HAON-ÉLŐ – Újpest vs. DVSC-TEVA 1-1 (0-1)

Újpest vs. DVSC-TEVA - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga huszonkettedik fordulójában a DVSC-TEVA az Újpest csapatához látogatott szombaton 15.30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

HAON-LIVE – Újpest vs. DVSC-TEVA – 2016. 02. 27., 15.30
17:22 | live

Vége a mérkőzésnek. Újpest-DVSC 1-1.

A visszatámadásból Jovanovic mentett a kapu torkából egy fejest.

90+1' Korhut indította volna Sidibét, aki nem tudta lekezelni a labdát.
17:20 | live

Fütyül a stadion, keveslik a plusz időt.

Két perc lesz a ráadás.

90' Tisza pöckölte bedobásra a térfél közepén a labdát.
17:19 | live

Radosevics kapuból kifutva kiöklözi a labdát Tiszához, aki a tizenhatos sarkáról előre, a vakvilágba rúgja a bogyót.
17:18 | live

89' Szöglet az Újpestnek. Közben cserél a Loki. Kulcsár le, Sidibe fel.

Ezt is megúszta a Debrecen.

88' Egy beadás, két kapáslövés-kísérlet a tizenhatoson belül, végül bedobás a Lokinak.
17:17 | live

Varga nem tudta beadni szélről, jön az Újpest.

87' Megy a "Hajrá, lilák", tíz emberrel folytatja a Loki.
17:16 | live

Radosevics középen maradt, Lencse a jobb alsóba lőtt közepes erővel.
17:15 | live

Megvan a Lencse nagy álma! Gólt rúgott. 1-1.

85' Lencse áll a labda mögé.

A probléma Szakálytól indult, rosszul passzolt a félpályán.
17:14 | live

84' Bódit kiállították, a tizenegyesponton lévő játékost buktatta. Tizenegyes a hazaiaknak.

Közben Kabát támadta Radosevicset, amikor a labda a birtokában volt, kifelé szabadrúgás.
17:13 | live

83' Nagyon beszorult a Loki, most előbb Jovanovic, majd Varga rúgta a mezőnybe a labdát, de mindannyiszor lila mezest találtak meg.
17:12 | live

82' Kulcsár szerzett labdát a térfele közepén, Bódi azonban nem tudta átvenni, pedig remek pozícióban volt.
17:11 | live

Bódi ugrasztotta ki Kulcsárt egy 30 méteres passzal, de hosszú volt a szélvészgyors középpályásnak.

81' Radosevics dédelgeti a labdát, szólt neki a játékvezető.
17:10 | live

Kulcsár majdnem öngólt rúgott az ötösről.
17:09 | live

80' Kemény 10 perc vár a Lokira, nagyon lendületes a hazai csapat.

79' Kabát beadására nem érkezett más, csak Varga, ő tisztázott.
17:08 | live

Cserélt az Újpest. Balogh le, Kabát fel.

Kulcsár Windeckert buktatja az előbbivel szinte azonos helyről. Mohl fejelte kapura a labdát, veszélytelenül.
17:07 | live

78' Balogh szabadrúgását Varga rúgta ki a tizenegyespontról.

77' Angelov bokáját koccantotta össze az egyik Loki-védő a kaputól mintegy 40 méterre.
17:05 | live

Ismét nyom a hazai csapat. Heris beadását Angelov fejelte 10 méterről éles szögből kapura, Radosevics biztosan fogta.

75' Heris beadását a kapuból kifutó Radosevics ölelte magához.
17:04 | live

74' Korhut a sajtólelátóig rúgta a labdát, egy bedobást akart megakadályozni. Erő volt, irányzék nem.
17:03 | live

74' A felidő első felében nagyon nyomott a hazai csapat, megúszta gól nélkül a Loki, igaz, nem voltak veszélyes helyzetei az Újpestnek.
17:02 | live

Radosevics ütött ki egy sarokra tartó lapos labdát, szerencsére nem volt hazai érkező.

