Budapest, Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga 2017/2018-as szezonjának 11. fordulójában a Debreceni VSC csapata az Újpest együtteséhez látogatott szombaton 18.00-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Hajdú Online-on!

Ön szerint mi lesz az Újpest vs. DVSC mérkőzés végeredménye?

Eredmények megtekintése

Betöltés ... Betöltés ...

HAON-LIVE – Újpest vs. DVSC – 2017. 09. 30., 18.00
20:12 | live

Az Újpest vs. DVSC (1-1) NB I-es mérkőzés után a két edző, Nebojsa Vignjevic és Herczeg András értékelte a látottakat.

19:52 | live

Vége a mérkőzésnek. Újpest vs. DVSC 1-1.
19:51 | live

Bedobásokkal, szabadrúgásokkal araszol előre a Loki. Most épp egy kapu elé tekert labdát vezetnek ki a hazaiak.
19:50 | live

A belőtt labdát a Loki-védők a mezőnybe rúgták.
19:49 | live

Rohamoz az Újpest, szögletet értek el, hatalmas hangorkán a stadionban.
19:48 | live

Négy perc lesz a hosszabbítás.
19:47 | live

89' Gyors hazai támadás végén a tizenhatosra betett labdát vállal tette maga elé a hazai játékos.
19:46 | live

Nagy D. le, Pauljevic fel az Újpestben. Ez az utolsó csere a meccsen.

88' Jovanovic sárgát kapott, utánanyúlt az egyik hazai játékosnak.
19:45 | live

87' Nagy Kevin beadása után Sós 10 méterről lendületből a kapu fölé bombázott.
19:43 | live

85' Nagy szögletet harcolt ki egy indítás után. Ezt is a mezőnybe vágták a lila-fehér védők.
19:41 | live

83' Cserélt a Loki: Varga le, Nagy Kevin fel.
19:40 | live

81' Loki-szöglet: Tőzsér lapos beívelését kivágták a védők.
19:39 | live

Sárga lapot kapott Novothny egy szabálytalan szerelésért.
19:37 | live

80' De mégis, egy mezőnybe ívelt labdára Ferenczi csapott le, akit szabálytalanul szereltek 30 méterre a kaputól. A szabadrúgás a semmibe szállt.

79' A B-közép is hajtja a kedvenceit, nem tud felszabadítani a Loki.
19:36 | live

78' A beívelt labdát 6 méterről küldték kapura, elakadt a debreceni lábakban, majd a védők a mezőnybe vágták.
19:35 | live

Beszorult a DVSC, percek óta a vendégek térfelén jár a labda.

Büntetővel majdnem felérő szabadrúgás akadt el a Loki-falban.
19:34 | live

77' Szamári lökött a kaputól 17 méterre. Cserélt a Debrecen: Könyves le, Tisza fel.
19:33 | live

Csere az Újpestnél: Obinna le, Simon fel.
19:32 | live

74' Könyves fekszik a pályán, az előbbi cselezésben sérülhetett meg, cserét kért.
19:30 | live

73' Sós egyéni akciója: jobb szélen elfutott, becselezte magát az alapvonal mellett a kaputól 10 méterre, majd éles szögből oldalhálót lőtt.

Obinna beadását Nagy könnyen fogta a kapufa tövében.

71' A cserével Sós a szélső, Könyves bejött középre. A mérkőzés felpörgött, lendülete van a támadásoknak.
19:27 | live

70' Cserél a Loki: Takács le, Sós fel.
19:26 | live

Tőzsér kapu elé tekerte a labdát, egy védő felfejelte, így az a hálóőré lett.
19:25 | live

67' Takácsot magasra emelt lábbal veszélyeztették a kaputól 30 méterre.
19:23 | live

Nagy kapust szóban figyelmeztette a játékvezető, hogy gyorsabban végezze el a kirúgásokat.

Majd megint egy hazai helyzet: gyors ellenakció végén a beívelt labdát 8 méterről fejelték a kapu mellé.
19:22 | live

64' És felrázta az Újpestet az előbbi akció. Jött egy újabb támadás, aminek végén Zsótér lövése centikkel ment a bal alsó mellé.
19:21 | live

Cserélt a hazai csapat: Tischler le, Zsótér fel.

3139 néző a hivatalos nézőszám.

63' Újpest-helyzet: 12 méterről szállt egy bomba a kapu mellé. Talán ez felrázza a játékot.
19:19 | live

Nagyon leült a játék.

