Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga 2017/2018-as szezonjának 17. fordulójában a Debreceni VSC csapata a Vasas együtteséhez látogatott szombaton 15.30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Hajdú Online-on!

Ön szerint mi lesz a Ferencváros vs. DVSC mérkőzés végeredménye?

HAON-LIVE – Vasas FC vs. DVSC – 2017. 11. 25., 15.30
17:40 | live

618 a hivatalos nézőszám.
17:21 | live

A Loki abszolút megérdemelten győzött 5-1-re a Vasas albérletében, a Szusza stadionban.
17:20 | live

Vége a mérkőzésnek.

Mengolo kapott hatalmas labdát a tizenegyes ponton, a kifutó kapust kicselezte, és még másik két hazai játékost, majd higgadtan, szinte szemtelenül gurított a hálóba. Vasas-Debrecen 1-5
17:19 | live

És itt az ötödik!

Sárgát kapott Berecz Könyves buktatásáért a hazai térfél közepén.

3 perc hosszabbítás.

Vasas-Debrecen 1-4

Sós szerzett labdát a félpályán, keresztlabda Könyvesnek, ő indította középen a villámgyorsan védői mögül kibújó Mengolót, aki 14 méterről egy az egyben volt a kapussal szemben, és a bal alsóba lőtt Kamenar mellett.
17:17 | live

90' Mengolo is berúgta a maga gólját.
17:16 | live

89' Sós indítását Könyves szelídítette meg a tizenhatoson, beadását szögletre tették a hazaiak.
17:15 | live

88' Cserél a Loki. Bódi le, Csősz fel.
17:13 | live

87' Vida vállalta el 20 méterről, megpattant egy Loki védőn, a labda a felsőkapufán csattant. Nagyon magukra húzta a Vasat a Loki.
17:12 | live

86' A védők mögé tudták játszani a labdát a hazaiak, Pavlov azonban nem tudta megjátszani, Bényei szerelte.
17:10 | live

84' Nincs játék a pályán, Nagy kirúgásai az oldalvonalon túl landolnak, a hazaiak a megszerzett labdával nem tudnak mit kezdeni. A debreceni játékosok nem sokat adnak ki magukból, nem fárasztják magukat.
17:07 | live

Vasas-Debrecen 1-3

81' Ádám bődületes erővel bevarrta a bal felsőbe, Nagy jó irányba vetődött, esélye nem volt.
17:06 | live

80' Tizenegyeshez jut a hazai csapat, Ferenczi buktatta a hazai játékost a tizenhatos vonalán. Hát befújta.

Nagy egy 10 méterről erősen megküldött fejest fogott szép mozdulattal. Egyre közelebb kerülnek a hazaiak a kapuhoz.
17:05 | live

79' Cserél a Loki: Takács le, Mengolo fel.
17:04 | live

Aztán egy lövés 18 méterről utat talált Nagy kapuja felé, a Loki hálóőre lábbal védett.
17:03 | live

77' A gól után ismét a hazaiak az aktívabbak, de nincs játékuk, nincs elképzelés a csapatban, csak passzolgatnak, a be-beívelt labdákat pedig könnyedén kifejelik a vendégek a tizenhatosról.
17:01 | live

Vasas-Debrecen 0-3
17:00 | live

Előtte Kamenarból hőst csináltak a Loki támadói, 3 lövést is védett a Vasas kapusa, majd a negyedik már bement, a kapus kiütötte Sós elé, nem ért vissza a kapuba, így Sósnak csak helyeznie kellett a labdát.
16:59 | live

Mégpedig bal oldalról 18 méterről az üres kapuba.

73' Sós gólt rúgott.
16:57 | live

71' Cserél a Loki: Varga le, Sós fel.

69' Nagynak védenivalója akadt, 13 méterről laposan lőttek a rövidre nagy erővel, szögletre ütötte a labdát. A szögletből a Loki kihozta a labdát, Könyvest indította középen, aki a tizenhatoson belül találkozott a védővel, lövése kapu mellé csorgott, ő a gyepen üldögél.
16:55 | live

68' Varga elvállalta... Megszerezte a labdát a térfelén, végigvágtatott az alapvonal mellett, majd becselezte magát a tizenhatosra, ott a védő már annyira zavarta, hogy fölé lőtt.
16:53 | live

67' Eseménytelen percek, a Vasas próbálkozna, de nem jut a tizenhatos közelébe sem, a Loki pedig inkább védekezik.
16:51 | live

65' Hatalmas tapsot kap Gaál, 26 méterről laposan, közepes erővel kapásból lőtt, Nagy védett.
16:49 | live

Vogyicska le, Vergos fel.