73' Ismét a Loki a veszélyesebb.
17:01 | live

72' Bódi a jobb pozícióban lévő Tiszának gurította a labdát, aki 22 méterről kiflit rúgott, éppen elment a kapu előtt.
17:00 | live

71' Kulcsár adott labdát a szélen érkező Bódinak, akit a tizenhatos előtt egyszerűen fellöknek.

Közben az Újpest-szurkolók elhallgattak, és hátat fordítottak a pályának.

69' Delmic szép cselekkel mutatkozott be, egy bedobásra volt elég.
16:59 | live

Hivatalos nézőszám: 3347 fő.

Cserélt a Loki: Horváth le, Delmic fel.
16:58 | live

Korhut végigvitte a szélen a labdát, beadta Kulcsárnak, aki a kapust elfektette, kisodródva 6 méterről a kapu fölé lőtt.
16:57 | live

67' Tisza visszapassza nem volt jó a hazai kapu előtt.
16:56 | live

66' Korhut rúgta ki a beadást, majd a labda megtalálta az egyik hazai játékost, aki távolról a kapu mellé lőtt.
16:55 | live

Kulcsár csent labdát, végigvitte a pályán, de inkább egy cselbe bonyolódott és labdát vesztett. A középen érkező Horváth hiába várt.
16:54 | live

65' Jovanovic bólintott ki egy újpesti szabadrúgást.
16:53 | live

Mészáros lépett bele egy beadásba, bedobásra ment a labda.

64' Nagyon nyom az Újpest, kérdés, meddig lehet ezt bírni.

63' Szakály hozta ki a labdát a szorongató hazai gyűrűből, ám az Újpest tizenhatosa előtt elvesztette azt a Loki támadósora.
16:52 | live

61' Radosevics öklözött ki egy beívelt szabadrúgást.
16:51 | live

Angelov tökéletes beadásába lépett bele Brkovics a tizenegyesponton.

Tisza mellé és fölé lőtte.
16:50 | live

61' Tiszát akasztották meg a kaputól 40 méterre, Loki-szabadrúgás jön
16:48 | live

59' Enyhe Újpest-fölény, de nem jutnak a Loki kapuja közelébe, igen jól védekezik Mészáros.

58' Mezőnyjáték folyik, immár normális szurkolás mellett.
16:47 | live

57' Bódit buktatták a középvonal előtt, majd a szabadrúgást könnyen kaparintotta meg a tizenhatoson a védősor.
16:46 | live

Lencse egy csel közben elesett a tizenegyesponton, a játékvezető továbbengedte a játékot. Óriási hangzavar a stadionban, csak úgy záporoznak a szidalmak.
16:44 | live

54' Tisza szögletét Brkovics bólintotta a bal kapufa mellé úgy 10 centivel.
16:43 | live

53' Tiszát szerelték a tizenhatoson belül, szöglet.
16:42 | live

52' Életképtelen hazai kísérlet, a bal oldalon elfutó lila mezes beadás helyett jócskán a kapu mellé lőtt.

51' Egy félpályáról elvégzett szabadrúgásból Horváthot szöktette volna Bódi, de a labda a kifutó Balajcza kezében landolt.
16:40 | live

Heris cselezgetett látványosan a jobb oldalon, majd beadása elszállt a fejek és a kapu fölött.

50' Ismét az Újpest nyom. A Loki rossz passzok miatt veszít labdát a félpályán.
16:39 | live

48' Hatalmas újpesti helyzet. Andric beadását Balogh rúgta ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé 10 méterről. Őrjöng a stadion.
16:38 | live

47' Balogh beadását Andric nem érte el fejjel a kapuval szemben. Helyzet volt.

46' A Loki Tisza és Horváth passzából induló gyors ellentámadását a tizenhatoson akasztották meg.