62' A játék képére jellemző, hogy a Loki kapusa sokszor a térfele közepéig vezeti előre a labdát, onnan indítja az akciót.
19:18 | live

A másik oldalon egy távoli lövés, messze a kapu mellé, fölé.

58' Ismét Loki-akció, Ferenczi ment el a szélen, bepasszolt Vargának, aki lövés helyett, 14 továbbadta a labdát a kapu előtti kavarodásba, ahonnan a védők hozták ki.
19:16 | live

57' Szatmári szerelt szabálytalanul 40 métere a kaputól. A vendégek szabadrúgása után a Loki megszerezte a labdát.
19:14 | live

56' Ferenczi lőtt 17 méterről laposan a bal kapufa mellé néhány centivel, előtte szépen felépített támadást vezettek a vendégek.
19:12 | live

54' Könyves csapta be a kifutó kapust a kaputól 14 méterre, kisodródott, az üres kapura gurított, de egy érkező védő szögletre mentette a gólba tartó labdát.
19:11 | live

Egy beadásból Novothny fejelt a tizenhatosról magasan a kapu fölé.
19:10 | live

53' Eseménytelen percek, nincs iram, lendület, passzolgatnak a csapatok.
19:08 | live

50' Egy szöglet után higgadtan hozta ki a labdát a vendég csapat, ám az indítás hosszú volt Könyvesnek.
19:06 | live

48' Az Újpest igyekszik dűlőre vinni a meccset. Támadnak, de lendületet veszítenek a Loki tizenhatosa előtt.
19:03 | live

Tőzsér rögtön sárgával kezdte. Obinnának csúszott be a középkörben.
19:02 | live

46' Elindult a második játékrész.

Nem volt csere a félidőben.
19:01 | live

Szállingóznak a hazai játékosok a második félidőre. Kisvártatva a Loki is megérkezik.

Vége az első félidőnek.

Tőzsér hatalmas erejű lövése fél méterrel ment el a kapu fölött.
18:47 | live

Obinna sárga lapot kapott. Vargát buktatta a kaputól 32 méterre.
18:46 | live

Nagy szögletét a kifutó kapus fogta.

45' Újabb Újpest-szöglet egy hosszú gurigázás végén.
18:45 | live

43' Obinna vezette a labdát az alapvonal mellett, beadása közben elesett, Nagy szögletre ütötte a labdát. A hazaiak 11-est reklamálnak, Mohl sárgát kapott a szövegért.
18:42 | live

41' Takács alapvonali visszapasszából Varga tekert kapura 18 méterről, a bal felsőbe tartó labdát fogta a kapus.
18:41 | live

39' Könyves ellen szabálytalankodtak a félpályán, majd Tőzsér szabadrúgása után kezdődik a Loki keresztbegurigázása.
18:39 | live

37' Varga Kevin sárga lapot kapott, a lendületben lévő hazai játékost utolérte a középkörben, és hatalmasat lökött rajta.
18:37 | live

Takács sérült, fenn van a pályán, de biceg, a derekát fájlalja. Sós Bence melegít.

36' Gól, egyenlített a Loki! Bódi ment el a szélen, majd centerezett, Takács pedig nyakán egy védővel a kifutó kapus mellett a jobb alsóba gurított. 1-1.
18:36 | live

34' Megint hazai helyzet. A szokásos hosszú passzolgatás a tizenhatos előtt, majd Obinna passzolt be, de az érkező lesre futott.
18:34 | live

Takács már a pályán, ő nem érte el Varga beívelését a tizenhatoson.
18:32 | live

A derekát fájlalja a Loki 20-asa.

Takács a földön, szerelték a félpályánál, ápolja az egészségügyi stáb.
18:31 | live

30' Kijött a szorításból a vendégcsapat, próbálkozik a Loki, helyzet azonban nincs. Most éppen Takács kapta lesen a labdát a kaputól 25 méterre.
18:28 | live

26' A gól óta beszorulóban a Loki, kapkodóvá, még inkább pontatlanná vált a labdajáratásuk. Az Újpest könnyedén adogat a félpálya és a tizenhatos között.
18:24 | live

24' Gól, vezet az Újpest! A kapu elé lőtt labdára jól mozdult a középső védő Pávkovics, aki 12 méterről a kap bal oldalába fejelt védhetetlenül. A Loki-védők nagyon lemaradtak az akcióról. 1-0.

