kezdte a játékot.
18:01 | live

Még több debreceni drukker érkezett, már 100 körül van a létszámuk.
17:58 | live

A Loki tiszta fehérben, a hazaiak piros-kék csíkos felsőben, kék alsóban, és kék sportszárban a pályán.

Néhány perc múlva kezdődik a mérkőzés, szól a Vasas-induló.
17:57 | live

Jönnek a csapatok a pályára.

Róka Géza és Szima Gábor egyaránt győzelmet vár a csapattól, bár sose lehet tudni, hogy mit produkál a hazai együttes.
17:55 | live

Érkeznek a Loki-szurkolók továbbra is, már hozzávetőlegesen 50-60-an lehetnek.
17:54 | live

Megérkezett Szima Gábor és Róka Géza is a mérkőzésre.
17:52 | live

A konferanszié éppen a sportszerű szurkolásra buzdítja a kint lévőket.
17:51 | live

A sajtópáholy alatt is vannak debreceni drukkerek, méghozzá egy idősebb házaspár.
17:50 | live

A vendégszektorban úgy 25-30 lokista álldogál egyelőre.
17:49 | live

Kiürült a pálya, a csapatok bemelegítettek, öltözőbe vonultak.
17:46 | live

Közben Szakály parádés mozdulatot mutatott be: Korhut beadását felugrás után sarokkal továbbította Verpecz mellett a hálóba, a kaputól úgy 8 méterről.
17:44 | live

Közben a DVSC játékosai olyan 16-20 méterről a lövéseket gyakorolják. Körülbelül 10-ből 1 találja el a kaput. Verpecz legfeljebb csak nézi az elsuhanó labdákat...
17:41 | live

2016-ban a Loki egyszer már találkozott a Vasassal, mégpedig az év első tétmérkőzésén a Nagyerdei Stadionban, ahol a hazaiak 4-0-ra intézték el a vendégeket.
17:39 | live

Közben megtörtént a mikrofonpróba a stadionban: Vasas-Debrecen 3:0; Vasas-Debrecen 3:0, Vasas-Debrecen 3:0...
17:38 | live

Nem nekünk áll a zászló - mondta egy idős Vasas-drukker, utalva a mérkőzés várható eredményére. a Loki nagyon jó csapat, kiváló szériában van, bár a kedvencük, a Vasas a Honvéd ellen már biztató játékot mutatott. A végeredményt illetően kettős érzése van; szeretné, ha a Vasas győzne, szerinte 1-0 lesz a eredmény, a realitás azonban az, hogy a Debrecen több góllal győz és hazaviszi a 3 pontot. Pedig most minden pontra szüksége lenne a Vasasnak.
17:35 | live

A drukkerekkel beszélgetve elmondták, hogy már nagyon várják az új stadiont, látták a látványtervet, csodálatos lesz. Csak az a gond, hogy nem biztos, hogy lesz benne néző - látva az utóbbi évek hazai- és a Vasas-meccsek látogatási tendenciáit.
17:33 | live

A Vasas követi a DVSC példáját, itt sem készült a mérkőzésre hangoló színes kis füzet.

Viszont hatalmas rendőri készültség van a pálya körül, kint az utcán. A járőrök az autóikban nézelődnek. Egyébként kifejezetten hűvös az idő Budapesten. Szél nem fúj, tehát ez nem zavarja majd a mérkőzést.
17:31 | live

Egyelőre nagyon kevesen vannak a stadionban, talán 150-en.
17:30 | live

A Loki kezdőcsapatában érdekesség, hogy Verpecz áll a kapuban és a fiatal védő, Szatmári Csaba is kezd.

A játékvezetők is róják hosszanti köreiket az oldalvonal mentén.

Félórával a mérkőzés előtt már mindkét csapat melegít az Illovszky-stadion erősen megkopott gyepén.
17:10 | live

Debrecen - A második helyen álló Loki a kiesés elől menekülő Vasas vendége lesz kedden este az Illovszky-stadionban.

Debrecen - A DVSC-TEVA gólgazdag, élvezetes mérkőzésen 4-2-re legyőzte a Puskás Akadémia együttesét.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 24. forduló

Vasas FC vs. DVSC-TEVA

0 – 0

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion. V.: Németh Ádám (Király Krisztián, Huszár Balázs)

Vasas FC: Nagy, Preklet, Korcsmár, Debreceni, Hangya, Vida, Ristevski, Novák, Ádám, Müller, Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.

DVSC-TEVA: Verpecz, Szatmári, Tisza, Lázár, Takács, Brkovics, Bódi, Szakály, Korhut, Jovanovic, Horváth. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: -.

Sárga lap: Novák a 7., Takács a 9. és az 59., Hangya a 83., Ristevski a 86. percben.

Kiállítás: Takács az 59. percben.

Csere: Novák helyett Ignatidis a félidőben, Preklet helyett Pavlov a 65., Tisza helyett Kulcsár a 66., Bódi helyett Varga a 72., Remili helyett Könyves a 73., Horváth helyett Ferenczi a 90. percben.

Ön szerint mi lesz a Vasas - DVSC-TEVA mérkőzés végeredménye?

• Fölényesen nyer a Loki (45.45%, 35 szavazat)
  • Minimális különbséggel győz a Debrecen (42.86%, 33 szavazat)
  • Döntetlen (7.79%, 6 szavazat)
  • Sokgólos Vasas-siker (2.60%, 2 szavazat)
  • Egy találattal lesznek jobbak a hazaiak (2.60%, 2 szavazat)

Összes szavazó: 77

Loading ... Loading ...

Ön szerint hanyadik helyen végez a DVSC-TEVA a 2015-2016-os idényben?

• Az aranyról lecsúszik a Loki, de a dobogó összejön. (44.39%, 368 szavazat)
  • A 4. és 6. hely között zár a DVSC. (29.79%, 247 szavazat)
  • Bajnoki címet szerez a csapat. (14.35%, 119 szavazat)
  • A 7. és a 10. pozíció valamelyikén végez a piros-fehér alakulat. (6.88%, 57 szavazat)
  • Az utolsó két, kieső helyezés egyikén zár a cívisvárosi együttes. (4.58%, 38 szavazat)