Egy kis érdekesség a helyszínről: így érkeztek a nézők a meccs előtt a Szusza Ferenc Stadionba:
16:37 | live

46' Elindult a második játékrész.
16:35 | live

Csere a Lokinál: Holman helyett Tisza folytatja. Az Újpest is változtat: Hazard helyett Angelov jött be.
16:33 | live

Tisza a középkörben már volt újpesti csapattársaival beszélget, közben nyújtanak.
16:32 | live

Szállingóznak a játékosok. Tisza a pályán van, Sándor Tamás magyaráz a 10-es számú Loki-játékosnak.
16:30 | live

Hamar kellene egy gólt lőni, aztán minden lehetséges - ez az egyik drukker véleménye, no meg az is, hogy a Ferencvárost nem számítva, a Debrecen kimagaslik az NB I mezőnyéből. Hozzáteszi még, hogy a Debrecen nem hagyja játszani az Újpestet, ezért van sok hiba és szabálytalanság a hazaiaknál.
16:21 | live

Eddig tartott az első félidő.
16:20 | live

Szöglet az UTE-nak. Radosevics kiöklözte a labdát.

45+2' Három a kettő ellen indult támadás a Loki részéről. Kulcsárig nem jutott el a labda, mert egy UTE-védő belevetődött a passzba.
16:19 | live

45+1' Bódi keresztezett a térfele közepén, de nem akadt meg a támadás.
16:18 | live

Két perc hosszabbítás jön.

Holmant nagyon faragják, most is ellökték a félpályán.
16:16 | live

45' Korhut a pályán kívül, hatalmas fütty a nézőtérről.

44' Most a hazai csapat szorult be. Korhut kapott lesen labdát a tizenhatoson belül Bóditól. Közben összekoccantották Korhut lábát, ápolni kell a Loki-játékost.
16:15 | live

43' Korhut Horváthnak passzolt a tizenhatoson belülre, Horváth azonban nem tudott lőni, szerelték.

42' Korhut csent labdát a tizenhatos előtt, indította volna Kulcsárt, aki elől elpöckölték a labdát már az UTE térfelén. Kijött a gól utáni szorításból a Loki.
16:13 | live

41' 25 méterről Mohl lőtt kapura, kb. 3 méterrel ment mellé.

Három szögletet is rúgott az UTE, az első volt veszélyes, azt Varga oldotta meg.
16:12 | live

40' A gól óta a átadta a területet a Debrecen, a Loki térfelén folyik a játék.
16:11 | live

39' Jovanovic fejelte szögletre az UTE beadását.

Megérdemelten vezet a Debrecen, nekik voltak nagyobb helyzeteik.
16:10 | live

Vezet a Loki! A labda a jobb felső sarokba ment, a kapus a bal alsó felé vetődött. Szakály magabiztos volt. 0-1.
16:09 | live

Fütty a stadionban, Szakály áll a labda mögé.

Mohl buktatta Holmant egy helyzetben a kaputól 14 méterre.

37' Tizenegyes a Lokinak!
16:08 | live

Kicsit leült a játék, még mindig a meddő mezőnyjáték a jellemző, apróbb hibákkal.
16:07 | live

35' Továbbra is keményen játszik az UTE, most Jovanovicba mentek bele a hazai térfél közepén.
16:06 | live

34' Mészáros higgadtan és eredményesen játszik hátul, rendre elakadnak rajta a lila támadók.

Nem értik meg egymást az UTE-játékosok: Hazard labdát szerzett a félpályán, betette középre Lencsének, aki a kaputól 25 méterre volt, nem lőtt, inkábbb passzolt Bardhinak, aki nem érte el a labdát, bedobás.
16:05 | live

32' Mezőnyjáték folyik, de az iramra továbbra sincs panasz.
16:03 | live

Varga jó ütemben lépett egy védő elé a tizenhatos előterében.

Horváth újra harcra kész.
16:02 | live

Horváth lebiceg.