23' Kinyik akasztott meg egy hazai támadást szabálytalansággal a kapuval pontosan szemben, 33 méterre. Hazai szabadrúgás.
18:22 | live

20' Ismét hazai helyzet, és ismét a végletekig kijátszották a Loki-védelmet. A középre gurított labdára éppen nem volt érkező, így Kinyik ki tudta rúgni a mezőnybe a tizenegyespontról.
18:20 | live

17' A másik oldalon Obinna ismét villant, egy hosszú indítást vezetett kapura, de Szatmári utolérte, és a tizenhatosról hazapöckölte a labdát Nagynak.
18:19 | live

16' Hatalmas Loki-helyzet: labdaszerzés a félpályán, Könyves-Ferenczi a labda útja, ám a Loki 11-ese lövés helyett, ajtó-ablak helyzetben 13 méterről, még a középen érkező Takácsnak passzolt, akit szereltek, mielőtt megjátszhatta volna a labdát.
18:16 | live

14' Immár helyzetté érett a fölény, Könyves bepasszára Bódi érkezett, szögletre pattant a lövés egy védőről.
18:15 | live

Bódi a kapu elé tekert egy szabadrúgást, de azt sem Szatmári, sem Tőzsér nem érte el, kirúgás.
18:14 | live

13' Átvette az irányítást a Loki, szinte végig a vendégeknél volt a labda az elmúlt percekben, de helyzetig nem jutottak el.
18:11 | live

9' Takács durrantott magasan a kapu fölé 14 méterről, igaz, egy védő zavarta az akcióban. A Loki sok hibával játszik, sok az eladott labda. A hazaiak támadásaikat lassan szövik, úgy tűnik, igyekeznek a végletekig kijátszani a helyzetet.
18:09 | live

7' Hazai helyzet: Obinna könnyedén ment át a Loki-védőkön, középre gurított, érkező is volt, de a labdát végül Nagy szedte össze.
18:06 | live

4' Ferenczi szerzett labdát a térfele közepén, két csel, már az ellenfél térfelén volt, Vargának passzolt, aki röviden indította a remek helyzetben lévő Könyvest.
18:04 | live

3' Obinna ment el a szélen, beadására nem érkezett időben Novothny, így a kapuból kifutó Nagy vetődve összeszedte a labdát az ötösön.
18:03 | live

2' Ferenczi látványos cselekkel etette meg a hazai szélsőt a felezővonalnál, indítása ígéretes volt, ám Könyves lesen kapta a labdát a tizenhatoson.
18:02 | live

1' A hazaiak kezdték a mérkőzést.
18:00 | live

Közben a Loki-drukkerek is megszólaltak, onnan is lesz szurkolás.

A hazaiak lila-fehér felsőben és fehér alsóban, a Loki tiszta pirosban vívja a mérkőzést.
17:58 | live

Megérkeztek a csapatok. Óriási buzdítás a hazai B-középből. Kezdés előtt Himnusz, itt így szokás.
17:55 | live

Mindeközben a játékosok már az öltözőbe mentek, a hazai B-közép jó félig megtelt, vannak vagy 200-an. Velük szemben a Loki-szektorban körülbelül 50-en.
17:54 | live

Ez utóbbi megjegyzéshez a két edzőnek is van hozzáfűznivalója, természetesen a kiadványból. Nebojsa Vignjevic: Egy nagyon jó formában lévő Debrecent fogadunk. Ellenfelünk mögött öt győztes mérkőzés van zsinórban, így biztos vagyok benne, hogy nagyon magabiztosan érkeznek majd. Véleményem szerint minden széria megszakad egyszer, de nekünk ehhez az egész mérkőzésen keresztül koncentrálnunk kell". Herczeg András: "Az Újpest egy komoly játékerőt képviselő gárda. Ezt az is mutatja, hogy a Mezőkövesd ellen a második félidőben a maguk javára fordították a mérkőzést. Ez nagy lendületet adhat a csapatuknak. Ráadásul a fanatikus szurkolók is jelen lesznek a meccsen. Egy nehéz, forró légkörű összecsapásra számítok ellenük".
17:47 | live

További érdekességek is kiderülnek a fényes lapra nyomott, színes képekkel gazdagon illusztrált kiadványból: 1964-ben és 2000-ben nyolcat rúgtak a Lokinak; az előző szezonban Debrecenben mindkétszer a DVSC győzött, az Újpestnek hazai pályaként szolgáló kecskeméti sportpályán a lilák nyertek; az előző öt meccsét megnyerte a vendégcsapat, az Újpest pedig idegenben győzött.
17:45 | live