62' Cserél a Vasas. Remili le, Pavlov fel.
16:46 | live

Mozgékonyabbak, frissebbek a vendég játékosok, sok a megelőző szerelés, igaz, utána pontatlan a passz.

59' A Loki percei után Gaál ment el a szélen, beadását Bódi pattintotta szögletre, amit a debreceni játékosok kirúgtak a mezőnybe.
16:43 | live

Bódi szögletét Kinyik bikázta 8 méterről a kapu fölé.

56' Bódi 35 méteres keresztlabdája Könyvesnek, ő megcsinálta a szélsővel a cselt, bepasszát szögletre vágták.
16:41 | live

55' Ferenczi szerzett labdát a félpályánál, a tizenhatosig cselezte be magát, onnan fölé lőtt.
16:40 | live

53' Kontrából villant a Loki. Hibára késztette a hazaiakat a vendégcsapat, egy rossz passzból Bényei tette be a labdát a tizenhatoson lévő Takácsnak, aki lefordult védőjéről, majd tolt egyet a labdán és 14 méterről fölé lőtt.
16:37 | live

51' A Vasasnál a labda folyamatosan, a félpálya és a tizenhatos között passzolgatnak, beállt védekezni a Loki.
16:36 | live

48' Berecz jutott lövéshez a tizenhatoson, de lökete lepattant Bódiról. Majd hazai szabadrúgás 3 méterről, a tizenhatoson belülre emelt labdát Ádám fejelte a kapu elé, ott azonban nem volt hazai érkező.
16:33 | live

47' Ezt a félidőt is a hazaiak kezdik aktívabban, egy bepasszt Varga mentett a tizenegyes ponton.

A hazai csapat kezdi a játékot.
16:17 | live

Vasas-Debrecen 0-2

+1' Kamenar kirúgásából Bényei szerzett labdát a térfele közepén, majd az újabb akcióra már nincs idő, Erdős lefújta a félidőt.
16:16 | live

1 perc hosszabbítás.

A kapu elé betett labdát a hazaiak vágták az alapvonalon túlra, kirúgás.
16:15 | live

A szögletből másik oldalról szöglet.

45' Remili lőtt 25 méterről szélről oldalhálót, közben szöglet, mert Nagy beleért.
16:14 | live

44' Ébresztő, Ébresztő - kiabálják a hazai drukkerek. Most egy Vasas bepassz 30 méterről ment a semmibe, kirúgás.
16:12 | live

42' A Vasas ismét a kezdeményezőbb, de mintha semmi nem jönne össze nekik, a Loki nagyon jól védekezik, nincs a hazaiaknak helyzete, lövőhelyzete, passzolgatnak a kaputól 20-30 méterre.
16:10 | live

A szögletbe senki nem ért bele, elszállt a fejek felett, a szögletzászló mellett, a másik oldalon, bedobás a Lokinak.
16:09 | live

A szabadot szögletre tolta a védő.

Vidát buktatta Jovanovic a Loki térfél közepén, szabadrúgás.

39' Loki helyzet, Könyves-Bényei-Varga összjáték, majd Takács lőtt 16 méterről, Kamenar kiöklözte a lövést.
16:07 | live

A szöglet Bóditól, Takács 6 méterről védhetetlenül fejelt a kapuba.

37' És még egy Loki gól!
16:06 | live

36' Bódi szögletét Kinyik csúsztatta meg, de nem a kapu felé, majd a Loki kapuralövését 20 méterről Kamenar tolta szögletre.
16:05 | live

Jovanovic beadását szögletre tolta egy védő. Az elmúlt percekben kijött a Loki a szorításból, helyzet egyik oldalon sem volt.