29' Horváth a földön a félpályánál, Orvost hívnak hozzá. Durván játszik az Újpest.
16:01 | live

Az Újpest csak szöktetésekkel tud a kapu elé kerülni, fegyelmezetten védekezik a Loki.
16:00 | live

28' Jovanovic vágta előre a labdát egy szerelés után a tizenhatosról.

27' Holman szerezett labdát középen, Bódi kapta, de az induló Kulcsárhoz nem ért el a játékszer.
15:59 | live

Lencse és Brkovics csatáját az előbbi nyerte a tizenhatoson belül, Radosevics elé pattant az újpesti lábáról a labda.
15:58 | live

26' Az UTE sportszerűen Radosevicsnek rúgta a labdát, Bódi a pályán.

Bódit már a pályán kívül ápolják.
15:57 | live

25' Bódi labdát kapott az UTE térfelének szélén, majd kirúgta azt, és lefeküdt a pályára. Ápolják.
15:56 | live

Bódi lövi, a beadott labdát Heris fejelte ki.

24' Windecker sárgát kapott, Horváthot kaszálta el a kaputól 40 méterre.

Ismét szól a Loki-tábor. Mintegy százan vannak, ők is feketében.
15:55 | live

22' Hazard csodálatos szólója a Loki-kaputól 20 méterre, 3 védőt elfektetett, majd lőtt - jócskán mellé.
15:54 | live

Holman beadását Bódi elől kotorták el.
15:53 | live

21' Bardhi húzta le Bódit felezővonalon.
15:52 | live

Bódi ívelését Mohl fejelte ki az ötösről.

20' Bódi a labda mögött. Előkerült a hab is.
15:51 | live

Holmant buktatta Balogh a kaputól 30 méterre.

Jó iramú, változatos a meccs.

Cserél az UTE. Kecskés fel, Nagy le. A változtatást a kényszer szülte, Nagy megsérült.
15:50 | live

17' UTE-szöglet. Korhut avatkozott be egy passzba.
15:49 | live

Kezdi az UTE, amit az előbb is: adogat a felállt védelemmel szemben a felezővonalnál.
15:48 | live

16' Brkovics volt szabálytalan a kezdőkörben.

15' Feltámadt a Loki, ezek a Debrecen percei. Most Kulcsár harcolt ki bedobást a 16-ossal egy magasságban.

Kósza mondatok a lelátóról: "Alig szabadultunk meg az egyiktől, itt a másik hatalmas helyzet."
15:47 | live

13' Máris itt a második Loki-helyzet: Korhut beadása jobbról, Kulcsár nem találta el a labdát, átlépte a tizenegyesen, Bódi beadta a másik oldalról, abba azonban beleléptek a védők.
15:46 | live

Bódi még a kapust is elfektette, igaz, kisodródva a tizenhatoson belül, majd éles szögből kapura lőtt, Mohl azonban kifejelte a labdát a gólvonalról. Hatalmas helyzet volt!
15:45 | live

Lencse ugratta volna ki Andricot, ám hosszú lett az indítás.
15:44 | live

11' Szakály kezezett a középkörben. A hazaiak hosszasan passzolgatnak a felezővonal körül, a rendezetten felállt Loki-védők nem engedik kapu közelébe őket.
15:43 | live

Nem lett belőle gond, egy gyenge lövés 26 méterről a kapu mellé ment.

10' Brkovics második hibája, a térfele közepén megszerzett labdát egyszerűen bedobásra rúgja.
15:42 | live

9' Andric adott leheletfinom beadást Baloghnak, ám Radosevics jól jött ki, és még az UTE-játékos előtt elkapta a labdát.
15:41 | live

8' Holmantól kapott hatalmas keresztlabdát Bódi a tizenhatos jobb oldalán, két csel, két játékos, de nem tudta beadni, mert ott volt egy harmadik védő.
15:39 | live

7' Beszorulóban a Loki, a pirosak rendre labdát vesztenek a félpályánál.