Az Újpest kezdőcsapata:

Pajovic - Mohl, Balázs, Pávkovics, Litauszki - Windecker, Sankovic, Obinna, Nagy - Tischler, Novothny.
17:44 | live

A DVSC kezdőcsapata:

Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi - Bódi, Tőzsér, Jovanovic, Varga K. - Könyves, Takács T.
17:43 | live

És ha már a múlt Újpest-Loki meccseinél tartunk, az erre a mérkőzésre készített "Hatnull" című kiadványból kiderül, hogy a bő negyedóra múlva kezdődő találkozó a 95. Újpest-DVSC meccs. A 94 eddigi mérkőzésen 44 Újpest-, 20 DVSC-győzelem született, míg 30 találkozó végződött pontosztozkodással.
17:38 | live

Útban Budapest felé éppen abban a parkolóban tartottunk rövid pihenőt, amelyikben a rendőrség várta a debreceni drukkerek érkezését - úgy 60 kilométerre a fővárostól. 6-8 rendőrjármű és legalább 25 rendőr várakozott. A Szusza Ferenc Stadion körül is komoly rendőri készültség volt - bár ez semmiben sem különbözik a korábbi Újpest FC-DVSC mérkőzésektől.
17:35 | live

Közben a pályán már melegít mindkét csapat. Előbb a hazaiak futottak ki az előzőleg alaposan megöntözött gyepre, majd a vendégek is megjelentek. A lilák felújított stadionjában egyelőre nagyon kevés néző van. Az Újpest-fanatikusok kiaggatták a molinóikat, beszélgetnek, lehetnek úgy ötvenen, mindannyian tiszta feketében. A Loki-drukkerek is érkeznek a vendégszektorba. A Dunántúli Lokisták molinója árválkodik egyelőre a kerítésen.
17:30 | live

A múlt héten a Puskás Akadémia ellen otthon 3-0-ás győzelmet elért kezdőcsapaton egy helyen változtatott Herczeg András vezetőedző, mégpedig Tabakovic sérülése miatt Takácsot küldi pályára a csatár poszton. A cserék között ott van Sós Bence, aki mintegy két hónapos kihagyás után - sérült volt a tehetséges futballista - áll ismét a csapata rendelkezésére.
17:12 | live

Szombaton az Újpest otthonában játszik a DVSC csapata, a mérkőzés 18 órakor kezdődik.

1 – 1 (1 – 1)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3139 néző. V.: Karakó F. (Buzás B., Kóbor P.).

Újpest FC: Pajovic – Mohl, Balázs, Pávkovics, Litauszki – Windecker, Sankovic, Obinna, Nagy D. – Tischler, Novothny.  Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

Debreceni VSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Bódi, Tőzsér, Jovanovic, Varga K. – Könyves, Takács T. Vezetőedző: Herczeg András.

Gólszerző: Pávkovics (1-0) a 24., Takács (1-1) a 36. percben.

Sárga lap: Varga K. a 37., Mohl a 43., Obinna a 45., Tőzsér a 46., Novothny a 80., Jovanovic a 88. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Tischler helyett Zsótér a 63., Takács helyett Sós a 70., Obinna helyett Simon a 74., Könyves helyett Tisza a 77., Varga K. helyett Nagy K. a 83., Nagy D. helyett Pauljevic a 88. percben.

Ön szerint hányadik helyen végez a DVSC a 2017/2018-as szezonban?

Fotó: Derencsényi István
Debrecen - Bücs Zsolt bízik benne, hogy jó eredményt érnek el Újpesten a debreceniek, ám nehéz mérkőzésre számít. Kiváló sorozatot produkál a DVSC mostanság az OTP Bank Ligában, hiszen a hajdúsági labdarúgók zsinórban öt mérkőzést nyertek meg a Vasas, a Budapest Honvéd, a Diósgyőr, a Balmaz Kamil...

Debrecen - A Puskás Akadémia elleni mérkőzésen sérült meg Haris Tabakovic - írja a dvsc.hu. Részleges bokaszalag-szakadást szenvedett a csatár, és porcsérülése is van, ezért körülbelül két hónapig nem játszhat. Ami a többi sérült játékost illeti, Justin Mengolo combközelítő-izomhúzódás miatt kül...