34' Tizenegyest reklamálnak a hazaiak, Gaál és Könyves egymást zavarva ment egy beadásra, majd mindketten elestek a kapu előtt.
16:02 | live

31' Ádám cselezett befelé, majd beadására Remili érkezett, ő azonban senkitől nem zavartatva lyukat rúgott a tizenhatoson.
16:00 | live

30' Továbbra is a Vasasnál a labda többet, de a passzokon kívül nincs eredménye a támadásuknak, masszívan állja a rohamokat a Loki. A felszabadító rúgásaik pontatlanok, rendre a hazaiakat találja meg a félpálya környékén.
15:57 | live

Egyelőre nem tudni, miért.

Közben Varga Kevin sárgalapot kapott.

Remili lőtte a kapu fölé a szabadrúgást 17 méterről.

26' Hangya ment el szép csellel a szélen, beadását Remili lőtte 15 méterről, elakadt a labda a védőkben, majd egy újabb lövés 20 méterről, kézben akadt el, a kaputól 17 méterre.
15:55 | live

24' Továbbra is a Vasas az aktívabb, viszont sem helyzetük, sem lövőhelyzetük nincs, Nagy kapujához 25 méternél nem jutnak közelebb.
15:52 | live

21' A gól óta a Loki térfelén a labda, nagyon nyom a hazai csapat, előbb Gaál Bálint került lövő helyzetbe 12 méterről, hárman szerelték, majd Hangya lőtt 22 méterről, ott egy védőben akadt el a labda.
15:49 | live

Egyébként árett a Loki gólja, mind veszélyesebb támadásokat vezetett a vendég csapat.

Vasas-Debrecen 0-1
15:48 | live

Könyves beadta a labdát, röviden szabadítottak fel a hazaiak, Takács jó ütemben érkezett a kicsorgó labdára és 12 méterről bődületes erővel lőtt a hálóba.

18' Takács gólt lőtt.
15:47 | live

16' Ismét egy Könyves beadást jegyeztünk, ez azonban pontatlan volt, kivágták a védők. Aktívabb, gyorsabb a Loki, beszorulóban a hazai csapat.
15:46 | live

14' Ádám Martin beadásából indult a Loki támadás Nagy kapuja elől, Könyves kapott megint hatalmas indítást, ám nem bír a védőjével, ismét szerelték. A kontrából Könyves tudott mintaszerűen beadni a tizenegyessel egymagasságban jobb oldalról, az érkező Takácsot nem támadta senki, ő 7 méterről a kapu fölé lőtt.
15:43 | live

12' A félpályánál védekezik a Loki, ami igen hatásos, ebből kapott 30 méteres labdát Könyves, a tizenhatoson belül Burmeister szerelte.
15:40 | live

9' A szöglet után bedobásokra mentettek a hazaiak, majd Remili kivezette a labdát a tizenhatos előteréből.
15:38 | live

8' Könyves beadását kifejelték, előbb Ferenczi lőtt 17 méterről, védett a kapus, Majd Bódi 25-ről, szöglet.
15:37 | live

6' Megszólalt a Loki B-közép, úgy hatvanan vannak és hangjuk is van a Vasas drukkerekéhez képest.
15:36 | live

5' Sokpasszos támadással próbál operálni a Vasas, a kapu közelébe nem jutnak a védelem miatt, inkább távolról lőnek, most 25 méterről, méterekkel ment Nagy kapuja mellé. Aktívabb a Vasas.
15:35 | live

A folytatásban két lövése is volt a Vasasnak, az első, 12 méterről a rövid alsóra ment, Nagy fogta a közepes erejű lövést, majd 22 méterről Bódiban akadt el a 23 méterről megeresztett löket.
15:34 | live

3' Loki támadással kezdődött a mérkőzés, majd a hazaiak a tizenhatos előtt szerelték Vargát, utána a hazaiak próbálkoztak a Loki kapuja közelébe kerülni, sikertelenül.
15:30 | live

A Loki kezdi a mérkőzést. Könyves a középkörben.
15:29 | live

A debreceniek csapatkapitánya Mészáros Norbert.