6' Lencse kapott lesen labdát Mohltól.
15:38 | live

5' Hazard kapott hatalmas labdát a szélen, beadását azonban a Loki-védők várták, Korhut a mezőnybe vágta a labdát.
15:37 | live

4' Harmadik Loki-szöglet, Korhut beadását fejelték ki. Korhut beívelését 8 méterről Brkovoics félfordulatból lőtte a kapu közepébe. Balajcza védett nagyot.
15:36 | live

Bódi beívelését a kapu mellől kirúgták, még egy szöglet jön.

3' Kulcsár beadását a kapu előtt még felperdítette egy védő, Loki-szöglet.
15:35 | live

1' Máris hatalmasat védett Radosevics. Brkovics a kapujától 25 méterre rosszul passzolt, Lencse elcsípte a passzt, majd 23 méterről a hosszú felé laposan, hatalmas erővel bombázott. A debreceni hálóőr szögletre ütötte a labdát.
15:33 | live

1' A Loki kezdte a meccset.
15:29 | live

A hazaiak lila felsőben, fehér alsóban. A DVSC tiszta pirosban.
15:28 | live

Szól az Újpest indulója, lengenek a lila-fehér zászlók. Érkeznek a csapatok.

Hangpróba a meccs előtt! Acélos "hajrá, Lilák" balról. Vérszegény fütty a válasz.
15:26 | live

Az UTE vezetőedzője kétmeccses eltiltása miatt nem ülhet a kispadon. A helyén Zoran Campara van.
15:23 | live

Szemközt, a napos oldalon, nagyon kevesen vannak.

Csak nem akar telni a stadion. A vendégek száma nem gyarapszik, a hazai B-középé igen. Egyre feketébb a kapu mögötti szektor, ott vannak a lila-fehér transzparensek is.
15:19 | live

A szpíker szerint nem lesz könnyű, hogy nyerjen a hazai csapat. Sorolja a statisztikai adatokat az eddigi UTE-DVSC meccsekről. 2000-ben 8:3-ra győztek, míg az idén 1:1-es döntetlent játszottak Debrecenben.
15:16 | live

Egy másik, idősebb társaság szerint a Debrecen jó edzőpartner lesz a jövő heti MTK elleni mérkőzésre. A Debrecen szerintük nem ellenfél. Az ő kategóriájuk az MTK és a Videoton. Az pedig, hogy mit mutat a tabella, az nem mérvadó.
15:14 | live

A hazai drukkereket kérdeztük az esélyekről. Véleményük egyöntetű: Nyerni fogunk! Egyikőjük szerint gólt biztosan kapnak, így a vége 2:1 hazai szempontból. Abban is egyetértenek, hogy nehéz meccs lesz, mert a Loki jó csapat.
15:12 | live

Útban a főváros felé, a Budapest előtti egyik benzinkútnál hatalmas rendőri készültségre lettünk figyelmesek. Piros sapkások, kék egyenruhások, rendőrségi kocsik, kisbuszok - kérdeztünk, nem válaszoltak. Biztosan nem Hófehérkét várták...
15:10 | live

A vendégszektorban egyelőre körülbelül 30-an vannak. A hazai B-középben legalább százan már. Távolról nézve feltűnő a fekete öltözékük.

Közben a csapatok a pályán vannak. A Loki érkezett hamarabb, őket csak a hangszóróból áradó zene fogadta, míg a lilák pályára lépését az akkorra számában már mintegy 50 fősre duzzadt újpesti keménymag dobolása és éljenzése.
15:09 | live

Megvan az Újpest-Loki örökmérleg. Az eddigi 89 bajnoki meccsből 43 újpesti siker, 29 döntetlen és 17 debreceni győzelem volt. Tehát enyhén szólva nem a DVSC-nek áll a zászló a statisztikák alapján. Igaz, néhány éve idegenben 5:1-re verték az akkor Szpisljak vezérelte Újpestet.
15:05 | live

A hazai csapat csodálatos, fényes lapú, színes kiadványt jelentetett meg a meccsre. Ezt már a bejáratnál megkapják a mérkőzésre érkezők. A füzet címe egyébként Hatnull. Címlapon Lencse, aki "Idegesít, ha nem találok a kapuba" mondattal köszönti az olvasót.
15:03 | live

Ha nem is hétágra, de süt a nap Budapesten, Egyelőre igen szerény érdeklődés mutatkozik a forduló rangadója, az Újpest FC - DVSC-TEVA NBI-es labdarúgó mérkőzés iránt. A stadionban talán 200-an vannak a mérkőzés előtt fél órával. Mindkét csapat győzelemre játszik, ez az előjel, hiszen az UTE egy ponttal előzi meg a DVSC-t, úgy, hogy a Loki a harmadik. Vendéggyőzelem esetén helycsere, ha kikap a DVSC, akár az ötödik helyre is visszacsúszhat.
14:11 | live

Budapest, Debrecen, Miskolc - Mi is úgy látjuk a helyzetet, ahogy a miniszterelnök úr, kiegészítve azzal, hogy amit hétvégénként látunk, az „mélyen ellentétes mindazzal, amit szeretnénk Magyarország stadionjaiban, sportcsarnokaiban látni”! A szurkolókat képviselő Szurkolói Iroda közleménye az NVI-nél történtekkel kapcsolatban.

14:10 | live

Debrecen - A lokisták önbizalommal telve várhatják a szombati, újpesti összecsapást.

14:09 | live

Debrecen - Az ezüstérmes pozícióban elhelyezkedő Újpest a harmadik Lokit fogadja szombaton.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 22. forduló

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3347 néző. V.: Farkas Ádám (Király Krisztián, Márkus Tamás)

Újpest FC: Balajcza, Nagy, Heris, Litauszki, Windecker, Hazard, Balogh, Lencse, Mohl, Andric, Bardhi. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics / Zoran Campara.

DVSC-TEVA: Radosevics, Holman, Mészáros, Brkovics, Bódi, Varga, Szakály, Korhut, Kulcsár, Jovanovic, Horváth. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Szakály a 38. (0-1), Lencse a 85. (1-1) percben.

Sárga lap: Windecker a 24. percben.

Kiállítás: Bódi a 84. percben.

Csere: Nagy helyett Kecskés a 18. percben, Hazard helyett Angelov és Holman helyett Tisza a félidőben, Horváth helyett Delmic a 67., Balogh helyett Kabát a 79., Kulcsár helyett Sidibe a 89. percben.

Ön szerint mi lesz az Újpest - DVSC-TEVA mérkőzés végeredménye?

• Minimális különbséggel lesz jobb a Debrecen (53.47%, 54 szavazat)
  • Döntetlen (22.77%, 23 szavazat)
  • Sima Loki-siker (14.85%, 15 szavazat)
  • Egy góllal nyernek a hazaiak (7.92%, 8 szavazat)
  • Fölényes újpesti győzelem (1.98%, 2 szavazat)

Összes szavazó: 101

Loading ... Loading ...

Ön szerint hanyadik helyen végez a DVSC-TEVA a 2015-2016-os idényben?

• Az aranyról lecsúszik a Loki, de a dobogó összejön. (44.39%, 368 szavazat)
  • A 4. és 6. hely között zár a DVSC. (29.79%, 247 szavazat)
  • Bajnoki címet szerez a csapat. (14.35%, 119 szavazat)
  • A 7. és a 10. pozíció valamelyikén végez a piros-fehér alakulat. (6.88%, 57 szavazat)
  • Az utolsó két, kieső helyezés egyikén zár a cívisvárosi együttes. (4.58%, 38 szavazat)