Pályán vannak már a csapatok. A hazaiak kék alsó, piros sportszár és kék-piros csíkos felsőben. A Loki tiszta fehérben lép pályára.
15:27 | live

Eddig 82 alkalommal játszott a Vasas és a Debrecen egymással. 140-134 a gólmérleg Debreceni szempontból. 19 döntetlen és 31 vasas győzelem mellett 32 DVSC siker született.
15:19 | live

A stadionba jövet néhány hazai drukkertől érdeklődtünk, mit várnak a meccstől. Szavaikból kiderült, hogy a szerintük az idény elején kiesőjelöltek között emlegetett Loki nagyon összekapta magát és egy ütős kis egylet lett. Ha döntetlenre hozza a Vasas ezt a meccset, az már jó - mondták.
15:17 | live

Most fejezte be mindkét csapat a bemelegítést, a játékvezetők (élükön Erdős Józseffel) is a játékos kijárat felé tendálnak. Mindeközben az angyalföldi pálmafákról és a csillagfényes csókcsatákról szóló, '50-es évek stílusára hajazó sláger igyekszik tűzbehozni a hazai csapat drukkereit.
15:14 | live

A nemrég felújított, lila-fehér színben pompázó stadionban egyelőre nagyon kevés a néző. Talán 400-an lehetünk a kezdés előtt negyedórával. A Vasas B-középben már kint vannak a piros-kék molinók, és úgy kéttucatnyian üldögélnek. Velük szemben a Loki B-középben, azaz a vendégszektorban sincsenek sokkal kevesebben. Ott még hiányoznak a molinók.
15:13 | live

Tehát a klasszikus 4-4-2-es felállásban kezd a mérkőzés jegyzőkönyve szerint a Loki. Változás azért van az előző mérkőzésekhez képest. A csapatkapitány, Tőzsér kisárgult, azaz öt sárgája összegyűlt és ezért nem léphet pályára. Emiatt Filip bekerült a csapatba, természetesen a középpályán. Az eddig stabil kezdőnek számító Mengolo ezúttal kispados, mí az eddigi csere, Takács kezdő a posztján. Tehát befejező csatár, gólt, gólokat vár tőle Herczeg András.
15:09 | live

A Loki posztonkénti összeállítása: Nagy - Bényei, Kinyik, Mészáros, Ferenczi - Bódi, Filip, Jovanovic, Varga - Könyves, Takács.
15:08 | live

Már mindkét csapat a pályán van, a saját térfelükön kergetik a labdát, gyors passzok, cselek - egyelőre a klubtársaik ellenében.
15:07 | live

"Édes Angyalföld, még a fű sem zöld/ Vasaaaas, Vasaaaaas" - árad a hangszórókból a Szusza Ferenc Stadionban, ahol a stadionjuk felújítása miatt piros-fehérek vendég pályaválasztóként fogadja a DVSC labdarúgó csapatát az NBI. hamarosan kezdődő mérkőzésén.

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 618 néző. V.: Erdős J. (Németh Á., Barna G.).

Vasas FC: Kamenar, Manjekar, Hangya, Ádám, Remili, Berecz, Gaál, Burmeister, Vida, Vít, Vogyicska. Vezetőedző: Oenning Michael Hubert Johannes.

Debreceni VSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Mészáros, Ferenczi – Bódi, Jovanovic, Filip, Varga K. – Könyves, Takács T. Vezetőedző: Herczeg András.

Gólszerző: Takács (0-1) a 18., Takács (0-2) a 37., Sós (0-3) a 73., Ádám (1-3) a 81., Mengolo (1-4) a 90., Mengolo (1-5) a 92. percben.

Sárga lap: Varga a 26., Berecz a 90. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Remili helyett Pavlov, Vogyicska helyett Vergos a 62., Varga helyett Sós a 71., Takács helyett Mengolo a 79., Bódi helyett Csősz a 88. percben.

Ön szerint hányadik helyen végez a DVSC a 2017/2018-as szezonban?

Dalibor Volas
Debrecen - Közös megegyezéssel szerződést bontott egymással a holland bajnokságban szereplő Sparta Rotterdam és Dalibor Volas – számol be róla az nso.hu. A 30 éves szlovén támadó (aki a 2013–2014-es szezonban 26 NB I-es meccsen nyolc gólt szerzett a DVSC színeiben) az új idény előtt igazolt a hol...

Pirosban: Bényei Balázs
Debrecen - A stabil védekezés és a gyors támadások vezethetnek sikerre a Vasas ellen. Nem sikerült jól a DVSC számára a legutóbbi két bajnoki mérkőzés, ugyanis a piros-fehérek mindkét rangadón pont nélkül maradtak a Ferencváros és a Videoton ellen. Az említett találkozókat megelőzően kilenc meccs...